Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 01.12.2023


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Тижневі і місячні біоритми. Оздоровчі біоритми в місячному циклі
[ Скачать с сервера (56.5 Kb) ] 05.03.2018, 00:32
Наш календарний місяць, що нараховує 30-31 день, ніяким періодичним процесам Природи не відповідає. Зате місячний місяць із тривалістю в 29,5 дня є природний період, з яким зв'язані циклічні зміни в природних процесах на Землі.
Протягом місячного місяця відбуваються припливи і відливи на морях і океанах, причому потужність їхній збільшується і зменшується в залежності від дня місячного місяця; міняється поводження атмосфери, що, у свою чергу, відбивається на багатьох метеорологічних явищах; проходження Місяця через магнітосферний шлейф Землі змінює параметри магнітосфери; відображення сонячного світла від поверхні Місяця також періодично міняється, і всі ці зміни мають своє відображення в організмі рослин, тварин і людину. Так, від місячного циклу залежать інтенсивність шумування провина, поглинання кисню сільськогосподарськими культурами (морква, картопля), періоди розмноження у тварин (особливо морських), місячна періодичність овуляції в людини.
Сучасна наука знайшла зв'язки, за допомогою яких Місяць впливає на людину. Так, через сильний гравітаційний вплив Місяця на оболонку Землі (тверду і рідку) у дні молодиків і повень сильно міняються наступні фізичні параметри: вологість, атмосферний тиск, температура, електричне і магнітне полючи. Виявляються, навіть невеликі зміни цих параметрів впливають на людський організм. Але якщо це відбувається різко і сильно, а організм людини попередньо ослаблений, зашлакований і т.д., те це приводить до появи різноманітних хвороб. Наприклад, різкі коливання атмосферного тиску порушують стабільність кровотворних функцій, приводячи до таких захворювань, як гіпертонія, різним рецидивам серцево-судинних порушень. Мозок дуже відчутно реагує на зміну вологості атмосфери, що позначається на його активності. Ще більш вираження на біоелектричну активність мозку впливають зміни напруженості магнітного полючи, що може викликати масу психічних порушень. Американський психіатр Леонард Дж. Равіц на початку сімдесятих років проводив виміру різниці електронних потенціалів у головному мозку й в області грудей душевнохворих людей. І виявилося, що ця різниця міняється день від дня в залежності від фаз Місяця. Мінялося і порушення хворих. Равіц так пояснив це явище: "Місяць безпосередньо не визначає людське поводження, але, змінюючи співвідношення електромагнітних сил Всесвіт, вона може викликати катастрофічні прояви в неврівноважених людей".
На перший погляд здається, що сучасна наука знає усі про Місяць, механізми її впливу на людину і т.д. Але якщо звернутися до різних древніх джерел, у яких дається маса рекомендацій про те, як краще використовувати місячний цикл, стаєш у тупик. На чому вони засновані? Хоча важливість цих рекомендацій незрівнянно цінніше строго наукових. Так, тибетська медицина рекомендує проводити профілактичне лікування й інші загальзміцнювальні заходи з перших чисел місячного місяця. Указується, що "хвороби злих парфумів" (крововилив мозок, параліч, інфаркт міокарда, гострі психічні захворювання, епілепсія й інші) найчастіше виникають у 4-, 8-, 11-, 15-, 22-, 29-й дні місячного місяця. Китайська народна медицина рекомендує при Місяці, що народжується, у перший день, робити одне припікання, у другий - два так до 14 припікань у середині місячного місяця. Потім хвиля убуває так само, як і прибувала. Так, робити знамениту процедуру "мокса по дзу-сан-ли" (припікати крапку довголіття, що розташована в області колінного суглоба) - рекомендується тільки в перші 8 днів місячного місяця. Авестійська астрологія стверджує, що в молодика надлишкова фізична активність не так небезпечна, як повня. Тому що в молодика енергія сконцентрована глибині організму і з працею йде назовні. У повню - навпаки, вона знаходиться зовні і легко витрачається. Тому надмірна рухова активність у цей час може сильно спустошити "енергетичний бюджет" людини. Дійсні майстри цигун також дотримують цього правила.
У Китаї й Індії люди і донині живуть по фазах місячного календаря, що внесений у цивільний. Вчені вважають, що місячний біологічний цикл по своїй значимості не поступається добовому, а езотерична астрологія стверджує, що місячні цикли - ключ до неї, а фази Місяця - перша ступінь пізнання цього ключа. Тепер нам з вами потрібно самостійно розібратися, чи варто погоджувати свою діяльність з місячним циклом і в чому полягає езотеризм місячних фаз?
Розгляд цього питання ми почнемо в наступному порядку: що собою представляє місячний місяць; з чого складаються фази Місяця і їхній вплив на Землю? І тільки після цього будемо робити узагальнення, висновки і рекомендації.
При своєму рухові щодо Сонця Місяць то наближається до нього, то віддаляється. Повернення Місяця в те саме положення космічного простору щодо Сонця відбувається за 29,5 доби. Це називається "синодичний" місяць - від латинського слова "зближення". От ці 29,5 днів є місячним циклом. Але існує "сидеричний" ("зоряний") місяць, що дорівнює 27,3 доби. Протягом цього часу Місяць робить повний оборот навколо Землі. Через те, що період звертання Місяця навколо Землі й обороту Місяця навколо своєї осі збігаються, Місяць повернений до Землі завжди однієї і тією же стороною. Ця сторона Місяця в залежності від руху висвітлюється Сонцем по-різному: то видний який збільшується день від дня правою половиною, поки не стане цілком освітленим - круглим; далі починається зменшення освітленої поверхні Місяця і висвітлюється тільки ліва половина, поки зовсім не зникне. Зміна освітленості Місяця вказує на її фази, яких чотири, і дорівнюють вони 7,4 добі.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: курсовая работа, магістерська, лабораторна робота, курсова, КОНТРОЛЬНА, курсач, скачати доповідь, реферат з біології, доповідь з права., дипломн
Просмотров: 384 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно