Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 20.04.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

ЯК КОРТЕС ЗАВОЮВАВ КРАЇНУ АЦТЕКІВ
[ Скачать с сервера (27.5 Kb) ] 14.02.2018, 22:07
Ернандо Кортес, син збіднілого іспанського дворяни¬на з Естремадури, замолоду був гультяєм, яких мало. В компанії інших нероб він так допік доброчесним горо¬дянам своїми пиятиками, бешкетами та всякими витів¬ками, що кінець кінцем мусив дати драла, рятуючись од міських охоронців порядку.
За тих часів молодий іспанський дворянин, що попав у неласку, мав великі можливості пуститися по білому світу шукати пригод. Це ж був 1504 рік; не минуло ще й дванадцяти літ після першої експедиції Колумба до Західної Індії. Про золоті скарби на Антільських остро¬вах ходили такі чутки, що від них могла запаморочитись голова не тільки у запального Кортеса, а навіть у найстарішого жителя Іберійського півострова.
Отож Кортес вирушив у морську подорож і висадив¬ся на острові Сан-Домінго. 1511 року він разом з Веласкесом вибрався завойовувати Кубу, причому усла¬вився не тільки парубоцькими вигадками, але й жорсто¬кістю до островитян-індіанців, які одчайдушне оборо¬нялися від страхіття білої навали.
Підкоривши острів, Веласкес став на ньому губерна¬тором, а Кортес дістав у власність чимало земель і золо¬ті копальні. Незабаром він нажив ще й чималий маєток, «заплативши за нього,— як писав Іспанський літописець XVI століття,— життям бог знає скількох індіанців».
Дуже можливо, що, оженившись, Кортес, як і багато інших колонізаторів, дожив би до кінця своїх днів, спо¬кійно пожинаючи плоди праці рабів-Індіанців, коли б острів не облетіла блискавкою звістка про нові від¬криття.
1518 року Хуан де Гріхальва дослідив, північний і за¬хідний береги Юкатану. Од місцевих індіанських пле¬мен він дізнався, що в глибині материка є могутня, густо населена і багата на золото країна ацтеків. Ця новина була для Кортеса, мов іскра для бочки з порохом.
Губернатор Веласкес надумав послати в ті місця вій¬ськову експедицію, і Кортес усякими правдами й неправ¬дами, пообіцявши взяти на себе частину витрат, добився того, що став на чолі її.
На Кубі, в портовому містечку Сант-Яго новоспечений адмірал армади вже спорядив шість кораблів і най¬няв три сотні солдатів, коли Веласкес передумав і ска¬сував призначення. Знаючи непокірливий і зухвалий ха-рактер Кортеса, губернатор сам сів на коня й помчав у порт, щоб особисто усунути його від керівництва.
Та тільки-но Веласкес під'їхав до порту, як Кортес поспішно підняв вітрила і, глузуючи над губернатором, вийшов у море.
Проте експедиція ще не була готова до подорожі: не вистачало кораблів, людей і насамперед харчів. Порвав¬ши з представником влади, Кортес мусив вдатися до пі¬ратських методів, щоб здобути собі все необхідне.
У порту Масаса на Кубі він конфіскував усі, які тіль¬ки попали до рук, запаси продовольства, забравши його навіть з королівських фольварків. У Трінідаді захопив корабель з вантажем, який щойно прибув з Іспанії. За ці витівки губернатор міста хотів арештувати Кортеса як звичайного грабіжника, але той спрямував на місто гар¬мати й пригрозив, що не залишить там каменя на каме¬ні. Наляканий сановник, піймавши облизня, перестав сперечатися з небезпечним авантурником.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсова, КОНТРОЛЬНА, курсовая работа, скачати доповідь, скачать реферат, курсач, магістерська, дипломн, лабораторна робота, доповідь з права.
Просмотров: 314 | Загрузок: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно