Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 05.08.2021


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

"ТЕОРІЯ І ПРОЕКТУВАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ТА МЕРЕЖ"
[ Скачать с сервера (866.5 Kb) ] 13.02.2018, 23:42
Класичні способи поблокового, абстрактного, структурного синтезу складних вузлів ЕОМ в термінах алгебри логіки з подальшим схемотехнічним проектуванням є надто громіздкими. Громіздкість зумовлено самим способом представлення пристрою, який загалом можна звести до складної мережі взаємопов'язаних логічних елементів. Роботу такого пристрою без супровідної документації зрозуміти практично неможливо. Розробку пристроїв вищезгаданими способами застосовують при проектуванні елементів середньої складності, від межі, коли формальні методи проектування поступаються евристичним. Чималу роль відіграє і винахідницький талант розробника, тобто знову-таки евристика.
Необхідність у скороченні термінів розробки складних вузлів ЕОМ спричинила появу гами нових засобів та систем проектування. Такі системи базуються на використанні мов опису апаратних засобів HDL (Hardware Description Language), зокрема VHDL, та компіляторів з HDL рівня в схемотехнічний (вентильний, фізичний) рівень. Деякі HDL дозволяють поєднувати опис роботи пристроїв за допомогою функціонального, структурного та логічного (таблиці істинності) описів. Опис HDL є самоописовим і не вимагає складного документування та коментарів для розуміння роботи пристрою, до того ж цей опис легко модифікується. Системи проектування надають можливість виконати симуляцію роботи пристрою, описаного HDL. Це дозволяє виявити хиби проектування вже на архітектурному рівні. Останнім кроком проектування є логічний синтез пристрою, описаного на HDL. Інколи процес логічного синтезу зводиться до "натискання" клавіші виклику відповідного програмного компонента. Проте здебільшого логічний синтез складається з декількох етапів, на кожному з яких розробник візуально контролює сам процес компіляції та його якість. За несприятливого результату розробник модифікує опис пристрою на HDL, змінює опції компілятора і повторює компіляцію, доки не буде досягнуто бажаного результату.
Чільне місце серед широкої гами засобів проектування з використанням мови VHDL посідає пакет Active-VHDL. Active-VHDL є інтегрованим засобом розробки VHDL проектів. Ядром системи є VHDL симулятор з підтримкою стандарту мови 1993 року. Наявність вбудованих допоміжних засобів — редактора тексту з функцією синтаксичного аналізу, засобу побудови та налагодження керуючих автоматів, бібліотеки широковживаних конструкцій мови та систем підказок — дозволяють зменшити часові витрати розробника на опрацювання допоміжних операцій, тобто скоротити час проектування. У поєднанні із незалежними програмними засобами відомих фірм Xilinx, Actel, Altera, Lucent пакет Active-VHDL дає змогу розробляти повністю завершені пристрої, тобто отримувати запрограмовані і готові до використання FPGA та CPLD.
Система Active-VHDL надає користувачу програму Language Assistant генерації шаблонів опису стандартних блоків мовою VHDL, пропонує широкий спектр допоміжної інформації, зокрема систему контекстної допомоги, документи в hlp та в HTML форматах (табл.1) тощо.Важливу інформацію про пакет Active-VHDL та основні принципи проектування з використанням мови VHDL можна отримати з програми інтерактивного навчання EVITA (Enhanced VHDL Tutorial). Програму EVITA можна викликати як із системи проектування Active-VHDL за допомогою меню Help/Interactive VHDL Tuturial, так і без використання оточення, запуском виконавчого файлу evita_2.exe, який, переважно, міститься в директорії C:\Program Files\Aldec\Active VHDL\Evita.
Виклик допоміжної документації можна здійснити за допомогою пунктів меню Help/Contents; Help/VHDL Language Reference; Help/ HTML Documentation або використанням hlp та html броузерів для перегляду відповідних файлів директорії C:\Program Files\Aldec\Active VHDL\Books.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: лабораторна робота, дипломн, скачати доповідь, курсова, КОНТРОЛЬНА, курсовая работа, доповідь з права., курсач, скачать реферат, магістерська
Просмотров: 170 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно