Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 25.04.2024


Главная » Файлы » Бакалаврские работы » Бакалаврские работы

Дослідження економіки Люксембургу
[ Скачать с сервера (42.1 Kb) ] 05.07.2017, 11:55
ВСТУП
Офіційна назва - Велике Герцогство Люксембург, держава в Західній Європі. Межує з Бельгією, Німеччиною, Францією. Площа : 2586 кв. км. За площею - десь три чи три з половиною м. Києва. Населення 425 тис. чоловік (перепис нас.1998 р.). Самих люксембуржців у країні лише 290 тис., ще 130 тис. постійних мешканців-іноземці. Найбільше португальців, італійців, але чимало інших європейців, є й представники країн третього світу. Середня густота населення близько 164 чоловік на кв. км. Середня тривалість життя ( на 1998 р.) -76 років. Приріст чисельності населення -1,4 відсотка. Рівень народжуваності ( на 1000 чоловік) -11,1, рівень смертності ( на 1000 чоловік) - 9,3. Столиця країни - Люксембург ( 78.300 чол. ). Найбільші міста - Дикирш (32.000 чол.), Еш (24.000 чол.), Клерво.
Державні мови-німецька, французька та люксембурзький діалект. Домінуюча релігія : католицизм-95% населення.
Форма державного устрою: унітарна. В адміністративному відношенні ділиться на 3 округи, столиця виділена в окрему адміністративну одиницю.
Глава держави: Великий герцог Люксембурзький (зараз при владі знаходиться Нассаунська династія 1890-1905 Адольф, 1905-1912 Вільгельм І\/, 1912-1919 Марія Адельгейда, 1919-1964 Шарлота Жан,1964-2000- Жан, з 11.10.2000 року-Анрі Носсауський є главою виконавчої влади, володіє виключним правом законодавчої ініціативи.
Форма правління - конституційна спадкоємна монархія. Прем`єр-міністр-Жан-Клод Юнкер (з 16.01.1995 року). Законодавча влада: парламент-палата депутатів складається з 60 депутатів, що обираються на термін 5 років. Вибори здійснюються за пропорційною системою в чотирьох багатопартійних округах. Діюча конституція прийнята 17 жовтня 1868 р.
Грошова одиниця до ведення ЕВРО був люксембурзький франк, нарівні з ним в обігу використовувався бельгійський франк. Сучасні кордони Люксембурга визначені бельгійсько-нідерландським договором 1839 р. Лондонська конференція 1867 р. оголосила Люксембург " вічно нейтральною" державою.
Бенілюкс - економічний союз Бельгії, Нідерландів, Люксембурга. Початок формування Бенілюкса було покладено валютною угодою 1943 р. і митною конвенцією 1944р., вступив в силу 1948 року.
Люксембург являється одним із засновників Європейського економічного співтовариства по Римському договору 1957 року, куди ввійшли ФРН, Франція, Італія, Бельгія, Голандія, Люксембург - з 3.09. 1993 р. Європейський Союз "ЄС " .
Люксембург входить до Організації Співтовариств та розвитку з 1960 р. "ОЄСР". Країни ОЄСР посідають провідне місце у світовому господарстві.
Є членом Європейського об`єднання вугілля і сталі з 1952року."ЄОВС" З 1957 р. входить до Європейського співтовариства з атомної енергії, набув чинності з 1958 року.


ДОСЛІДЖЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ

Велике Герцогство Люксембург входить в групу високо розвинутих країн Західної Європи, ця країна найбагатша з "малих" високо розвинутих країн. Валовий національний продукт(ВНП) Люксембурга на душу населення 45.100доларів (2001). Для порівняння в 1998 р. ВНП на душу населення: Україна (2,361 дол.), Росії (4,531 дол.) і Білорусі (4,398 дол.); для порівняння аналогічні показники становлять в Люксембурзі - 31,004 дол., США - 26,977 дол., Японії і Німеччині - по 20,370 дол.
Важливими елементами диверсифікації господарства Люксембурга стали міжнародні послуги. Місто Люксембург( разом з бельгійським Брюсселем і французьким Страсбургом) є однією зі столиць Європейського Союзу. В ньому знаходиться Європейський парламент, фінансові та судові установи.
У населення Люксембурга високий рівень життя, вони користуються безкоштовним соціальним забезпеченням і медичним обслуговуванням.
Цінною є і його архітектурна спадщина: середньовічні рицарські замки, монастирі, старовинні фортеці тощо.
Велике герцогство налаштоване дуже поєвропейські, однак заперечує введенню банківських законів, що загрожують його статусу "притулку платників податків". Люксембург - одна з найбагатших країн світу, з низьким безробіттям (2,4%) 2000 р., дуже низькою інфляцією і високим економічним ростом в 5,5%
Економічним центром в Європі,очевидно,потрібно вважати Германію, Бельгію,Люксембург,Голландію і Францію. При більш загальному підході економічним центром виступає Західна Європа.
Серед найбільш масштабних моделей державного розвитку виділяють американську модель вільного підприємництва, японську та західноєвропейську-узгодженого вільного підприємництва.
Західноєвропейська економіка одна з найстаріших моделей державного розвитку,яка характеризується сталими традиціями. Однією з головних функцій держави в країнах Західної Європи є сприяння економічної діяльності. Країни мають біль вагомий державний сектор, на яку припадає помітна частина зайнятих, інвестицій,бізнесу. Саме західноєвропейський осередок у моделі світового господарства володіє найбільшою економічною потужністю ~28 % валового внутрішнього продукту світу. Найважливішою ознакою його розвитку є активна господарська взаємодія країн регіону,які протягом багатьох років мали різний соціально-економічний рівень і різні напрямки розвитку.
Країни Західної Європи особливо малі промислово розвинуті держави,мають високий (найвищий у світі ) рівень відкритості економіки. На Західно - Європейські держави,за зовнішньоторговельним обігом на душу населення, припадає 6975 доларів - найвищий у світі.
Після створення ЄС, особливо на більш пізніх етапах її розвитку, посилюється перехід від державного до міжнародного регулювання територіально - економічних та суспільно політичних проблем. Люксембургу належить провідне місце в процесах цього регулювання.

МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЛЮКСЕМБУРГУ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ
Зовнішня торгівля Люксембургу пов'язана із зовнішньою торгівлею Бельгії, і Національний банк Бельгії здійснює міжнародні операції Люксембургу. Держава значною мірою залежить від зовнішньої торгівлі. Більша частина промислової продукції йде на експорт, причому третину становлять метали і готові вироби.
Люксембург повністю імпортує енергоносії для промисловості - кам'яне вугілля і нафту; ввозяться також автомобілі, тканини, бавовна, продовольство і сільськогосподарські машини. До середини 1970-х років торговельний баланс був позитивним, і надходження від експорту перевищували витрати на імпорт, але скорочення виробництва сталі істотно змінило баланс. У 1995 вартість експорту становила 7,6 млрд. дол., а вартість імпорту - 9,7 млрд. Торговельний баланс зводиться за рахунок великих прибутків фінансового сектора.
Люксембург високо розвинута індустріальна країна. Промисловість займає більш провідне місце в країні ніж сільське господарство. Головним природним багатством країни є залізна руда. Її поклади являють собою одне ціле з французьким залізно-рудним басейном у Лотарингії. Великі запаси залізних руд стали основою розвитку Люксембурга в першій половині ХХ ст.. Країна уславилася тим ,що зайняла перше місце у світі за розмірами виплавки сталі в розрахунку на одного жителя. Залізорудна і металургійна промисловість Люксембургу тісно пов`язана з аналогічними виробництвами Франції та Німеччини. Територіально вони об`єднують французьку Лотарингію, Люксембург і німецький Саар.
Тепер у Люксембурзі виплавляють 4-5млн. сталі на рік. . Частка галузі у вартості продукції обробної промисловості дорівнює 1/3, а у вартості експорту 2/5. У країні два великих металургійних комбінати - в Еші та Дюделанжі. Вони зіставні за розмірами з маріупольськими "Азовсталлю" та імені Ілліча. І країна зараз дає приблизно стільки чорних металів, скільки наш Маріуполь. Щоправда зараз чорна металургія в Люксембурзі, як і у всій Західній Європі переживає не найліпші часи. Висока заробітна плата і величезні витрати на захист навколишнього природного середовища ( викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) роблять західноєвропейську сталь чи не золотою. Тому з 1980 року кількість металургів у країні скоротилася з 20 до 8 тисяч чоловік. Поступово вузька (металургійна) спеціалізація країни розширюється. Певного розвитку набула машино - будівна,хімічна(виробництво фосфорних добрив із доменних шлаків) промисловості. Особливо це виготовлення комп`ютерів і використання сучасних технологій в електронній та інших галузях, а також традиційні цементна, фаянсова, деревообробна, швейна, харчова промисловості. Країна виготовляє сталеві труби, пластмаси і фармацевтичну продукцію тощо.
Люксембург входить в єдину систему енергопостачання західної і східної Європи. Вироблення електроенергії 1,4 млрд. квт.г (1990) .
Люксембург має розвинуте сільське господарство. Оброблюється приблизно 135тис.га.землі- 24% площі. Основні сільськогосподарські продукти-м`ясо,молоко,вовна,зерно,овочі, фрукти. Країна забезпечує себе продуктами харчування приблизно на 95%. Важливе місце займає виноградарство і виноробство долини Мозеля. Зайнятість в сільському господарстві -3%, в промисловості-37%, сфері послуг-60%. Люксембург має значні рекреаційні ресурси в Арденнах і долинах басейну Мозеля.
Головними торговими партнерами Люксембурга є Німеччина, Бельгія, Франція.
Залізняк у Люксембурзі був відкритий у 1850 році. Ця дата вважається датою народження металургійної галузі, з якою пов'язаний стан економіки більшої частини ХХ століття. Незважаючи на спад у 1980-х роках, металургія як і раніше забезпечує найвищу зайнятість і 25% експортних доходів. Після війни уряд вирішив змінити курс економіки. Щоправда, як і в більшості розвинутих країн, послуги розвивалися саме від промислового виробництва. Таким чином, у країні почався бум фінансових послуг, якому значною мірою допомогли податкові ходи. У Люксембурзі налічується понад 12 тис. холдингових компаній, а також 1300 інвестиційних фондів і 220 банків. Крім того, існує сектор випуску європейських облігацій.
Категория: Бакалаврские работы | Добавил: opteuropa | Теги: наукова робота з економічних віднос, Дослідження економіки Люксембургу, Міжнародні економічні відносини
Просмотров: 498 | Загрузок: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно