Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 01.12.2023


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Орган, система органів
[ Скачать с сервера (31.5 Kb) ] 02.03.2018, 23:32
Під час еволюційного розвитку багатоклітинних тварин відбу¬ваються якісні та кількісні зміни тканин, внаслідок чого утворю¬ються органи, які е морфологічно оформленою і функціонально спе¬ціалізованою частиною організму. До складу органа (гр. organon — знаряддя) завжди входить кілька тканин, які утворюють складну структуру, що має певну функцію.
Усі сформовані і нормально розвинені органи хребетних тварин і людини побудовані за єдиним планом. Вони складаються з опорної тканини—строми, яка, як правило, представлена кількома різновидами сполучної тканини, та паренхіми, що виконує основну функцію органа. Таким чином, строма та паренхіма — це дві групи тканин, об'єднаних для виконання певних функцій. Зовні орган обов'язково вкритий оболонкою різної будови.
Розрізняють органи постійні і тимчасові, прогресивні та регре¬сивні. Постійними, або дефінітивними, називають органи, які, ви¬никнувши в процесі онтогенезу, функціонують до кінця життя ін¬дивіда (мозок, печінка, підшлункова залоза та ін.). Під тимчасо¬вими, або провізорними, органами розуміють органи, які з'являють¬ся в організмі на нетривалий час, а потім зникають (амніон, хоріон, плацента, загрудинна залоза та ін.).
Прогресивними називають органи, які відсутні або менш роз¬винені у нижчих споріднених форм тварин, а в процесі еволюцій¬ного розвитку стають досконалішими та більш спеціалізованими (м'язи лиця та кисті, великий мозок та ін.).
Поняття про регресивні органи ще не з'ясовано остаточно, але вважають, що це органи, які в процесі еволюції поступово реду¬куються і зникають (зяброві дуги, червоподібний відросток, зуби мудрості та деякі інші).
Сукупність органів одного походження, які мають спільні риси будови, пов'язані анатомічне і топографічне, а також виконують однакову функцію, називають системою органів.
В організмі вищих хребетних тварин та людини є такі системи органів: 1) система органів опори та руху — утворена кістками, їхніми сполученнями та м'язами; 2) система органів дихання — складається з органів, що сприяють надходженню в організм кисню і видаленню з нього вуглекислого газу та інших токсичних речо¬вин, які утворилися в процесі обміну; 3) система органів травлен¬ня — об'єднує органи, що перетравлюють їжу та утилізують по¬живні речовини; 4) сечостатева система — сформована з органів, які звільняють організм від продуктів обміну речовин, та органів, що сприяють продовженню виду; 5) серцево-судинна система — забезпечує в організмі постійність внутрішнього середовища, а також переміщення поживних та фізіологічне активних речовин; 6) система ендокринних органів — включає залози, які виділяють у кров речовини підвищеної активності; 7) нервова система — об'єднує частини організму в єдине ціле і здійснює його зв'язок з нав¬колишнім середовищем; 8) система органів чуттів — забезпечує сприймання інформації із зовнішнього та внутрішнього середовищ організму.
Усі ці анатомо-фізіологічні системи об'єднані в єдину цілісну систему, яка постійно взаємодіє із зовнішнім середовищем і пере¬буває в стані рухомої рівноваги. Цю складну, історично сформовану систему називають організмом.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: магістерська, курсова, дипломн, доповідь з права., скачати доповідь, лабораторна робота, курсовая работа, реферат з біології, КОНТРОЛЬНА, курсач
Просмотров: 324 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно