Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 01.12.2023


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Роль адвокатури в сучасному світі
[ Скачать с сервера (18.5 Kb) ] 06.03.2018, 21:20
Розбудова правової держави неможлива без створення гарантій для захисту прав людини, без забезпечення механізму функціонування такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура.
Адвокатура — важливий інструмент дійсної демократії. Адже за своєю природою вона є громадською, самостійного виду організацією професійних юристів, яка виконує важливу суспільну функцію — захист прав і законних інтересів громадян та організацій. Громадський характер адвокатури проявляється у тому, що, надаючи будь-яку юридичну допомогу, адвокат відстоює справедливість, порушене право, а це є невід'ємним елементом, першоосновою суспільного устрою. Діяльність адвокатури несе в собі й державний характер, адже вона як елемент політичної системи виконує функцію особливої державної ваги — захищає права та законні інтереси громадян.
Отже, адвокатура — це громадська, самостійного виду організація професійних юристів, яка виконує важливу суспільну функцію — захист прав і законних інтересів громадян та організацій.
Адвокатура в демократичному суспільстві є важливим правозахисним інститутом, від стану якого великою мірою залежить рівень захищеності прав людини. Вагомість завдань і функцій, покладених на адвокатуру, вимагає, щоб вона була міцною, незалежною, високопрофесійною. Вперше на світовому рівні фундаментальні засади правового захисту людини, її прав і основних свобод було викладено в одному із складових елементів Міжнародної хартії прав людини — Міжнародному пакті про громадянські і політичні права, прийнятому Організацією Об'єднаних Націй 19 грудня 1966 р.
Правове регулювання організації та діяльності адвокатури нарівні з Конституцією України та Законом «Про адвокатуру» здійснюється також Положенням про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, Положенням про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури, іншими законодавчими актами України та статутами адвокатських об'єднань. Процесуальні права та обов'язки адвокатів при здійсненні ними представництва в суді або захисту обвинуваченого закріплені також у КПК, ЦПК та ГПК України. До міжнародних документів організації та діяльності адвокатури, крім Основних положень про роль адвокатів, належать також Статут Міжнародного союзу адвокатів, Загальний кодекс правил для адвокатів держав Європейського співтовариства, інші документи, прийняті Міжнародною асоціацією юристів.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсова, КОНТРОЛЬНА, магістерська, курсовая работа, лабораторна робота, доповідь з права., дипломн, скачати доповідь, курсач, реферат з біології
Просмотров: 442 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно