Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 05.08.2021


Главная » Файлы » Мои файлы

ДЕМАСКУЮЧІ ОЗНАКИ ОБ'ЄКТІВ
[ Скачать с сервера (126.5 Kb) ] 14.02.2018, 20:56
Під демаскуючою ознакою розуміється властивість об'єкту відрізнятись по яких-небудь характеристиках від інших об'єктів. Відмінні характеристики можуть мати кількісну або якісну оцінку.
Технічна демаскуюча ознака об'єкту – характерна властивість об'єкту захисту, яке може бути використане технічною розвідкою для виявлення і розпізнавання об'єкту, а також для отримання необхідних відомостей про нього. Таким чином, доступ до інформації може бути здійснений шляхом аналізу демаскуючих ознак, що є по своїй суті своєрідними каналами витоку інформації. Носіями демаскуючих ознак є прямим чином пов'язані з ними фізичні поля.

Виявлення об'єкту - процес функціонування засобу технічної розвідки, в результаті якого фіксуються технічні демаскуючі ознаки об'єкту і робиться висновок про його наявність.
Розрізняють наступні демаскуючі ознаки:
• розташування – ознака що визначає положення об'єкту серед інших об'єктів і предметів навколишнього простору;
• структурно-видовий - ознака, що визначає структуру і видові характеристики групового об'єкту (склад, кількість і розташування окремих об'єктів, форму і геометричні розміри);
• діяльності – ознака що розкриває функціонування об'єкту через фізичні прояви.

Технічні демаскуючі ознаки можна розділити на два класи:
• прямі демаскуючі ознаки - ознаки, пов'язані з функціонуванням об'єкту захисту і що виявляються через їх фізичні поля (електромагнітні, акустичні, радіаційні і т.п.), що відрізняються по рівню на фоні фізичних полів навколишнього середовища, не пов'язаних із захищаємою інформацією;

• непрямі демаскуючі ознаки – ознаки у основі яких лежать наслідки зміни навколишнього середовища як результат функціонування об'єкту (візуально-оптичні ознаки діяльності, геометричні розміри, контрастність освітленості, сліди виробничої діяльності і функціонування і т.п.).
Показник ефективності захисту інформації – параметр технічної демаскуючої ознаки об'єкту захисту, по відношенню до якого встановлюються норми по ефективності захисту інформації.
Небезпечний сигнал є показником ознаки об'єкту, який використовується технічною розвідкою для отримання секретної інформації.
Розпізнавання об'єкту - процес функціонування засобу ТР, в результаті котрого визначаються параметри демаскуючої ознаки об'єкту і робиться висновок про його характеристики (проводиться класифікація). В результаті розпізнавання виявленому об'єкту привласнюється один з відомих класів. У будь-якого об'єкту може бути значне число ознак, але при розпізнаванні використовується їх певний набір.
Технічний засіб захисту інформації - технічний засіб, призначений для усунення або ослаблення демаскуючих ознак об'єкту, створення помилкових ознак, а також для створення перешкод технічним засобам доступу до інформації.

Демаскуючі ознаки об'єктів

До демаскуючих ознак об'єктів відносяться:
- ознаки діяльності: рух транспортних машин, звуки, вогні, спалахи, дим, пил;
- здатність відображати і випускати різні випромінювання (електромагнітні, інфрачервоні, теплові), що уловлюються спеціальними приладами;
- сліди діяльності: стежки і дороги, залишки виробничих матеріалів, побутове сміття і т.д.;
- характерні контури (форма), розміри і особливості розташування об'єктів;
- колір поверхні об'єктів, а в деяких випадках і блиск її (блиск стекол, відблиск металу);
- тіні, падаючі від об'єктів, а також тіні на поверхні самих об'єктів.

• ознаки, що характеризують фізичні властивості речовини об'єкту (теплопровідність, електропровідність, структура, твердість і т. д.);
• ознаки, що характеризують фізичні поля, що створюються об'єктами (електромагнітні, радіаційні, акустичні, гравітаційні і ін.);
• ознаки, що характеризують форму, колір, розміри об'єкту і його елементів;
• просторові ознаки, що характеризують як координати об'єкту, так і їх похідні для рухомого об'єкту;
• ознаки, що характеризують наявність взаємозвязку між об'єктами і їх елементами;
• ознаки, що характеризують результати функціонування об'єктів (задимленість, запиленість, сліди об'єкту на грунті, забруднення води і повітря і т. д.).
Виявлення об'єкту проводиться за його демаскуючими ознаками, які діляться на три групи: видові, ознаки діяльності і розташування.
До видових демаскуючих ознак відносяться фізичні властивості об'єкту (здатність відбивати випромінювання оптичного і радіолокації діапазонів хвиль, випромінювати енергію в тепловому діапазоні) і геометричні властивості (форма, розмір об'єкту і його окремих деталей).
Виявлення об'єкту проводиться за його демаскуючими ознаками, які діляться на три групи: видові, ознаки діяльності і розташування.
До видових демаскуючих ознак відносяться фізичні властивості об'єкту (здатність відображати випромінювання оптичного і радіолокації діапазонів хвиль, випромінювати енергію в тепловому діапазоні) і геометричні властивості (форма, розмір об'єкту і його окремих деталей).
Категория: Мои файлы | Добавил: opteuropa | Теги: курсовая работа, скачати доповідь, лабораторна робота, скачать реферат, курсова, доповідь з права., дипломн, магістерська, КОНТРОЛЬНА, курсач
Просмотров: 763 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно