Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 10.05.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Погляди на державу та право в Ст. Римі.
[ Скачать с сервера (27.8 Kb) ] 23.03.2017, 14:09
Погляди на державу та право в Ст. Римі.
1. Римська стоя (Сенека, Епіктет, Марк Аврелій).
2. Марк Тулій Цицерон про державу та право.
3. Погляди римських юристів.
Стойки відображали більше рівнів спілкування (занепад полісних цінностей). Утвердження загальнолюдських цінностей. Посилення космополітичних уявлень. Посилення індивідуальних начал, наголос на етиці обов’язку і відповідальність за вчинки. Посилюються песимістичні начала. З’являється культ християнства і критика рабства. Зенон виділяв 5 рівнів спілкування:
1) Спілкування людини з самою собою;
2) Пов’язаний із сім’єю;
3) Полісне;
4) Людей і богів;
Сенека (4 до н.е. – 65 н.е.) – народився родині стану вершників (Іспанія). Батько його відправив до імператорі в Рим. При Калігулі його переслідували через заздрість. Сенека за наказом Нерона перерізав собі вени. Трактати Сенеки: «про милосердя», «дослідження про природу», «про дозвілля», «про щасливе життя», «Листи до Луцилія», «Про милосердя». Стоїки не розрізняли фізичні і моральні закони. Святом править закон долі. Нерозумну людину доля тягне на ціпу, як тварину. Посилено начало етично морального вчення. Поняття совісті введено Сенекою. Всі люди здатні до спілкування. Вчення про два міста. В роботі «Про дозвілля», громадянин має виконувати обов’язки малого міста, а у великому це не потрібно, бо людину нічого не обмежує. Велике місто має напівідеальний характер. Тільки досконале виконання обов’язку – можна виховати дух. Всі раби в цьому світі, але в різній мірі. Розум має бути звільнений від бажань.
Епітет – раб грецького походження. Був вчителем Марка Аврелія. Посилив елементи критики рабства на етичних началах. Навчав терпінню і не відповідати злу злом. Уточнення поведінки. Є правильна поведінка, є погана і є відповідальність.
Марк Аврелій (121 – 180 рр.) – залишив після себе роздуми військових походів. Був імператором. Був втіленням мрії Платона. Залишив свої короткі зауваження.
Вчення Марка Тулія Цицерона – видатний оратор (106 – 143 рр.), походив із знатного римського роду. Був на державній службі. Займав посади консула, претора. Удостоєний звання захисника вітчизни. Прибічник республіканського. Був страчений під час тріумвірату. Вважався змовником. Цезаря називав тираном і поважав Брута. Трактування можливості тирановбивства. Роботи «про державу», «про закони», «про правителя (громадянина)».
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: рим, Погляди на державу та право, скачать доповідь.
Просмотров: 424 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно