Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 05.08.2021


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Характеристика осередків ураження, що виникають внаслідок аварій (катастроф), стихійних лих і застосування сучасних засобів ураження
[ Скачать с сервера (39.5 Kb) ] 06.02.2018, 16:36
Осередки ураження на підприємствах з вибухо- і по-жежонебезпечною технологією виникають внаслідок вито¬ку газоподібних або зріджених вуглеводневих продуктів, при перемішуванні яких з повітрям утворюються вибухо-і пожежонебезпечні суміші таких газів, як пропілен, ме¬тан, пропан, бутан, етилен, бутилен та інші, що призво¬дить до руйнування і пошкодження приміщень, споруд, технологічних установок, місткостей, трубопроводів. Ви-бух або згоряння відбувається при певному вмісті газу в по¬вітрі. Під час вибуху газоповітряної суміші утворюється ударна хвиля, подібна до ударної хвилі при вибуху фу¬гасних боєприпасів. За надлишкового тиску 20—40 кПа незахищені люди можуть дістати легкі ушкодження (уда¬ри, контузії). Дія ударної хвилі з надлишковим тиском 40—60 кПа призводить до уражень середньої важкості (непритомність, ушкодження органів слуху, сильні виви¬хи кінцівок, кровотеча з носа і з вух). Важкі травми ви¬никають за надмірного тиску понад 60 кПа і характеризу¬ються сильними контузіями усього організму, перелома¬ми кінцівок, ураженням внутрішніх органів.
Із численних осередків уражень, що виникають під час стихійних лих, найзначнішими за масштабами наслід¬ків є ті, що утворюються при землетрусах і повенях.
Осередком ураження при землетрусі називається те¬риторія, в межах якої сталися руйнування споруд та ін¬ших об'єктів, поранення і загибель людей і тварин, по¬шкодження сільськогосподарських угідь. Осередки масо¬вого ураження виникають під час землетрусу, інтен¬сивність якого за шкалою Ріхтера становить 7—8 балів і вище. Осередки ураження при землетрусах за характе¬ром руйнування можна порівняти з осередком ядерного ураження..
Осередком ураження при повенях називається тери¬торія, в межах якої сталися: затоплення місцевості, руй¬нування споруд та інших об'єктів, поранення і загибель людей і тварин, знищення врожаю сільськогосподарсь-ких культур, псування сировини, палива, продуктів хар¬чування, добрив тощо. Масштаби повеней залежать від висоти води та тривалості її стояння на небезпечному рівні, від площ затоплення, пори року.
Осередком ураження при урагані (шквалі) назива¬ється територія, в межах якої сталися руйнування спо¬руд, мереж електропостачання та зв'язку, поранення та загибель людей і тварин, пошкодження та знищення сільськогосподарських угідь, лісових масивів тощо.
Осередком хімічного ураження називається терито¬рія, що зазнала безпосереднього впливу отруйних речо¬вин (ОР) або під час землетрусу, якщо він призвів до руйнування місткостей, у яких зберігаються ОР і СДОР, або при виробничій аварії з викидом ОР і СДОР. При цьому утворюється заражена хмара; її називають пер¬винною. Вторинна хмара складається з парів ОР і СДОР. Отже, розрізняють первинне і вторинне хімічне заражен¬ня. Фізико-хімічні і технічні характеристики заражен¬ня, перші ознаки отруєння сильнодіючими отруйними речовинами наведено в таблиці 19.
Токсодоза — кількісна характеристика токсичності СДОР (ОР), що відповідає певному ефекту ураження. При інгаляційних ураженнях вона дорівнює Ccep-t, де Ссер — середня концентрація СДОР (ОР) у повітрі (мг/л); t — час перебування людини на зараженому повітрі (хв). Зна¬ючи середню концентрацію СДОР (ОР) в осередку ура¬ження і час перебування там людей без засобів захисту, можна розрахувати, яку вони дістануть токсодозу.
Факт застосування хімічної зброї можна встановити за такими ознаками:
поява у місцях вибухів авіабомб або снарядів харак¬терної, іноді забарвленої хмари;
маслянисті краплі, плями і мазки у вирвах від авіа¬ційних бомб і снарядів або біля вирв; поява маслянистої райдужної плівки на поверхні води;
в'янення рослинності, пожовтіння або побуріння ли¬стя; темні смуги, що тягнуться за літаком, осідаючи на землю.

ВПЛИВ ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН (ОР) НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ
Нервово-паралітичні ОР викликають головний біль, загальну слабкість, міоз (різке звуження зіниць), при важчому ураженні — судоми, запаморочення.
Шкірно-наривні ОР уражають шкірне покриття, ор¬гани дихання, очі, а потрапивши в організм з водою і їжею,— органи травлення, що призводить до загального
отруєння організму. При попаданні крапель на шкіру че¬рез 2—6 год з'являються почервоніння, потім пухирці, а через 2—3 доби — виразки.
При вдиханні загальноотруйних речовин відчуває¬ться: запах гіркого мигдалю, металевий присмак, онімін¬ня кінчика язика, запаморочення, тривожність, жар у ро¬ті, поколювання навколо очей.
Задушливі ОР спричинюють: кашель, стиснення у гру¬дях, запаморочення, болі в серці, нудоту, блювоту. Згодом ці явища минають і настає стан уявного благополуччя (прихований період). Після нього з'являються задуха, го¬ловний біль, кисневе голодания, серцева слабкість, підви¬щення температури тіла до 38— 39°.
Психохімічні ОР викликають сухість у роті, прили¬вання крові до шкіри, прискорене серцебиття, погіршен¬ня зору, головний біль, запаморочення, психічний роз¬лад (порушення свідомості, мислення, слухові галюци¬нації, марення).
ОР подразнювальної дії викликають жар і біль у ро¬ті, горлі та очах, сильне сльозовиділення, кашель, утруд¬нене дихання.

БАКТЕРІОЛОГІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ
Застосування бактеріологічної зброї призводить до масових інфекційних захворювань, небезпечних для лю¬дини (табл. 20).
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: КОНТРОЛЬНА, дипломн, скачать реферат, доповідь з права., магістерська, курсовая работа, курсова, скачати доповідь, лабораторна робота, курсач
Просмотров: 136 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно