Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 26.04.2024


Главная » Файлы » Дипломные работы » Дипломные работы

Теоретичні засади дослідження громадянського суспільства в країнах транзитного типу
[ Скачать с сервера (453.0 Kb) ] 16.02.2018, 22:37
Актуальність теми дослідження. Більше двох десятиріч тому Україна встала на шлях становлення демократичної соціально-політичної системи. Проте цей процес до теперішнього моменту є незавершеним, зазнаючи труднощів ствердження демократичних цінностей, реалізації принципів правової держави і формування ефективно функціонуючого громадянського суспільства.
У процесі становлення демократичної політичної системи українське суспільство намагається вирішити власні проблеми за підтримки громадськості, потенціал якої сприяє подоланню негативних суспільних деформацій. Назрілою та необхідною складовою демократичної модернізації, що є прямим шляхом до досягнення суспільної стабільності в майбутньому, залишається забезпечення адекватного рівня функціональної взаємодії між державою та громадянським суспільством, в основу якої, перш за все, мають бути покладені принципи самоорганізації.
Успіх в здійсненні вибраного демократичного вектора розвитку українського суспільства знаходиться в безпосередній залежності від ступеня ефективності функціонування соціальних механізмів діалогу між всіма суб'єктами політичного процесу, включаючи безпосередню участь інститутів громадянського суспільства у виробленні і ухваленні політичних рішень. Конструктивна співпраця держави і громадянського суспільства стає гарантом зміцнення політичної системи, є чинником стабілізації і гармонізації соціально-політичних відносин в суспільстві.
Мета і завдання дослідження. Отже, метою дипломної роботи є виявлення особливостей розвитку громадянського суспільства в транзитних країнах.
Визначена мета зумовлює реалізацію таких задач:
 визначити теоретичні засади дослідження гpoмaдянськoгo суспільствa в країнах транзитного типу;
 розглянути становлення та розвиток гpoмaдянськoгo суспільствa в країнах транзитного типу;
 дослідити особливості розвитку громадянського суспільства в Україні на сучасному етапі.
Об’єктом дослідження є громадянське суспільство.
Предметом дослідження є особливості формування громадянського суспільства в транзитних країнах.
Основними методами дослідження є: історичний, порівняльний, формально-логічний, системний, структурно-функціональний методи та інші.
Джерельну базу дослідження у роботі складають: наукові праці вітчизняних і зарубіжних дослідників з питань гpoмaдянськoгo суспільствa, наукові статті, матеріали ЗМІ, законодавство України.
Структура роботи. Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи складає 63 сторінки, список використаних джерел налічує 85 найменувань.


РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КРАЇНАХ ТРАНЗИТНОГО ТИПУ

Дослідження походження поняття «громадянське суспільство» показує, що ключовим змістовним концептом у ньому є саме «громадянин». Останній, хоча й має бути відповідальним членом спільноти, речником соціального середовища, водночас заперечує принцип домінування колективу над індивідом, оскільки сам є носієм певного комплексу нормативних свобод одноосібного волевиявлення і гарантованої співучасті у вирішенні долі спільноти. Тому громадянин, на відміну від «просто людини» чи «підданого», є втіленням певної «діалектичної напруги»: «громадянином» його робить приналежність до спільноти («громадянства»), але ця приналежність повинна мати чітко й нормативно окреслені межі суспільного контролю, інакше словоутворюючий зміст поняття «громадянин» втрачається [10, с. 57]. Саме це протиріччя і становить стрижень суспільствознавчої та політологічної рефлексії з приводу сутності громадянського суспільства, імовірності та необхідності його створення.
Основоположна гуманістична ідея громадянського суспільства полягає в поєднанні постійного розвитку суспільства, його зміни й удосконалення з розвитком людини, з переходом від менш розвинутої особистості до більш розвинутої, від людини світу ворожості, стихії і необмеженої свободи до громадянина суспільства з відповідною сукупністю прав і обов’язків. Саме такий еволюційний підхід був вихідною мотивацією для тих мислителів, які з давнини шукали ті зразки суспільного устрою, які б надавали нової якості суспільному життю.
Категория: Дипломные работы | Добавил: opteuropa | Теги: КОНТРОЛЬНА, скачать реферат, лабораторна робота, скачати доповідь, курсова, дипломн, доповідь з права., магістерська, курсач, курсовая работа
Просмотров: 556 | Загрузок: 21 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно