Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 25.04.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

АНСАМБЛЬ ПІРАМІД ПОБЛИЗУ КАЇРА
[ Скачать с сервера (34.0 Kb) ] 20.02.2018, 21:45
Ще за античних часів люди виділили з численних на той час здобутків світового мистецтва й архітектури «сім чудес світу». Це були єгипетські піраміди, висячі сади Семіраміди у Вавілоні, храм Артеміди в Ефесі, статуя Зевса в олімпійському храмі, Галікарнаський мавзолей, Родоський колос (статуя Геліоса) та Александрійський маяк. З цих «чудес світу» збереглися до наших днів лише єгипетські піраміди поблизу Каїра, їх не змогли зруйнувати ні люди, ні часи. В усі часи піраміди справляли на мандрівників величезне враження. І в наші дні єгипетські піраміди, й особливо піраміда Хеопса — найбільша кам'яна споруда світу,— продовжують викликати подив.
За три тисячі років до н. е. в Єгипті виникла рабовласницька держава, в якій влада повністю належала цареві-фараону. Щоб тримати народ у покорі, крім військової сили та державного апарату, велике значення мала релігія. Фараона проголошували богом, а владу його — надлюдською. Воля фараона, за цими віруваннями, була спроможною творити надлюдські справи, у тому числі зсувати кам'яні брили в небачені споруди. Для поховання фараона споруджували величезні гробниці, де «вічно перебував дух» померлого царя. Спорудження гробниць у вигляді пірамід було поширене за часів так званого Давнього царства (близько 2800-2400 рр. до н. е.) Проста геометрична форма піраміди складається поступово. Спочатку це були великі кам'яні призми — мастаби, що імітували «вічний дім». Згодом вони складалися один на одному і утворювали ступінчасту піраміду. Таку піраміду збудував близько 2700 р. тому для фараона Джосера зодчий Імхотеп. Як довідуємось з напису тих часів це був «візир, перший після царя, охоронець печатки, верховний жрець Геліополя, начальник усіх робіт царя Верхнього і Нижнього Єгипту». Імхотеп — перший відомий по імені у всесвітній історії зодчий. Як і всі давньоєгипетські архітектори, він належав до знаті і був обізнаний з таємницями наук, що їх жерці пильно охороняли від простого люду. Імхотеп знав математику, астрономію, механіку, медицину, був філософом і письменником, складав прислів'я, користувався великою популярністю. Згодом його було оголошено богом, сином єгипетського бога Птаха. Імхотепу будували святилища, керувалися його вказівками під час будівництва. Збудований ним грандіозний ансамбль Джосера є найдавнішим в історії архітектури.
Ансамбль Джосера розташований поблизу невеликого села Саккара на околиці території стародавньої столиці Єгипту — Мемфіса, за 20 км від Каїра. Піски пустині підходять до пальмових дерев, що ростуть на околиці Мемфіса. Під сліпучим сонцем, на фоні темного неба відкриваються залишки стін та споруд поховального комплексу, над яким здіймається п'ятиярусна піраміда, заввишки 60 м з основою 121×109 м. Власне, це ще не піраміда, а композиція з п'яти призм, що підносяться одна над одною. Форма кожної призми нагадує форму поховальної споруди — мастаби. Весь поховальний комплекс Джосера займав площу близько 15 га. Він охоплював великий двір, два двори з гробницями принцес, заупокійний храм та інші приміщення. Збереглися приміщення вхідного залу з цікавими своєрідними колонами, що за формою нагадують давньогрецькі колони доричного ордера. Вражає майже ювелірна обробка блоків білого каменю, з якого побудовано весь комплекс. Коли проходиш галереями комплексу Джосера, то важко повірити, що всі ці споруди були зведені майже п'ять тисячоліть тому.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: лабораторна робота, курсова, скачать реферат, курсовая работа, скачати доповідь, КОНТРОЛЬНА, дипломн, магістерська, доповідь з права., курсач
Просмотров: 368 | Загрузок: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно