Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 25.04.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Загальні засади судового розгляду
[ Скачать с сервера (152.5 Kb) ] 06.03.2018, 21:25
Актуальність теми дослідження пояснюється тим, що судовий розгляд є центральною і головною стадією кримінального процесу, на якій вирішується питання про кримінальну відповідальність особи, яка порушила кримінально-правову заборону, перед державою. Ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні злочину, а також підданий кримінальному покаранню інакше як за вироком суду, який виноситься за результатами судового розгляду. Саме в цій стадії здійснюється правосуддя у кримінальних справах.
Судовий розгляд є самостійною процесуальною стадією кримінального судочинства, яка регулюється специфічними кримінальними процесуальними нормами. Саме на цій стадії суд виконує такі процесуальні завдання як вирішення справи по суті, відновлення порушених прав, притягнення винуватої особи до відповідальності і в кінцевому підсумку захищає і охороняє суб'єктивні права фізичних та юридичних осіб.
У цій стадії найбільш яскраво проявляються всі принципи кримінального процесу, як організаційно-функціональні, так і функціональні. У силу принципу гласності за результатами діяльності суду в цій стадії громадськість оцінює стан законності в правосудді.
Практично на стадії судового розгляду відбувається правосуддя. На інших - або тільки готується його здійснення, або контролюється законність розгляду справи, або виконується винесене рішення.
Розглядаючи і вирішуючи справи, суд виконує і важливі виховні завдання. Він своєю діяльністю виховує громадян у дусі точного і неухильного виконання Конституції та інших законів, чесного ставлення до державного боргу, поваги до прав, честі, гідності громадян.
Розглянута стадія процесу відрізняється від інших не тільки специфічними цілями, а й своїм суб'єктним складом, об'єктом і змістом. Головний учасник процесу - суд першої інстанції. Його діяльність спрямована на розгляд і вирішення спору про право між сторонами у справі.
У цій стадії виступають такі учасники процесу, яких, як правило, немає в інших стадіях, - свідки, експерти, спеціалісти.
Стадія судового розгляду найбільш багата за змістом, порядок розгляду і вирішення справи судом першої інстанції повно і чітко врегульовано законом.
Сказане обумовило вибір автором теми роботи.
Об'єкт і предмет дослідження. Об'єктом дослідження є правовідносини, що виникають, розвиваються і припиняються у сфері кримінального судочинства на стадії судового розгляду.
Предмет дослідження включає в себе норми законодавства, що регламентують питання, що стосуються меж судового розгляду. Крім того, в якості предмета виступили теоретичні положення, що розкривають закономірності і сутність меж судового розгляду.
Мета і основні завдання дослідження. Метою дослідження є аналіз теоретичних і прикладних проблем, що виникають при застосуванні норм кримінально-процесуального права при визначенні меж судового розгляду.
Для досягнення мети дослідження вирішувалися такі взаємопов'язані завдання:
- визначити сутність, завдання і значення судового розгляду;
- дослідити залежність меж розгляду в кримінальному процесі від судової інстанції;
- визначити вплив моделі кримінального судочинства на межі розгляду
- визначити межі судового розгляду в кримінальному процесі.
Методологія і методика дослідження. Методологічною основою дослідження є діалектичний метод наукового пізнання. У дослідженні використані також загальнонаукові і приватні методи пізнання, зокрема історичний, порівняльно-правовий, формально-логічний, системно-структурний, статистичний, інтерв'ювання та інші методи наукових досліджень.


Розділ 1. Загальні засади судового розгляду
1.1. Сутність, завдання і значення судового розгляду
Судовий розгляд у кримінальному провадженні - це встановлена законом система процесуальних дій суду та учасників кримінального провадження, послідовне проведення яких спрямоване на всебічне, повне і об'єктивне дослідження матеріалів кримінальних проваджень та постановлення законного, обґрунтованого та справедливого судового рішення.
Судовий розгляд є центральною і найважливішою стадією кримінального процесу. Однак це не применшує значення попередніх стадій. Судовий розгляд не зводиться до перевірки матеріалів досудового розслідування. Він являє собою якісно нове дослідження обставин скоєння кримінального правопорушення як за процесуального формою, так і за методами. У судовому розгляді керівна роль належить судові. Він є головним суб'єктом цієї стадії: здійснює правосуддя, постановляє вирок і ухвали і несе всю повноту відповідальності за дотримання основних засад кримінального провадження.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: скачати доповідь, магістерська, курсач, дипломн, лабораторна робота, курсовая работа, доповідь з права., курсова, КОНТРОЛЬНА, реферат з біології
Просмотров: 484 | Загрузок: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно