Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 25.04.2024


Главная » Файлы » Дипломные работы » Дипломные работы

Особливості сучасних форм демократії участі
[ Скачать с сервера (314.4 Kb) ] 25.01.2018, 20:10
Актуальність теми. Підготовка та проведення широкомасштабної реформи державного управління та місцевого самоврядування зумовлює перерозподіл та більш чітке розмежування повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування й громадськими організаціями, передачу більш широкого кола функцій та ресурсів, фінансових і матеріальних, від держави до органів місцевого самоврядування відповідно до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. У зв’язку з цим особливого значення набувають питання більш активного залучення громадян до участі в публічному житті на загальнодержавному та місцевому рівні. Враховуючи викладене, є доцільним розвивати співробітництво України з іншими державами та міжнародними організаціями, зокрема Радою Європи, які володіють значним досвідом у галузі партисипативної демократії на місцевому рівні [23, с. 14].
Термін «партисипативна демократія» походить від англ. participate – «брати участь» і використовується для позначення так званої «демократії участі», тобто форми демократії, за якої громадяни беруть найширшу участь у процесі ухвалення рішень, у тому числі й на місцевому рівні [54, с. 7]. Теоретичні основи партисипативної демократії були закладені в роботі політолога Т.Фотопулоса «Towards An mclusive Democracy» та пізніше набули розвитку як у політологічній, так і державознавчій науковій літературі [36]. За сучасного підходу термін партисипативна демократія (Participatory Democracy) здебільшого розглядається як процес залучення широкого кола учасників до формування та функціонування політичних систем [53]. Вважаємо, що на відміну від безпосередньої демократії, дана форма характеризується більш широким змістом, охоплюючи не тільки інститути здійснення народовладдя (прямого вирішення тих чи інших питань), але й інститути впливу на процес вироблення та прийняття публічно значущих рішень.
Інституціоналізація та розширення правового регулювання форм партисипативної демократії нерозривно пов’язані з розвитком громадянського суспільства та його інститутів. У Національній стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки зазначається, що активне, впливове і розвинене громадянське суспільство є важливим елементом будь-якої демократичної держави та відіграє одну з ключових ролей у впровадженні нагальних суспільних змін і належного врядування, в управлінні державними справами і вирішенні питань місцевого значення, розробці і реалізації ефективної державної політики у різних сферах, утвердженні відповідальної перед людиною правової держави, розв’язанні політичних, соціально-економічних та гуманітарних проблем [45].
Стратегічними напрямами реалізації державної політики у даній сфері на найближчі роки визначені: створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства; забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення; стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України; створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці [31, с. 240].
Отже, партисипативна демократія або демократія участі на загальнодержавному й місцевому рівнях має як свої вигоди, так і загрози (виклики), які потрібно враховувати у практичній діяльності.
Метою даного дослідження є вивчення особливостей сучасних форм демократії участі. Означена мета передбачає вирішення таких науково-дослідницьких завдань:
– проаналізувати стан вивчення теми у сучасній науковій літературі;
– дослідити історію формування концепції прямої демократії/ демократії участі;
– розглянути основні механізми громадської участі у функціонуванні держави;
– виявити особливості становлення партисипативної демократії у високорозвинених державах;
– з’ясувати досвід країн Євросоюзу з розвитку форм демократії участі;
– вивчити специфічні риси партисипативної демократії у США та Канаді;
– обґрунтувати важливість демократії участі для нашої держави;
– дослідити сучасні форми демократії участі на загальнонаціональному й місцевому рівнях в Україні;
– оцінити перспективи розвитку форм партисипативної демократії в нашій країні.
Категория: Дипломные работы | Добавил: opteuropa | Теги: курсовая работа, курсова, доповідь з права, лабораторна робота, КОНТРОЛЬНА, магістерська, скачати доповідь, скачать реферат, дипломна, курсач
Просмотров: 428 | Загрузок: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно