Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 16.04.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Вплив конституційно-правової реформи в Україні на галузь цивільного права
[ Скачать с сервера (46.2 Kb) ] 16.02.2018, 22:37
Конституційно-правова реформа в Україні є значним та важливим етапом становлення України, як правової держави. Результативність та системність конституційно-правової реформи впливатиме на кожну галузь права та на кожні правовідносини, що складаються в суспільстві.
Важливими та необхідними стали конституційні зміни, що запустили судову реформу в Україні. Перезавантаження судової гілки влади та створення нових судів відкрили можливість для відновлення довіри до державного корпусу.
Достатньо перспективним, на мою думку, напрямком на сьогодні є державно-приватне партнерство в Україні. Закон України “Про державно-приватне партнерство” надає достатню кількість правових можливостей для реалізації хороших проектів.
Єдине, що стримує розвиток такого напрямку, на мою думку, є низький рівень довіри до держави серед приватного сектору. Важливим є те, що держава у цьому партнерстві дотримується одного з найважливіших принципів цивільного права – рівність учасників цивільних правовідносин. Однією з гарантій для сторони приватного сектору є доступ до якісного, чесного та законного правосуддя в державі. Саме через звернення до суду можна відновити своє порушене право, зокрема й у секторі державно-приватного партнерства.
Окрім зазначеного, у своєму науковому дослідженні я також звертаюся до питання цивільно-правової відповідальності держави (зокрема, йдеться про відшкодування шкоди) перед громадянином. Оскільки, забезпечення невідворотності відповідальності за протиправну поведінку не тільки осіб приватного права, але й державних органів перед особою є одним із принципів правової держави.
Зобов’язання з відшкодування шкоди — один із видів позадоговірних зобов’язань, його виникнення відбувається не на підставі договору, а є наслідком настання передбаченого законом факту порушення права «поза договором». Основною функцією зобов’язань із відшкодування шкоди є компенсаторно- відновлювальна функція, реалізація якої має забезпечувати особі, яка зазнала шкоди, відновлення її майнових і особистих немайнових прав та благ.[1]
Право на відшкодування шкоди при порушенні права на свободу та особисту недоторканність закріплене у статті 5 Конвенції, яка відповідно до статті 9 Конституції України є частиною національного законодавства, і гарантоване Конституцією України.
Конституцією України встановлено, що кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень; у разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням [2].
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: скачати доповідь, дипломн, доповідь з права., магістерська, курсова, скачать реферат, курсовая работа, лабораторна робота, КОНТРОЛЬНА, курсач
Просмотров: 355 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно