Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 01.03.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Підготовка й початок повстання. Богдан Хмельницький.
[ Скачать с сервера (36.5 Kb) ] 17.02.2018, 00:11
«Ординація Війська Запорізького» 1638 р. ліквідувала чи¬мало прав козацтва і на певний час принесла полегшення польській шляхті. Але вже за кілька років козаки подола¬ли заціпеніння, згадали про свою лицарську славу й по¬чали збирати сили для нового виступу проти польського панства. Хоч реєстровиків було лише 6 тис., але вони спи-ралися на маси невизнаного урядом козацтва й пригноб¬леного поспільства. Головними причинами зростаючого не¬задоволення народних мас України політикою Речі Поспо¬литої стали посилення гніту селян і міщан, наступ на права козацтва й небажання надати козацькі права значній кількості покозачених селян і міщан, незахищеність пра-вославної шляхти від свавілля польських магнатів, пере¬слідування православного духовенства й нацгонально-релі-гійні утиски інших груп населення.
Перші звістки про підготовку козацтва до повстання вольний гетьман Станіслав Конєапольський одержав у 1646 р. Умови для повстання були сприятливими. Король Владислав IV готувався до війни з Туреччиною, але після відмови сейму ратифікувати її початок вирішив діяти са¬мостійно. Він дозволив запорожцям зробити морський похід на Туреччину й дав їм королівську грамоту на споруд¬ження човнів. Під цим прикриттям козаки почали збирати¬ся на Запоріжжі, згуртовуватися й виробляти план спіль¬них дій.
Одним з організаторів повстання став Богдан (З і -новій) Михайлович Хмельницький (27.ХІІ. 1595—27.УІ. 1647), Він народився в Чигирині, за іншими даними в Переяславі чи .на Львівщині, в сім'ї дрібного ук¬раїнського шляхтича Михайла Хмельницького й козачки з
Переяславського полку. Закінчив спочатку, напевне, одну з київських шкіл, потім Львівську єзуїтську колегію, де дістав ґрунтовні знання з історії, географії, юриспруденції. Крім рідної української, добре володів польською, латин¬ською та турецькою мовами, розумів по-татарськи. З моло¬дих літ опанував військову справу. Брав участь у козаць¬ких повстаннях 30-х років, займав посаду писаря реєстре. вого війська, але в 1637 р. був розжалуваний у сотники, Як і інші православні шляхтичі, Хмельницький зазнавав усіляких утисків і переслідувань з боку польської шляхти. Зі схвалення чигиринського та корсунського старости Олександра Конєцпольського у нього відбирали то млин, то коня, поки не дійшла черга й до батьківського хутора Суботова. Підстароста Данило Чаплинський в 1646 р. звичним для шляхти «наїздом» захопив Суботів, а молод¬шого сина Хмельницького наказав побити мало не до емер. ті. І це тоді як Хмельницький мав великий авторитет серед козацтва, його добре знали при дворі польського короля, а також в урядових колах Франції.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсова, магістерська, курсовая работа, КОНТРОЛЬНА, доповідь з права., скачать реферат, курсач, дипломн, скачати доповідь, лабораторна робота
Просмотров: 305 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно