Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 30.11.2023


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

ЦІНА БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУ.
[ Скачать с сервера (41.0 Kb) ] 21.02.2018, 21:45
Основним видом плати за користування банківським креди¬том є процент. Поряд з процентом банки можуть установлюва¬ти комісію, що застосовується як додатковий елемент ціни бан¬ківського кредитування. Комісія встановлюється, як правило, у тих випадках, коли в процесі кредитування банк виконує дода¬ткову роботу, пов'язану з оформленням позички і контролем, або наглядом за здійсненням проекту, що кредитується. Комісія може сплачуватися окремо або додаватися до процента.
Рівень процентної ставки залежить від таких факторів:
— облікова ставка центрального банку;
— рівень інфляції;
— строк позички;
— ціна сформованих ресурсів;
— ризик;
— розмір позички;
— попит на банківські позички;
— якість застави;
— зміст заходів, що кредитується;
— витрати на оформлення позички і контроль;
— ставка банку-конкурента;
— характер відносин між банком і клієнтом;
— норма прибутку від інших активних операцій.

Пилип цих факторів на рівень процентної плати за користу¬вання банківськими позичками є взаємозв'язаним, тому важко
тим щоб забезпечити повне і своєчасне погашення кредитної за-боргованості і процентів по ній.
Висока особиста репутація клієнта має бути підкріплена його менеджерськими здібностями. Якщо у підприємця справи зага¬лом ідуть кепсько, то у банкіра не може бути впевненості, що за¬ходи (проект), які він (підприємець) планує здійснити за рахунок кредиту, будуть реалізовані успішно. Водночас не можна вважа¬ти, що гарні справи на підприємстві в цілому завжди є надійною запорукою ефективного впровадження нового заходу, реалізація якого потребує кредиту. Тому фактор «можливість» необхідно враховувати як при оцінці роботи клієнта в цілому, так і сі осовію тієї справи, яку пропонується прокредитувати.
Капітал. Цей фактор означає, що потенційний позичальник повинен мати певну суму власного капіталу, яка буде використа¬на в проекті, що кредитуватиметься. Інакше кажучи, позичальник мусить розділити кредитний ризик з банком.
Для світової банківської практики характерно, що частка влас¬ного капіталу позичальника у фінансуванні проекту традиційно становить близько 30 % його вартості, 70 % вартості проекту банк кредитує.
Умови. Згідно з цим фактором банкір мусить добре знати стан місцевої, регіональної і національної економіки, а також умови господарювання позичальника, здійснювати їх періодичним огляд і прогнозування.
Неоднакові економічні умови та прогнози для окремих галу¬зей господарства свідчать про те, що критерії для надання пози¬чок мають бути різними.
Застава. Надійне забезпечення кредиту у формі застави може подолати слабкість інших параметрів кредитної угоди. Однак ба¬нкіру необхідно звертати увагу на якість застави, її юридичне оформлення, співвідношення між вартістю застави і позички і як часто ця вартість змінюється.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: скачать реферат, курсовая работа, магістерська, доповідь з права., курсач, курсова, скачати доповідь, лабораторна робота, КОНТРОЛЬНА, дипломн
Просмотров: 296 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно