Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 30.11.2023


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

МИРНЕ ОСВОЄННЯ КОСМОСУ.
[ Скачать с сервера (28.5 Kb) ] 28.02.2018, 15:10
МИРНЕ ОСВОЄННЯ КОСМОСУ.
Мирне освоєння космосу — також надзвичайно важлива проблема.
Зоряне небо — невелика ча¬стина безмежного космосу. Зем¬ляни всіх поколінь завжди ди¬вилися на нього з неабиякою цікавістю і тривогою. А що там далі? Чи десь ще є істоти, схожі на нас? Чого чекати від космо¬су — добра чи зла? Лише в 60-х роках XX ст. людина вперше подолала земне тяжіння і зро¬била перші кроки в космосі. Що ж таке космос? Це той не-скінченний простір, що оточує нашу Землю.
Космос — глобальне середо¬вище, що є спільним для всього людства. Тому його мирне ос¬воєння вважається глобальною проблемою. Сьогодні вже сфор¬мувалися два напрями викори¬стання космосу для потреб лю¬дини: космічне виробництво і космічне землезнавство.
Космічне виробництво — це створення нових видів матері¬алів, джерел енергії, двигунів для космічних досліджень, кос¬мічних технологій для одержан¬ня нових сплавів, оптичного скла, напівпровідникових мате¬ріалів, медичних препаратів, ви¬рощування кристалів, проведен¬ня зварювальних, монтажних робіт.
Космічне землезнавство — це вивчення з космосу планети Земля і всіх її сфер. Основна мета космічного землезнав¬ства — пізнання закономірнос¬тей космічної оболонки, вивчен¬ня природних ресурсів для їх оптимального використання охорона навколишнього середо¬вища, забезпечення прогнозів погоди та дослідження інших явищ. Космічне землезнавство розвивається з початку 60-х років після запуску перших ра¬дянських та американських штучних супутників Землі, а потім і космічних кораблів. Перші космічні знімки було зроблено в 1961 р. Германом Титовим. Одночасно розпочало¬ся візуальне спостереження земної поверхні екіпажами кос¬мічних кораблів. Особливе зна¬чення для космічного землезнав¬ства мають специфічні особли-вості космічної зйомки. Зазви¬чай зйомка здійснюється з ви¬соти 250 — 500 км і смута огля¬ду перевищує 1 тис. км. За 5 хви¬лин з орбітальної станції можна зняти на плівку територію пло¬щею близько 1 млн. км 2, це під силу роботі літака за дворічний період. Хіба не дивно, що кос¬монавти в ілюмінатор бачать усю Європу: від Піренеїв до Англії, зліва — Балтійське море, а справа — Чорне. Видно весь Дніпро — від витоку до гирла. «Озирнувся назад — Європа уже зникла за горизонтом, і ось під тобою вже Камчатка, Сахалін, Курили. Пролітаю над Амери¬кою: в один ілюмінатор видно її берег, що омивається Атлантич¬ним океаном, а з другого — Ти¬хий» (з книжки Г. Берегового «Космос — землянам»).
Світова практика вже має численні приклади використан¬ня космосу. Найяскравіше це проявляється у прогнозах пого¬ди і розширенні можливостей телебачення та зв'язку. Лише три супутники, розміщені відпо-відним чином, дають змогу кожному жителеві Землі в будь-який час з'єднатися з якою зав¬годно точкою на будь-якому континенті незалежно від часо¬вого поясу. Це свідчить, що сам процес освоєння космосу сприяє посиленню глобалізації в сучасному світі. Отже, космічні держави мають набагато кращі умови для свого розвитку, зок¬рема для створення нових енер¬гетичних систем на базі космі¬чних сонячних електростанцій (КСЕС).
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсова, курсовая работа, КОНТРОЛЬНА, лабораторна робота, скачати доповідь, реферат з біології, дипломн, курсач, магістерська, доповідь з права.
Просмотров: 361 | Загрузок: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно