Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 13.05.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Співвідношення шлюбного договору з іншими подружніми договорами
[ Скачать с сервера (36.6 Kb) ] 19.05.2017, 23:08
Шлюбний договір - найбільш новий в Україні вид договорів. І це викликає необхідність дослідження його змісту, елементів та місця в системі договорів. У зв’язку з цим постає питання про його природу. Окремі юристи вважають шлюбний договір різновидом подружніх договорів (Дзера О.В). На думку Ю.С.Червоного шлюбний договір є сімейно-правовим договором, оскільки його суб’єктами є лише подружжя.
Необхідно відмежовувати договірний правовий режим, який встановлений шлюбним договором, від договорів між подружжям про поділ їх спільного майна, встановлення користування ним. Ці категорії не можна ототожнювати, як це роблять окремі автори. Певною мірою цю обставину не враховує і І.В.Жилінкова, яка безпосередньо хоч і не ототожнює такі договори, але і не акцентує уваги на їх принципових відмінностях. Так, автор до договорів, що формують договірний режим подружнього майна, відносить:
1) Шлюбний договір (контракт);
2) Договір про поділ спільного майна подружжя;
3) Договір про встановлення часток у спільному майні подружжя;
4) Договір про передачу роздільного майна одного з подружжя в спільну часткову або сумісну власність подружжя;
5) Договір про передачу роздільного майна кожного з подружжя в їх спільну часткову або сумісну власність (договір про обєднання майна подружжя).

Тому потрібно зауважити, що коло договорів, які визначають правовий режим майнових відносин подружжя, не вичерпується. До таких можна віднести також договори:
1) Про порядок користування спільним та роздільним майном;
2) Про розподіл дивідендів від цінних паперів.
Маючи особливий статус, подружжя можуть брати участь в різного роду зобов’язаннях. Як наслідок - вони виступають суб’єктами цивільних правовідносин, будучи вже учасниками подружнього союзу, зареєстрованого в уставленому законом порядку. Таким чином, укладення різного роду договорів за участю подружжя (одного з подружжя) регулюється сьогодні одночасно нормами цивільного та сімейного права. В період шлюбу подружжя можуть укладати договори позики, купівлі-продажу, а відтак - мати спільні зобов’язання. Наприклад,будучи нареченою, жінка уклала договір позики з кредитною чи банківською установою та уклала шлюб. В цьому випадку, продовжуючи виплату боргу вона залишається самостійною відповідальною за своїми зобов’язаннями по договору позики, якщо інше не передбачено шлюбним договором.
За умовами шлюбного договору боргові зобов’язання подружжя можна зробити спільними частковими чи навпаки – роздільними. Отже, шлюбний договір тісно переплітається з цивільно- правовими договорами.

2.Відношення до врегулювання в шлюбному договорі особистих немайнових відносин.

Права і обов´язки подружжя, які виникають в результаті зареєстрованого шлюбу, розподіляються на особисті немайнові і майнові.
Особисті немайнові права характеризуються тим, що на відміну від майнових, вони не мають економічного змісту і тісно пов´язані з особистістю їх володаря і невід´ємні від нього.
Особисті немайнові права і обов´язки подружжя визначаються перш за все загальним правовим статусом громадянина відповідно до Конституції України. Цим статусом, зокрема, охоплюється право подружжя на працю, освіту, вибір місця проживання, шлюб, материнство, батьківство, виховання дітей і т. ін. Комплекс цих прав знаходить своє відображення і в сімейному законодавстві.
Кожен із подружжя в здійсненні особистих немайнових прав і обов´язків користується однаковими можливостями.
До числа особистих немайнових прав подружжя слід віднести:
а) право на материнство (стаття 49 СК);
б) право на батьківство (стаття 50 СК);
в) право дружини та чоловіка на повагу до своєї індивідуальності (стаття 51 СК);
г) право дружини та чоловіка на фізичний і духовний розвиток (стаття 52 СК)-
д) право дружини та чоловіка на зміну прізвища (стаття 53 СК);
є) право дружини та чоловіка на розподіл обов´язків та спільне вирішення питань життя своєї сім´ї (стаття 54 СК);
з) обов´язок подружжя турбуватися про сім´ю (стаття 55 СК);
й) право дружини та чоловіка на особисту свободу (стаття 56 СК).
У статті 10 СК вказано: «Якщо певні сімейні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами або домовленістю (договором) сторін, до них застосовуються норми цього Кодексу, які регулюють подібні відносини («аналогія закону»). На думку Л. Липець, оскільки особисті немайнові відносини як шлюбного договору не врегульовані жодним нормативно-правовим актом України, але врегульовані в інституті трудового договору, то саме аналогія дозволить краще визначити доцільність регламентації шлюбним договором особистих немайнових відносин.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: Співвідношення шлюбного договору з , «Магістр», скачать безплатно
Просмотров: 334 | Загрузок: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно