Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 01.12.2023


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Організм людини як єдине ціле
[ Скачать с сервера (27.5 Kb) ] 01.03.2018, 23:32
Організм — це єдине ціле. За допомогою нервової системи вста¬новлюється зв'язок між усіма органами організму. Зміни в діяль¬ності одного органа впливають на життєдіяльність усього організ¬му. Так, досить вколоти шкіру, як це відразу ж позначиться на серцебитті, диханні, потовиділенні, скороченні м'язів і т. ін. Функціонування всіх систем організму контролюється центральною нер¬вовою системою, яка забезпечує узгодженість їхньої роботи від¬повідно до умов зовнішнього постійно змінного середовища.
Цілісна єдність організму підтримується також гуморальним регулюванням, через кров. Різні органи нашого тіла виділяють речовини, які надходять у кров, і вона розносить їх до всіх клітин, тканин і органів. Ці речовини можуть спричинювати й підтримува¬ти діяльність інших органів на певному рівні, забезпечуючи нор¬мальне функціонування їх. Наприклад, виділення підшлунковою залозою інсуліну впливає на вуглецевий обмін; гормони гіпофіза, що надходять у кров, впливають на ріст організму. Гуморальний зв'язок між органами контролюється нервовою системою.
Поняття про організм як єдине ціле включає взаємозв'язок фізичного і психічного. Наприклад, недостатній розвиток щитовид¬ної залози призводить до розумової відсталості. У дітей, що народилися з недорозвиненим мозком, спостерігається недоум¬ство.
Взаємозв'язок між будовою і функціями органів, між організ¬мом і навколишнім середовищем. Між формою і функціями орга¬нів існує нерозривний зв'язок. Так, довжина кишок у тварин по¬в'язана з характером їхнього живлення. У рослиноїдних тварин кишки набагато довші, ніж у м'ясоїдних. Спостерігається такий зв'язок і в індивідуальному розвитку організму. Фізична інерт¬ність, малорухомий спосіб життя зумовлюють слабкість м'язової системи. І навпаки, заняття фізичними вправами і спортом сприя¬ють зміцненню організму, підвищенню працездатності. Все це свідчить про зв'язок між будовою організму і його функціями.
Через нервову систему здійснюється зв'язок між системами ор¬ганів в організмі та між організмом і навколишнім середовищем.
На відміну від тварин людина свідомо і планомірно впливає на природу в процесі трудової діяльності. Вона не обмежена суворо певним життєвим середовищем і здатна створювати собі умови, необхідні для нормального життя навіть у незвичайному середовищі. Прикладом може бути освоєння людиною космічного простору і морських глибин, розробка надр Землі.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсач, КОНТРОЛЬНА, реферат з біології, лабораторна робота, курсовая работа, скачати доповідь, дипломн, доповідь з права., магістерська, курсова
Просмотров: 345 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно