Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 25.04.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ РОСЛИННИЦТВА В УКРАЇНІ
[ Скачать с сервера (54.4 Kb) ] 06.03.2018, 21:25
У аграрному законодавстві досі не закріплене нормативне визначення поняття рослинництва. Визначення сільськогосподарських рослин міститься у ст. 1 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" від 26 грудня 2002 р. і розкривається як зернові, кормові, олійні, ефіроолійні,- технічні, прядивні, овочеві, лікарські, квіткові, плодові, ягідні рослини, виноград, картопля, які використовуються в сільськогосподарському виробництві. Наведене визначення не є досконалим, бо зводиться лише до переліку рослин, використовуваних у сільському господарстві. В узагальнюючому плані сільськогосподарські рослини можна визначити як рослини культурного походження (виведеш штучно в результаті селекції), які потребують для свого розмноження застосування спеціальної праці і засобів виробництва .
Таким чином, рослинництво - це галузь сільськогосподарського виробництва, яка ґрунтується на вирощуванні культурних сільськогосподарських рослин з метою одержання продуктів харчування і сировини для переробної промисловості. Рослинництво поділяється на підгалузі, основними з яких є: зернове господарство, цукробуряківництво, картоплярство, льонарство, овочівництво, плодівництво, кормовиробництво та ін .
2. Проблеми правового регулювання ринку зерна
2.1. Український аграрний ринок, у тому числі ринок зерна останніми роками живе в умовах недостатнього фінансування, що стримує інтенсивність розвитку галузі, стримує темпи підвищення врожайності і ефективності виробництва зерна. Саме тому необхідно вдосконалювати існуючі та запроваджувати нові ефективні інструменти фінансування господарської діяльності всіх суб’єктів ринку зерна. Одним з таких інструментів є аграрні розписки. Закон України “Про аграрні розписки” набув чинності 19 березня 2013 р., згідно з яким, “аграрна розписка – це розписка під заставу майбутнього урожаю, вид товаророзпорядчого документа. Розписка фіксує: безумовне зобов’язання боржника перед кредитором; застава у вигляді майбутнього урожаю; зобов’язання боржника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатити грошові кошти в рахунок повернення боргу .
На даний момент практика використання аграрних розписок як фінансового інструменту виявила наступні недоліки даного інституту:
А. Неоднозначна правова природа аграрних розписок, які не відносяться ні до цінних паперів, ні до правочинів; на думку деяких вчених, такі розписки не є об’єктом цивільних прав .
Б. Занадто спрощена процедура стягнення боргу кредиторами по аграрних розписках (стягнення на закладену сільськогосподарську продукцію буде здійснювати державна виконавча служба згідно з виконавчим написом нотаріуса) .
В. Не обґрунтовано, чому аграрна розписка повинна бути лише у кредитора, а у боржника може бути лише копія цієї розписки на його прохання (ст. 2 Закону).
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсач, магістерська, скачати доповідь, доповідь з права., курсовая работа, лабораторна робота, дипломн, КОНТРОЛЬНА, реферат з біології, курсова
Просмотров: 519 | Загрузок: 23 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно