Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 29.03.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

ЧАС І КАЛЕНДАР
[ Скачать с сервера (30.5 Kb) ] 21.02.2018, 21:45
. Точний час і визначення географічної довготи. Для вимірювання коротких проміжків часу в астрономії основною одиницею є середня тривалість сонячної доби, тобто середній проміжок часу між двома верхніми (або нижніми) кульмінаціями центра Сонця. Середнє значення доводиться використовувати, оскільки протягом року тривалість сонячної доби дещо коливається. Це пов'я¬зано з тим, що Земля обертається навколо Сонця не по колу, а по еліпсу і швидкість її руху при цьому трохи змінюється. Цс й спричиняє незначні нерівномірності у видимому русі Сонця по екліптиці протягом року.
Момент верхньої кульмінації центра Сонця, як ми вже говори¬ли, називається справжнім полуднем. Але для перевір¬ки годинника, для встановлення точного часу немає потреби визна¬чати за нпм саме момент кульмінації Сонця. Зручніше й точніше визначати моменти кульмінації зір, бо різниця моментів кульмі¬нації будь-якої зорі й Сонця точно відома для будь-якого часу. Тому, щоб визначити точний час, за допомогою спеціальних оптичних приладів фіксують моменти кульмінацій зір і перевіряють за ними правильність ходу годинника, який «зберігає» час. Визначений таким способом час був би абсолютно точним, якби спосте-режуване обертання небозводу відбувалося зі сталою кутовою швидкістю. Однак виявилося, що швидкість обертання Землі навколо осі, а отже, і видиме обертання небесної сфери, зазнає з часом дуже невеликих змін. Тому для «зберігання» точного часу нині використовують спеціальний атомний годин¬ник, хід якого контролюється коливальними процесами в ато¬мах, що відбуваються зі сталою частотою. Годинники деяких обсерваторій звіряють за сигналами атомного часу. Порівняння часу, який визначається за атомним годинником і за видимим рухом зір, дає змогу дослідити нерівномірності обертання Землі.
Визначати точний час, зберігати його і передавати по радіо всьому населенню — завдання служби точного часу, що існує в ба¬гатьох країнах.
Сигнали точного часу по радіо приймають штурмани морського й повітряного флоту, багато наукових і виробничих організацій, яким потрібно знати точний час. Знати точний час потрібно, зокрема, й для визначення географічної довготи різних пунктів земної поверхні.
З курсу фізичної географії СРСР вам відомі поняття місцево¬го, поясного й декретного часу, а також те, що різниця геогра¬фічних довгот двох пунктів визначається за різницею місцевого часу цих пунктів. Це завдання розв'язують астрономічними мето¬дами, в яких використовують спостереження моментів кульміна¬ції зір. На основі визначення точних координат окремих пунктів здійснюється картографування земної поверхні.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: магістерська, скачать реферат, курсовая работа, дипломн, курсач, скачати доповідь, лабораторна робота, курсова, КОНТРОЛЬНА, доповідь з права.
Просмотров: 362 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно