Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Воскресенье, 26.09.2021


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

ЧИЩЕННЯ, ЗМАЩЕННЯ І ЗБЕРІГАННЯ АВТОМАТА
[ Скачать с сервера (67.5 Kb) ] 05.02.2018, 23:50
Автомат слід завжди тримати у чистоті, в повній справ¬ності і постійній готовності до бойового застосування. Це досягається своєчасним умілим чищенням і змащенням, а також правильним зберіганням автомата у будь-яких умо¬вах. Для чищення автомата використовуються приладдя автомата (мал.) та дерев'яні палички (мал.).

Приладдя автомата служить для чищення і змащен¬ня, а також для розбирання і складання автомата. До нього входять: шомпол, протирка, йоржик, викрутка, вибивач, шпилька, пенал, маслянка.
Шомпол застосовується для чищення і змащення ка¬налу ствола, каналів і порожнин інших частин автомата. Він має головку з отвором для вибивача, нарізку для на¬гвинчування протирки або йоржика.

Протирка застосовується для чищення і змащення каналу ствола, а також каналів і порожнин інших час¬тин автомата.
Йоржик використовується для чищення каналу ство¬ла розчином для чищення ствола (P4G).
Викрутка, вибивач і шпилька застосовуються при складанні і розбиранні автомата. Виріз на кінці викрут¬ки призначений для вгвинчування мушки та її вигвин¬чування, а бічний розріз — для закріплення протирки на шомполі. Для зручності користування викруткою її встав¬ляють у бічні отвори пенала. При чищенні каналу вик¬рутка вкладається у пенал поверх головки шомпола. Шпилька застосовується при збиранні ударно-спускового механізму. Вона притримує шептало одиничного вогню й уповільнювач курка з пружиною на спусковому курку.
Пенал із кришкою служить для зберігання протирки, йоржика, викрутки, вибивача і шпильки. Пенал застосо¬вується як шомпольна муфта при чищенні і змащенні ка¬налу ствола, як рукоятка для викрутки при вгвинчуванні і вигвинчуванні мушки, для повороту замикача газової трубки. Пенал має наскрізні отвори для шомпола, овальні отвори для викрутки і прямокутні отвори для обертання замикача газової трубки. Крипта використовується як ду¬лова накладка при чищенні каналу ствола. Бічні отвори на кришці пенала призначені для вибивача, яким кришку знімають зі ствола.
Маслянка служить для зберігання мастила; її носять у кишені сумки для магазинів.
Чищення і змащення автомата проводиться під без¬посереднім керівництвом командира відділення, а в на¬вчальному закладі — викладача допризовної підготовки.
Чищення автомата (табл.) проводиться щодня: при підготовці до стрільби; після стрільби; після занять у полі; в бойовій обстановці; на тривалих навчаннях; під час перерв у бою і в навчанні.
Якщо автомат не застосовується, то чищення його проводиться не менше одного разу на тиждень.
Для чищення і змащення автомата застосовується рідке рушничне мастило, РЧС, рушничне мастило, ган¬чірки або папір KB-22 і клоччя — тільки для чищення каналу ствола.
Чищення автомата проводять у спеціально відведе¬них місцях на обладнаних для цієї мети столах, а в по¬льових умовах — на чистих підстилках, дошках, фанері тощо у такій послідовності: підбираються приладдя, ма¬теріали для чищення і змащення; розбирається автомат; чиститься канал ствола; вичищаються інші частини ав¬томата.
Для чищення каналу ствола треба покласти автомат у вирізи стола або на звичайний стіл. Зібрати приладдя (мал. ), скласти клоччя у вигляді цифри 8, накласти «вісімку» її перехрестям на кінець протирки (мал. ) і розкласти волокна клоччя уздовж протирки так, щоб їх кінці були коротшими за стержень протирки. Просочити клоччя рідким рушничним мастилом, увести шомпол з протиркою і клоччям у канал ствола і застопорити криш¬ку пенала на дуловому зрізі ствола.
Утримуючи автомат лівою рукою, плавно просунути правою рукою шомпол по всій довжині каналу ствола кілька разів. Витягнути шомпол, змінити клоччя, просо¬чити його рідким рушничним мастилом і знову прочисти¬ти канал ствола. Так проробити кілька разів. Після цього ретельно витерти шомпол і протерти канал ствола чистим сухим клоччям, а потім чистою ганчіркою. Оглянути ганчірку. Якщо на ній помітні сліди нагару або забруднен¬ня, продовжувати чищення каналу ствола до тих пір, по¬ки після перевірки ганчірка не буде чистою. Ретельно ог¬лянути канал ствола на світло з дулової частини і з боку патронника, повільно обертаючи ствол у руках. При цьому особливу увагу звертати на кути нарізів, перевіряти, чи не залишилось у них нагару. У такій самий спосіб вичистити патронник з боку ствольної коробки.
Газову камеру, газову трубку і компенсатор полити рідким рушничним мастилом або РЧС, прочистити клоччям (ганчіркою) за допомогою шомпола або дерев'яної палички, потім насухо витерти. Дерев'яні частини обтер¬ти сухою ганчіркою.
Після закінчення чищення автомата доповісти ко¬мандирові відділення або викладачеві допризовної підго¬товки і з його дозволу провести змащення і збирання ав-5 томата.
Після чищення автомат змащують, щоб не допустити впливу вологи на метал. Змащування автомата проводять у такій послідовності: канал ствола, патронник і компенсатор змащують протиркою з покладеним на неї клоччям, просоченим мастилом; на решту частин (металевих) ганчіркою наносять тонкий шар мастила. При цьому слід мати на увазі, що надлишок мастила призводить до за¬бруднення частин автомата і може спричинити затримку при стрільбі.
Дерев'яні частини не змащують.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: КОНТРОЛЬНА, дипломн, скачать реферат, доповідь з права., магістерська, курсова, курсовая работа, лабораторна робота, курсач, скачати доповідь
Просмотров: 158 | Загрузок: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно