Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 20.04.2024


Главная » Файлы » Доклады » Доклады

Значення туризму для допризовної підготовки
[ Скачать с сервера (54.5 Kb) ] 16.02.2018, 22:37
Туризм — це не тільки форма масового відпочинку, фізичного загартування та зміцнення здоров'я допризов¬ників, а й ефективний спосіб підготовки їх до військової служби, формування необхідних навичок і вмінь. Важ¬лива роль у вихованні якостей особистості майбутнього воїна належить воєнізованим походам з елементами до¬призовної підготовки. Багатоденні воєнізовані походи проводяться на другому році вивчення курсу допризов-ної підготовки як польові заняття.
Юнак, який хоче взяти участь у туристичному поході, повинен бути фізично підготовленим, здоровим і мати на це дозвіл лікаря. Попередньо потрібно здійснити такі про¬філактичні заходи: вилікувати хворі зуби, пройти огляд у отоларинголога, позбутися мозолів на ногах, зробити профілактичні щеплення та ін.
У туристичному поході слід дотримуватися правил особистої гігієни (дбати про чистоту обличчя, тіла, рук, ніг, зубів, одягу, взуття) та режиму дня (графіка руху на маршруті, харчування, відпочинку). Харчування має ком¬пенсувати затрати енергії: в раціоні повинні бути вуглево¬ди, жири, білки, вітаміни, мінеральні солі, питна вода. При визначенні потреби у продуктах організатори воєнізо¬ваних походів (викладачі допризовної підготовки, вчителі
фізкультури) орієнтуються на власний досвід, можливості школи, мету туристської групи, тривалість походу.
Надзвичайно важливе значення у поході має питна во¬да. На одного туриста на добу необхідно мати до 3 л води. У воді, як відомо, можуть бути хвороботворні мікроби та організми, а тому її необхідно кип'ятити. У спеку не слід часто пити, бо надмірна кількість води виділяється з ор¬ганізму з потом, забираючи з собою потрібні організму солі. Щоб поновити сольовий баланс, організм збільшує потребу в питній воді, а це викликає спрагу. Доцільно на сніданок напитися вдосталь, в обід випити до 0,6 л рідини, увечері знову напитися досхочу. В дорозі краще не пити; можна прополоскати рот і обмежуватися лише 1—2 ковт¬ками води.
Продукти, підготовлені для походу, розкладають у по¬ліетиленові кульки по 1—2 кг і складають їх у великий мішок. Розподіляти продукти потрібно так, щоб кожний турист мав при собі весь запас продуктів (хліб, крупа, цу¬кор тощо) і міг би користуватися ним окремо.
Для приготування їжі та зберігання харчів у похід найкраще брати зручні, легкі алюмінієві відра, каструлі, казани з кришками.
Туристичне спорядження має бути міцним, легким, зручним, безпечним. Вибирають його відповідно до мети, тривалості, складності походу, кліматичних умов.
Особисте спорядження — бавовняний (лижний, трену¬вальний) костюм чи бавовняний одяг на зразок військово¬го, легкий плащ у вигляді накидки з капюшоном (прогу¬мована тканина, хлорвінілова плівка), легка шапка з поля-ми чи козирком, легкі черевики (кросовки або кеди з тов¬стою устілкою із повсті чи поролону), рюкзак, предмети особистого туалету, комплект білизни, дві пари шкарпе¬ток, нитки, голка, кухоль, столова (краще дерев'яна) лож¬ка, миска, сірники, ніж.
Групове спорядження — легка сокира у чохлі (одна на З—5 чоловік), 2 алюмінієві каструлі чи відра з дуж¬ками з дроту (ємність — по 0,7 л на людину), казани, складаний чи столовий ніж, аптечка (йод, бинти, вата, стрептоцидова емульсія, лейкопластир), чохли для посу¬ду, сталевий ланцюжок (2—3 м), сталевий трос діамет¬ром 3 мм, гачок з дроту для підвішування над вогнищем казанів, ополоник з довгою березовою ручкою, шнури, страхові карабіни та ін.
У похід тривалістю біль¬ше одного дня беруть намет (один на 3—4 чоловіки), спальний мішок чи легку вовняну ковдру на кожного, светр, запасні шкарпетки, електричний ліхтар, карту. У кожного туриста має бути компас, щоб орієнтуватися на маршруті походу.
Важливо правильно скласти речі в рюкзак (мал. 201): на дно покласти картон, спочатку скласти важкі речі (кульки з про¬дуктами, консерви), потім — решту так, щоб рюкзак був збалансованим. У тій частині рюкзака, що буде біля спини, укладають
м'які речі. Намет у чохлі прив'язують зверху або знизу рюкзака. Навантаження на одного юнака залежно від йо¬го фізичного розвитку — 14—18 кг.
Категория: Доклады | Добавил: opteuropa | Теги: лабораторна робота, доповідь з права., курсова, курсовая работа, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, скачать реферат, курсач, магістерська, дипломн
Просмотров: 329 | Загрузок: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно