Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 05.08.2021


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

ПІСТОЛЕТИ
[ Скачать с сервера (114.5 Kb) ] 07.02.2018, 00:59
Історія багатозарядної зброї почалася за довго до появи унітарних патронів. Його перші варіанти мали по декілька дул у блоці, потім майстри обмежилися одним довгим, приладивши до нього короткі дулики чи зарядні камери. Так відомо мисливська рушниця 1629 року з барабаном у 6 таких камер. Однак найбільше поширення барабанна система одержала в зброї ближнього бою, револьверах, чия назва походить від латинського слова “револьво” (повертати). Їхньою головною особливістю був обертовий барабан, що служив одночасно магазином і патронником.
Найбільш удалим зразком із кремнієвим замком був револьвер англійця Е.Коллієра 1881 року з барабаном на 4 патрона, що повертався вручну, а пружина притягала його до стовбура.
Але дійсна історія цієї зброї почалася після винаходу капсуля, що дозволило створити багатозарядну, портативну зброю. Першим це зробив американський підприємець Семуель Кольт. Не будучи конструктором, як прийнято вважати, він спритно використовував рекламу, ринкову кон'юнктуру і зумів залучити талановитих інженерів. Один з них Джон Пірсон, і був автором моделі ”ТЕХАС” 1836 року – п’ятизарядного револьвера 34-го калібру, прикрашеного зображеннями мисливців і індіанців.
Перша збройова мануфактура Кольта в Петерсоні прогоріла, але він не упав духом і в 1847 році заснував у Хартфорде нове підприємство, а війна з Мексикою забезпечила гарний збут. Нова “драгунська” модель 1848 року швидко стала популярної і була прийнята армією США. Після цей Кольт випустив серію револьверів різного калібру і призначення, наприклад, шестизарядний, зразка 1849 року, для охоронців пошти і кур'єрів, чи “морський” 1851 року, теж шестизарядного 36 калібру.
Успіх фірми Кольта відзначався надійністю і точністю бою його зброї, що залежало від особливостей конструкції. Так, головна деталь поворотного механізму - храповик був укритий від забруднення усередину корпусу, поствольний важіль - шомпол дозволяв туго забити кулю в камору, завдяки центральному розташуванню брандтрубок порох швидше згоряв при пострілі, що позитивно позначалося на точності бою. З тією же метою Кольт запропонував використовувати добре обтічні, конічні кулі. Висока якість обробки, продумана компонування деталей, удалий дизайн незмінно залучали до продукції Кольта покупців, надійність револьверів гарантувалася - деякі служили до 50 років.
А в Європі в той час використовувалися багатостовбурні револьверні пістолети, що особливо подобалися купцям і мандрівникам, адже заздалегідь заряджені стовбури дозволяли у випадку нападу зробити кілька пострілів підряд. Найвідомішої була система бельгійського фабриканта Г.Марієтта, запатентована в 1839 році.
Його відрізняв самовзводний механізм, курок якого розташовувався під стовбурами, а спусковий гачок був у формі кільця. При натиску на нього стовбури поверталися, курок зводився і бив по капсулі, а спуск повертався у вихідний стан. Револьверні пістолети Марієтта мали від 4 до 12 дул, але відомі 18 - і навіть 24 - дульні. Утім, за скорострільність довелося платити вагою і розмірами, тому “марієтти” тримали в шухлядах і в “кишеньках” на дверцятих карет.
Удаліше “кольта” виявився капсульний револьвер власника збройової фірми “Діана”, англійця Р.Адамса. Ударно-спусковий механізм був подвійної дії - при натиску на спуск зводився курок і провертався барабан, що підвищував скорострільність, рамка була цільної, а не збірної, як у “кольта”, барабан знімним. Револьвери Адамса копіювали зброярі Бермінгема, Льєжа, Відня, навіть Тулузи.
Перший револьвер під металевий патрон бічного запалення виготовили американці Г.Сміт і Д.Вессон у 1858 році, їхньому прикладу пішли інші фабриканти, у тому числі англієць В.Тернер і Дж.Адамс, брат творця капсульного револьвера. У 1867 році револьвер Дж.Адамса під патрон центрального запалення прийняли англійські військові.
Більш могутнім вважався револьвер австрійської фірми “Л.Гассер” зразка 1870 року, що споряджався патронами для карабіна калібром 11 мм. Через 4 роки фірма випустила його укорочений варіант. У 1872 році фабрика Кольта (її засновник вмер у 1862 році) виготовила першу модель під патрон центрального запалення 45-го калібру. Його замислили як армійський і уподібнили знаменитим капсульної.
Цей “кольт” стали навряд чи не найпоширенішим, його варіанти охоче здобували переселенці, золотошукачі, ковбої, мандрівники і шерифи. Спочатку він був одиночної дії, а з 1877 року його оснастили ударно-спусковим механізмом подвійної дії.
Пізніше з'явилося багато різновидів “кольта”, від кишенькового, 32-го калібру, до кавалерійського, 50-го калібру, робили їхній американські, бельгійські, іспанські, та інші фабрики. У Росії в 70-і роки прийняли солдатський “сміт-вессон” у трьох несамовзвідних варіантах, що відрізнялися лише довгої стовбура.
До речі, до появи в 1895 році штатного револьвера Нагана, наші офіцери не мали статутної особистої зброї і купували його за свій рахунок.
Німецькі револьвери не відрізнялися оригінальною конструкцією, що відносилося до зразка 1879 року і модернізованому через чотири роки, шестизарядному, з цільною рамкою й ударно-спусковим механізмом одинарної дії. Пізніше кайзерівські війська перейшли на самозарядні пістолети.
В Англії мали ходіння армійські, поліцейські і цивільні револьвери бермінгемської фірми Віблея, що у 1865 році повторив “сміт-вессон”, а через чотири роки випустив серію офіцерської і цільової зброї калібром 45 і 38.
У кінці 19 століття в Європі були дуже популярні “бульдоги”, чиїм прототипом послужив короткодульний, але крупнокаліберний “Віблей №2”. Потім з'явилися малокаліберні “бульдоги” під патрон кругового запалення, в усіх був короткий стовбур, екстрагований шомполом, відкритий курок і рукоять у виді пташиної лапи. Не менш розповсюдженими виявилися невеликі, обтічні “ведологи” зі схованим курком і спусковим гачком, що убирається. Калібр їх не перевищував 6 мм, зате могутній патрон з подовженою гільзою вміщав більше, ніж звичайно, пороху.

Самозарядні пістолети

З'явившись у 16 столітті, пістолет через триста з зайвим років перетерпів істотні зміни. Бажання всіляко підвищити його скорострільність привело до створення самозарядних зразків, у яких підготовка до пострілу не вимагала участі стрільця. Такі пістолети були запатентовані в 1872 році Плеснером і через два роки Люце, однак в одного й іншого далі паперів справа не пішла. Для цього виду зброї димний порох не підходив, але з появою наприкінці 80-х років нітропорохів і створенням 1897 року Браунінгом оптимальної компоновочной схеми почався “пістолетний бум”.
Хто тільки їх не проектував! Не дивно, військові, оцінивши переваги нової зброї, вимагали його якнайшвидшого впровадження в армії, адже короткодульний пістолет у швидкості перезарядження в багато перевершував револьвер - чи обойму магазин з патронами можна було миттєво вставити в казенник, тоді як камори револьвера приходилося заряджати по черзі.
Перший час усі пістолети називали автоматичними. пізніше так стали іменувати лише ті, з яких можна було вести вогонь чергами, інші ж, зі спусковими механізмами, розрахованими тільки на одиночні постріли, прозвали самозарядними. Природно, такий розподіл дуже умовно, оскільки перезарядження в тих і інших здійснюється автоматично.
Якими ж були вони, перші моделі самозарядних пістолетів? Насамперед непоказними і громіздкими, адже їхні механізми звично компонували “по-револьверному”. Наприклад, у багатьох ранніх зразків патронні магазини були там, де в револьверів - барабан. Магазинні коробки, розташовані перед спусковою коробкою, споряджали патронами “по-гвинтівковому”, з обойми, що вставляється зверху. Так були улаштовані багато пістолетів, зокрема австро-угорський М-96 Ф. Манлихера, німецький Бергмана 1894-1897 років і іспанський, фірми “Чарола й Анитуа” моделі 1897 року.
Але популярніше усіх виявився німецький “маузер” ДО-96. Розроблений у 1893 році Федерле, директором збройової компанії братів Маузер, він у 1895-1896 роках був запатентований у Німеччині і Великобританії, серійне виробництво розгорнули через рік на фабриці в Оберндорфе, а бойове водохрещення відбулося в англо-бурську війну 1899-1902 років. Проте ДО-96 не одержав офіційного визнання в жодній армії!

Пістолет системи Маузера ДО-96 зразка 1896 року
Калібр - 7.63 мм
Маса без патронів - 1115 м
Довжина - 296 мм
Ємність магазина - 10 патронів
Прицільна дальність стрілянини - до 1000 м

Зате “маузери” охоче купували мисливці і мандрівники, у Росії їх купували офіцери, що бажали, з дозволу начальства, мати пістолет замість штатного револьвера “наган”. Тільки в 1908 році командування німецької армії озброїло “маузерами” кінних єгерів, у першу світову війну випускали модель під 9-мм патрон, а з 1916 року їхній зробили особистою зброєю офіцерського складу.
Фірма братів Маузер випустила більш 10 моделей пістолета ДО-96 з єдиними принципами дії автоматики, заснованої на використанні енергії віддачі стовбура при його короткому ході.
Найбільшу популярність завоювали зразки 1912 і 1920 років, причому останній, відомий як “поліцейський зразок”, відрізнявся тільки довгої стовбура і рукоятки. До речі, саме його придбала в 1926-1930 роках наша країна, коли Червона Армія і війська ВЧК - ОГПУ одержали до 30 тис “маузерів”.
...Перший же самозарядний пістолет, у якому не проглядався вплив револьверів, був розроблений, як ми вже згадували, американцем Браунінгом, що служив на бельгійській “Національній фабриці військової зброї” у Герстале (Льєж). Для того, щоб зменшити його розміри, Браунінг розмістив сімох патронів у магазині (постаченим пружиною для подачі їх на лінію стовбура), що вкладався в порожню рукоятку, що значно прискорювало процес заряджання. Спрощуючи конструкцію, Браунінг відмовився від застосування двох пружин - бойовий, для взведення ударника перед пострілом, і поворотної, що ставила на місце затвор, що відійшов після пострілу. Замість них він використовував одну, зворотно-бойову, котра за допомогою особливого важеля впливала на затвор і ударник. Помітимо, що пізніше цей принцип роботи автоматики став самим розповсюдженим у проектувальників самозарядних пістолетів.

Пістолет системи Браунінга зразка 1900 року
Калібр - 7.65 мм
Маса без патронів - 615 м
Довжина - 163 мм
Ємність магазина - 7 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м\з

“Браунінг” вийшов компактним , удало розміщався в руці, його центр ваги розташовувався оптимально, що безумовно, позначалося на результатах стрілянини. У березні 1900 року пістолети передали офіцера м і унтер-офіцерам бельгійської армії і жандармерії, а “Національна фабрика військової зброї” за наступний 13 років виготовила понад мільйон екземплярів, що швидко розійшлися по усьому світлу. Навіть у наші дні копію “браунінга” зразка 1900 року під позначенням “Модель-64” роблять у КНДР для армії й органів державної безпеки.

Австро-угорський пістолет системи Манліхера зразка 1905 року
Калібр - 7.65 мм
Маса - 1000 м
Маса без патронів - 620 м
Довжина - 245 мм
Ємність магазина - 10 патронів
Початкова швидкість кулі - 300 м\з

У першому десятилітті 20 століття самозарядні пістолети з'явилися на озброєнні майже всіх армій світу. У Європі широку популярність придбав восьмизарядний пістолет “парабелум”, що в перекладі з латині означає “готуйся до війни”. Він сконструйований німцем Хуго Борхардтом і Георгом Люгером, робота автоматики заснована на тій же енергії відкоту стовбура при його короткому ході. Патрон калібру 9 мм защіпався перед пострілом системою важелів, що приводяться в положення “мертвої крапки”, а великий нахил рукоятки і вдале положення зброї в руці сприяли влучній стрілянині. Достоїнством цього пістолета було те, що для розбирання і зборки не було потрібно інструментів.

Німецький пістолет “Парабелум” зразка 1908 року
Калібр - 9 мм
Маса без патронів - 890 м
Довжина - 217 мм
Ємність магазина - 8 патронів

Починаючи з 1901 року “Парабелум” прийняли на озброєння для озброєння Швейцарія, Болгарія, Португалія, Грація, Голландія, Афганістан і інші країни. На батьківщині, у Німеччині їх одержували офіцери й унтер-офіцери, а з 1904 року кулеметники і моряки, ще через чотири роки “парабелумами” оснастили всю кайзерівську армію. У нацистському вермахті такі пістолети в основному мали унтер-офіцерів і солдати спеціальних підрозділів.
У США першим пістолетом, прийнятим на озброєння армії і флоту, був “кольт” зразка 1911 року, розроблений інженерами компанії “Кольт Фаір армз Мануфакчуринг”, що не без успіху скористалися багатьма ідеями Браунінга.

Пістолет системи Кольта зразка 1911 року
Калібр -11.43 мм
Маса без патронів - 1106 м
Довжина - 216 мм
Ємність магазина - 7 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 700 м

Американський пістолет створювався під дуже могутні патрони 11.43 мм, їх 14.8-грамова куля викидалася зі значною початковою швидкістю, що забезпечувало велику дальність ведення вогню і забійну силу. Спочатку “колльти” застосовувалися в американській армії дуже обмежено, але після модернізації в 1921 році стали основною офіцерською зброєю. Досить нагадати, що до 1982 року підприємства США випустили 418 тис. “кольтів” різних модифікацій.

Японський пістолет “Намбу” зразок 14 випуску 1925 року
Калібр - 8 мм
Маса без патронів - 900 м
Довжина - 229 мм
Ємність магазина - 8 патронів

...У період між двома світовими війнами головні зусилля конструкторів самозарядних пістолетів були спрямовані в основному на подальше підвищення практичної скорострільності.
Черговий етап у розвитку стрілецької автоматичної зброї відкрило винахід чеським зброярем Алоізом Томішкой самовзводного ударно-спускового механізму. Завдяки йому перед першим пострілом не були потрібні додаткові маніпуляції по заряджанню зброї. Стрільцю було достатньо натиснути на спусковий гачок, після чого автоматично зводився курок і вироблявся постріл. Томішко створив свій спусковий механізм перед першою світовою війною, але упроваджуватися він став тільки з кінця 20-х років, причому в першу чергу в німецьких поліцейських і армійських пістолетах. Наприклад, у 1929 році, самовзводним спусковим механізмом оснастили поліцейський “вальтер”, а через 9 років пістолет П-38, що став у нацистському вермахті основною моделлю для офіцерів. Цей пістолет і понині залишається на озброєнні західнонімецького бундесверу під позначенням П-4. З урахуванням сучасних вимог до офіцерської зброї його модернізували, трохи покоротшавши і полегшивши за рахунок використання в конструкції легень алюмінієвих сплавів.

Німецький пістолет П-38 системи Вальтер зразка 1938 року
Калібр - 9 мм
Маса - 1000 м
Маса без патронів - 990 м
Довжина - 212 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Початкова швидкість кулі - 320 м\з

У нашій країні самозарядними пістолетами вперше зайнялися незабаром після закінчення громадянської війни. Справа в тім, що незважаючи на чудові бойові якості револьвера “наган” зразка 1895 року, військові фахівці рахували більш перспективними пістолети, як більш скорострільна офіцерська зброя.
До революції в Росії їх ніхто не виготовляв і тому в ході були тільки імпортні зразки. З цієї причини радянським конструкторам довелося починати з нуля.

Німецький пістолет системи “Вальтера” зразка 1929 року
Калібр - 7.65 мм
Маса без патронів - 690 м
Довжина - 170 мм
Ємність магазина - 8 патронів

Першу вітчизняну модель самозарядного пістолета під 7.65 мм патрон Браунінга запропонував у 1920-1921 роках Коровин, працювали над подібною зброєю й іншими фахівцями. Однак найбільший успіх випав на частку Токарєва. Його пістолет ТТ (Тула, Токарєв) у 1930 році був прийнятий на озброєння Червоною Армією. “Порівнюючи пістолет Токарєва з кращими іноземними зразками, комісія вважає його найбільше прийнятним і придатним для прийняття на озброєння при умовах:
Збільшення влучності
Поліпшення прицільних пристосувань
Збільшення безпеки
Полегшення спуска
Усунення інших, відзначених у процесі іспиту недоліків”
Для роботи автоматики Токарєв вибрав принцип віддачі стовбура з коротким ходом, вісім 7.62 мм патронів викладалися в коробчатий магазин, який уставлявся знизу в порожню рукоятку.

Радянський пістолет системи Коровина
Калібр - 6.35 мм
Маса без патронів - 400 м
Довжина - 127 мм
Ємність магазина - 8 патронів

Прицільні пристосування забезпечували поразка мети з відстані 25 м. Велика дулова енергія (добуток маси кулі на квадрат початкової швидкості) гарантувала гарну убивчість і пробивальність. ТТ протримався на озброєнні більш 20 років, за цей час виявилися деякі його недоліки, зв'язані насамперед із застосуванням у бронетанкових військах, низькою живучістю і відмовленнями через довільне вискакування магазина. Роботу над більш зробленою моделлю почали вже в 1938 році сам Токарєв, Воєводін, Раків і Коровин. “Пістолет Воєводіна був трохи важчий і крупніше ТТ, але вигідно відрізнявся від нього всім іншим характеристикам, - писав професор Болотин. - По купчастості бою він не уступав таким іноземним пістолетам, як “Парабелум”, “Веблей-Скотт”, Маузер-“Астра”, а по практичній скорострільності і початковій швидкості кулі не мав собі рівних.” Однак іспиту воеводинского пістолета завершили в квітні 1941 року і встигли випустити тільки малу партію, що розподілили серед вищого керівництва Червоної Армії.

Радянський пістолет ТТ системи Токарєва зразка 1933 року
Калібр - 7.62 мм
Маса - 940 м
Маса без патронів - 854 м
Довжина - 195 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Початкова швидкість кулі - 420 м\з

В роки другої світової війни короткодульна зброя пройшла серйозну перевірку. Системи, що витримали її, продовжили службу, інші довелося відправити “у відставку”. Досвід війни породив і нові тактико-технічні вимоги до пістолетів, зокрема їм стояло компактніше, легше, надійніше і скорострільніше. Наприклад, у нашій країні 37-літній конструктор Макаров створив пістолет під 9 мм патрон. Збільшення калібру дозволило зберегти ту ж, що і ТТ, забійну силу при значному зменшенні початкової швидкості кулі, отчого виграла влучність, так необхідна для зброї самооборони. Дія автоматики ПМ було побудовано на найпростішому принципі - віддачі вільного затвора, застосування самовзводно-ударного механізму дозволило стрільцю швидше відкривати вогонь і вести його з високою скорострільністю. Використання короткого патрона призвело до зменшення розмірів зброї. У 1951 році пістолет Макарова прийняли на озброєння Радянської Армії.

Радянський пістолет системи Макарова зразка 1951 року
Калібр - 9 мм
Маса без патронів - 730 м
Довжина - 160 мм
Ємність магазина - 8 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м
Початкова швидкість кулі - 315 м\з

В останній період творці зброї стали всі частіше застосовувати такі новинки, як, наприклад, легкі сплави і пластмаси, які йшли на виготовлення корпусів, фабрикацію стовбурів методом кування замість розповсюдженого здавна свердління, додання спусковій скобі форми, що сприяла веденню вогню з обох рук , широке поширення одержали місткі, 12-15 зарядні магазини.
У створенні нових зразків зброї самооборони, що відповідають усім вимогам сучасності, дуже процвітали західнонімецькі фірми. одна з них, “Хеклер і Кох”, випустила цілу “обойму” військово-поліцейських пістолетів, у конструкції яких були реалізовані самі останні досягнення науки і техніки.
Так, корпус П9-З, розробленого фахівцями цієї фірми в 1970-1972 роках, майже цілком складався з пластмаси, металевими залишилися хіба що штамповані деталі, що скріплюють його окремі елементи.
З'явився в 1979 році в поліцейських західнонімецьких земель Баварії И Нижньої Саксонії П-7 відрізнявся новим, досить оригінальним пристосуванням, що помітно прискорило підготовку до першого пострілу.
В останні роки в арміях деяких країн одержали поширення багатозарядні пістолети. Наприклад, в Італії з 1976 року виробляються 12- і 13-зарядні “беретти” моделей 81 і 84. Магазинами, що вміщають 15 патронів оснащують пістолети ЧЗ-75 зразка 1975 року чехословацькі майстри. З настільки ж місткими сховищами боєприпасів випускають свою модель П-226 зразка 1983 року підприємства Швейцарської компанії “ЗИГ”.

Швейцарський пістолет П-226 системи Зауера зразка 1983 року
Калібр - 9 мм
Маса без патронів - 750 м
Довжина - 196 мм
Ємність магазина - 15 патронів
Прицільна дальність стрілянини - 50 м

Від європейських виробників стрілецької зброї намагаються не відставати їхні заокеанські колеги. Так з 1971 року відома американська фірма “Смит-Вессон” стала постачати поліцію 14-зарядними пістолетами “559”, а в січні 1985 року почалося переозброєння офіцерського корпусу армії США новою службовою зброєю, створеним італійською компанією “Пьетро Беретта”. Це був пістолет моделі 92Ф, що одержав стандартне для американських збройних сил позначення М-9. Армія і флот одержать 315.9 тис. екземплярів такого пістолета, причому більшість буде виготовлено вже американскимии заводами.

ПІСТОЛЕТИ-КУЛЕМЕТИ

У фільмах про велику вітчизняну війну наших червоноармійців звичайно озброюють пістолетами-кулеметами ППШ, а німецьких солдатів - неодмінно кутастими МП. В якійсь мері це справедливо, адже цей вид автоматичної зброї, розрахованого на пістолетні патрони і стрілянину чергами, був одним із самих масових. Але появился-то він не наприкінці другої світової війни, а 76 років тому.
Вже в 1914 році майже всі армії випробували недостачу легкої автоматичної зброї, навіть переробляли станкові кулемети в ручні, котрими можна було оснастити окремого піхотинця. Особливо дефіцит такої зброї відчували війська Італії, оскільки її солдатам приходилося діяти в гірських умовах.
Найперший пістолет-кулемет створив у 1915 році італійський інженер Ревелли. Він зберіг у своїй конструкції багато рис звичного “станкача” - спарені 9-мм стовбури, що упиралися казенниками в затильник із двома рукоятками, у яких був змонтовано пусковий пристрій, що забезпечує ведення вогню з кожного стовбура по черзі чи з обох разом. Для роботи автоматики Ревелли використовував віддачу затвора, чий відкіт сповільнювався тертям затворних виступів у пазах стовбурної коробки.
Випуск нової зброї досить швидко налагодили на заводах фірми “Вилар-Пероза” і “Фиат”, і до кінця 1916 року їм оснастили вже багатьох піхотинців і екіпажі військових дирижаблів. Однак незабаром з'ясувалося, що кулемет^-пістолет-кулемет Ревелли важк, громіздкий, йому властивий надмірна витрата боєприпасів, а точність стрілянини залишала бажати кращого. Зрештою італійці припинили випуск двоствольних монстрів.

Італійський кулемет^-пістолет-кулемет системи “Вилар-Пероза” 1915 м
Калібр - 9 мм
Довжина загальна - 533 мм
Маса з патронами - 7.4 кг
Скорострільність технічна 1200-1500 пострілів у хвилину
Ємність магазинів - 25 патронів
Початкова швидкість кулі - 366 м\з

Німеччина хоча і відстала від супротивників у часі, зате випередила його якісно. Запатентований винахідником Шмайссером у грудні 1917 року пістолет МП-18 (“машинен пістолі зразка 1918 року”) являв собою продуману до дріб'язків конструкцію, що пізніше копіювали в багатьох європейських країнах. Принцип автоматики був подібний італійському, але без затримки відкоту затвора тертям, що дозволило спростити пристрій зброї. Зовні МП-18 нагадував укорочений карабін, зі стовбуром закритим металевим кожухом. Стовбурна коробка розміщалася в звичній дерев'яній ложі з традиційним цивьем і прикладом. Барабанний магазин, запозичений від пістолета “Парабелум” зразка 1917 року, уміщав 32 патрона. Спусковий механізм забезпечував стрілянину тільки в автоматичному режимі, тому МП-18 виявився дуже марнотратним. Його навіть приходилося обслуговувати стрільцем і підношувачем 2384 патронів, що споряджав і подавав у бої магазини. До кінця бойових дій зульская фабрика Бергмана виготовила 17 тис пістолетів-кулеметів, що іноді називали його ім'ям, велика частина яких, щоправда, не встигла потрапити в діючу армію.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсова, лабораторна робота, курсовая работа, курсач, магістерська, КОНТРОЛЬНА, доповідь з права., скачати доповідь, дипломн, скачать реферат
Просмотров: 195 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно