Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Воскресенье, 19.05.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Охорона прав виконавців, виробників фонограм (відеограм
[ Скачать с сервера (29.8 Kb) ] 21.05.2017, 23:59
2 Охорона прав виконавців, виробників фонограм (відеограм), організацій мовлення
Виконавці, виробники фонограм (відеограм), організації мовлення як суб’єкти суміжних прав мають особисті немайнові та майнові права. Ст.38 Закону України «Про авторське право і суміжні права» визначає особисті немайнові права виконавців і права на ім’я (назву) виробників фонограм (відеограм), організацій мовлення. Так, виконавцеві твору належать такі особисті немайнові права:
а) вимагати визнання того, що він є виконавцем твору;
б) вимагати, щоб його ім’я або псевдонім вказувалися або повідомлялися у зв’язку з кожним його виступом, записом або виконанням (у випадку, якщо це можливо);
в) вимагати забезпечення належної якості запису його виконання і протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню або будь-якій іншій суттєвій зміні, що може завдати шкоди його честі і репутації.
Виробник фонограм, відеограм має право зазначити своє ім’я (назву) на кожному носії запису або його упаковці поруч із зазначенням авторів, виконавців і назв творів, вимагати його згадування у процесі використання фонограм і відеограм.
Організація мовлення має право вимагати згадування своєї назви у зв’язку із записом, відтворенням, розповсюдженням своєї передачі і публічним повторним сповіщенням її іншою організацією мовлення.
Суб’єкти суміжних прав мають майнові права. Майновим правом виконавців є їх виключне право дозволяти або забороняти іншим особам такі дії:
1. публічне сповіщення своїх незафіксованих виконань (прямий ефір);
2. фіксацію у фонограмах, відеограмах своїх раніше незафіксованих виконань;
3. відтворення (прямо і (або) опосередковано) своїх виконань, зафіксованих без їх згоди у фонограмі або відеограмі, чи за їх згодою, але якщо відтворення здійснюється з іншою метою, ніж та, на яку вони дали свою згоду;
4. поширення своїх виконань, зафіксованих у фонограмі або відеограмі шляхом першого продажу або іншої передачі права власності, коли вони при першій фіксації виконання не дали згоди виробнику фонограм, відеограм на її подальше відтворення;
5. комерційний прокат, майновий найм своїх виконань, зафіксованих у фонограмі або відеограмі, якщо при фіксації не було їх згоди на комерційний прокат і майновий найм, навіть після розповсюдження виконань, здійсненого виробником фонограм (відеограм) або за його дозволом;
6. розповсюдження своїх виконань, зафіксованих у фонограмах (відеограмах) через будь-які засоби зв’язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за їх власним вибором, якщо при першій фіксації виконання не було їх згоди на такий вид розповсюдження.
Майнові права виконавців можуть передаватися (відчужуватися) іншим особам на підставі договору. В договорі обов’язково визначається спосіб використання виконань, розмір і порядок виплати винагороди, строк дії договору і строк, протягом якого буде використовуватися виконання, а також територія, на яку розповсюджуються передані права. Ці умови є обов’язковими. Договір вважається укладеним з моменту досягнення домовленості сторін з усіх обов’язкових умов.
До майнових прав виробників фонограм і виробників відеограм відноситься їх виключне право на використання своїх фонограм, відеограм і виключне право дозволяти або забороняти іншим особам такі дії:
1. відтворення своїх фонограм і відеограм у будь-якій формі і будь-якому способі;
2. розповсюдження серед публіки фонограм, відеограм і їх примірників шляхом першого продажу або іншої передачі права власності;
3. комерційний прокат фонограм, відеограм і їх примірників, навіть після їх розповсюдження, здійсненого виробником фонограми або відеограми або за їх дозволом;
4. публічне сповіщення фонограм, відеограм та їх примірників через будь-які засоби зв’язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за їх власним вибором;
5. будь-яку видозміну своїх фонограм і відеограм;
6. ввезення на митну територію України фонограм, відеограм і їх примірників з метою їх поширення серед публіки.
Майнові права виробників фонограм, відеограм можуть передаватися іншим особам на підставі договору. Майнові права виробника фонограм, відеограм, який є юридичною особою можуть бути передані іншій особі у встановленому законом порядку внаслідок ліквідації юридичної особи – суб’єкта суміжних прав.
До майнових прав організацій мовлення відноситься їх виключне право дозволяти або забороняти іншим особам такі дії:
1. публічне сповіщення своїх програм шляхом трансляції і ретрансляції;
2. фіксацію своїх програм на матеріальному носії та їх відтворення;
3. публічне виконання і публічну демонстрацію своїх програм у місцях з платним входом.
Майнові права організацій мовлення можуть передаватися (відчужуватися) іншими особами на підставі договору, в якому визначаються спосіб і строк використання програми мовлення, розмір і порядок виплати винагороди, територія, на яку розповсюджуються передані права тощо.
7.3. Обмеження майнових прав суб’єктів суміжних прав
Майнові права суб’єктів суміжних прав обмежуються відповідно до закону. Законодавство допускає використання та виконання фонограм, відеограм, програм мовлення, їх фіксацію, відтворення та доведення до загального відома без згоди суб’єктів суміжних прав, якщо задовольняються такі умови:
а) відтворення цих об’єктів здійснюється виключно з метою навчання чи наукових досліджень;
б) право на таке відтворення не поширюється на експорт відтворених примірників фонограм, відеограм, програм мовлення за межі митної території України;
в) за суб’єктами суміжних прав зберігається право на винагороду з урахуванням кількості відтворених примірників.
Використання об’єктів суміжних прав без згоди суб’єктів суміжних прав можливо тільки за умови дотримання особистих немайнових прав суб’єктів авторського права і суміжних прав.
Допускається відтворення у домашніх умовах і виключно в особистих цілях об’єктів суміжних прав без згоди автора (авторів), виконавців і виробників фонограм (відеограм), але з виплатою винагороди, яка здійснюється у формі відрахувань (відсотків) від вартості обладнання і (або) матеріальних носіїв, за допомогою яких можна здійснити відтворення.
Вказане використання об’єктів суміжних прав не повинно завдавати шкоди нормальній експлуатації виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення і зачіпати законні інтереси суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав
Крім того, допускається пряме чи опосередковане комерційне використання фонограм і відеограм та їх примірників без згоди виробників фонограм, відеограм, чиї фонограми, відеограми опубліковані для використання в комерційних цілях, і виконавців, виконання яких зафіксовані у цих фонограмах і відеограмах, але з виплатою винагороди::
1. публічне виконання фонограми або її примірника чи публічну демонстрацію відеограми або її екземпляр;
2. публічне сповіщення виконання, зафіксованого у фонограмі або відеограмі та їх примірників;
3. публічне сповіщення виконання, зафіксованого у фонограмі або відеограмі та їх примірників, по проводах (через кабель).
Майнові права суб’єктів суміжних прав відповідно до закону обмежуються строком їх дії:
1. Майнові права виконавців охороняються протягом 50 років від дати першого запису виконання. Особисті немайнові права виконавців, передбачені ч.1 ст.38 Закону України «Про авторське право і суміжні права», охороняються безстроково.
2. Права виробників фонограм, відеограм охороняються протягом 50 років від дати першого опублікування фонограми (відеограми) або їх першого звукозапису (відеозапису), якщо фонограма (відеограма) не була опублікована протягом зазначеного часу.
3. Організації мовлення користуються наданими чинним законом правами протягом 50 років від дати першого публічного сповіщення передачі.
4. Закінчення строків захисту суміжних прав настає 1 січня року наступного за роком, у якому минули передбачені законом строки захисту.
5. До спадкоємців виконавців і правонаступників виробників фонограм, відеограм та організацій мовлення переходить право дозволяти або забороняти використання виконань, фонограм, відеограм, публічні сповіщення, а також право на одержання винагороди у межах встановленого законом строку.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: виробників фонограм, виконавців, Охорона прав виконавців, скачать безплатно, виробників фонограм (відеограм
Просмотров: 625 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно