Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 23.10.2021


Главная » Файлы » Книги » Библиотека книг

ЗБІРНИК СИТУАЦІЙНИХ ЗАДАЧ Навчально-методичний посібник із дисциплін «Акушерство» та «Гінекологія»
[ Скачать с сервера (381.0 Kb) ] 19.09.2017, 22:44
Збірник ситуаційних задач складено відповідно до діючих програм навчальних дисциплін «Акушерство», «Гінекологія, для студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації спеціальності 5.12010101 «Лікувальна справа», затвердженої Міністерством охорони здоров’я України.
Збірник ситуаційних задач розроблений для поточного та підсумкового контролю знань змістовних модулів згідно до діючих навчальних програм, а також може бути використаний для підсумкового контрольного модулю – контроль засвоєння дисципліни.
Ситуаційні задачі мають три ступеня складності, вимагають від студента знань не тільки з акушерства та гінекології, а й з суміжних дисциплін, включаючи між предметну інтеграцію з дисциплінами «Анатомія та фізіологія людини», «Фармакологія», «Терапія», «Хірургія», «Педіатрія», «Основи сестринської справи», «Загальний догляд за хворими та основи маніпуляційної техніки».
Цей збірник передбачає знання студентами основних режимних та інструктивних наказів МОЗ України, які регламентують роботу пологодопоміжних установ та гінекологічних відділень стаціонару.

Задача
Вагітна К. 23 роки, очікуваний термін пологів через тиждень, скаржиться на незвичайні виділення, що з’явилися з піхви дві години тому. Жінка відчуває незначний біль в попереці.
Який діагноз ви поставите в даному випадку. Чи повинна бути госпіталізована жінка ? В яке відділення пологового будинку? Яке акушерське обстеження обов'язково треба провести в даному випадку?

Задача
Вагітна Н. 20 років, очікуваний термін пологів вчора, годину тому відчула біль внизу живота та попереці, зараз болі значно посилились, стали регулярними та періодичними. Ваш діагноз? Що це за болі? Куди повинна бути госпіталізована жінка? Як можна оцінити характер пологової діяльності? Як оцінити стан плода? Яку санітарну обробку необхідно провести вагітній?

Задача
Вас викликали додому до вагітної у якої зі слів її чоловіка, вже цілий день болить живіт. Очікуваний термін пологів через три дні. Зі слів жінки, у неї щойно відійшли води . При огляді жінки вами встановлено: перейми по 35-40сек. через 4-5хв., активні. Ваш діагноз? Ваші дії? Що вам необхідно мати для того, щоб прийняти пологи вдома?

Задача
Вагітній 40років.Перша вагітність, перейми тривають 6 годин, активні по 10-40сек. через 6-7хв. щойно заявились яскраві кров’яні виділення з піхви. Про що повинна подумати акушерка? Що необхідно зробити/ яке дослідження/в даному випадку? Який діагноз ви поставите?

Задача
В передпологовій палаті знаходиться вагітна в якої перейми протягом 10 год. зараз вони по 45-50сек. через 1-2хв. При акушерському дослідженні : положення плода пряме, перша позиція, задній вид, головне передлежання. Який діагноз в даному випадку? Як лежить плід? Де повинна знаходитись жінка? Яке обстеження їй необхідно провести для підтвердження діагнозу? Що повинно бути в даній ситуації при вагінальному дослідженні?


Задача
У вагітної сьогодні термін пологів. Дитина лежить вздовж матки, спинка плода зліва та ззаду, передлеглу частину визначити не вдається, серцебиття плода прослуховується погано, вище пупка. Ми знаємо, що у жінки кінець першого періоду пологів. Поставте діагноз. Опишіть характер перейм та ситуацію при піхвовому дослідженні.
Де повинна знаходитись жінка? Яку санітарну обробку необхідно провести жінці? Ваша думка та дії щодо поганого серцебиття плода?
Ситуаційні задачі до теми: „Порушення менструального циклу”

Задача
До вас звернулась мама дівчинки 12 років, у якою відмічалось коротке запаморочення, болі внизу живота. Протягом 10 днів у дівчинки помірні виділен¬ня з піхви. Раніше такого не було. Ваш діагноз? Яку долікарську допомогу можна надати дівчинці?

Задача
Жінці 53роки, її дуже турбує те, що в неї уже 7 місяців відсутня менструація. Ваш діагноз? Які додаткові обстеження ви запропонуєте жінці? Які інші види фізіологічної аменореї ви знаєте? Яке лікування їй запропонуєте жінці?

Задача
Молода жінка 27 років, скаржиться на сильний біль в попереці, болі в низу живота, нудоту, головний біль. Все це чомусь співпадає з менструацією. Менструації нерегулярні, по 10-12 днів, іноді через 25, або через 40 днів, кровїяні виділення значні. Ваш діагноз? Який характер носить кровотеча? Які рекомендації ви дасте жінці? Якої допомоги вона потребує на долікарському етапі? Які, на вашу думку, додаткові методи обстеження потрібно провести жінці? Функція яких органів, на вашу думку, порушена?

Задача
Жінці 30 років, жодного разу не вагітніла, зі слів, менструації дуже скудні, по 1-2 дні, бувають затримки до 3-4 місяців. Ваш діагноз? Недостатність яких гормонів має місце в даному випадку? Чому на вашу думку не наступає вагітність? Які методи обстеження та функціональні тести потрібно провести в даному випадку?


Задача
Дівчині 16 років, жодного разу-не було менструації. При огляді: волосся під пахвами та на лобку не росте, молочні залози розвинені недостатньо, голос грубий. Ваш діагноз? Яке обстеження необхідне в даному випадку? Яких гормонів на ваш погляд не вистачає в даному випадку?

Задача
Жінці 22 роки, статеве життя регулярне, остання менструація була три місяці тому, такі затримки були і раніше. Ваш діагноз? Які методи обстеження необхідні для підтвердження або виключення діагнозу?
Які допоміжні методи обстеження потрібні в даному випадку?

Задача
Жінці 45 років, звернулась до вас тому, що її турбують часті між-менструальні кровотечі. Менструації стали нерегулярні, довгі, болючі. Про що можна подумати в даному випадку? Які три діагнози можна запідозрити Яке обстеження необхідно провести для підтвердження або виключення кожного з діагнозів? Які органи , крім статевих, необхідно обстежити в даному випадку, так як між ними існує тісний зв’язок.
Ситуаційні задачі до теми: "Методи обстеження гінекологічних хворих”

Задача
Хвора К. 23р. звернулась до жіночої консультації. зі скаргами на болі в попереці, значні виділення з піхви з неприємним запахом, що з'явились після менструації. Ваш діагноз, які методи обстеження ви запропонуєте жінці?

Задача
Хворій В. 35р. поставлений діагноз: ерозія шийки матки. Якими методами на ваш погляд користувався лікар при постановці даного діагнозу? Які допоміжні методи обстеження потрібні для підтвердження даного діагнозу?

Задача
Хвора А.28р.. перебуває, в шлюбі :5рок1в, жодного разу не вагітніла. Який діагноз можна запідозрити в жінки? Які методи обстеження ви можете їй запропонувати?


Задача
Хвора Б. 63/р., менопауза 8років. скаржиться на піхвову кровотечу, що заявилась 5 днів тому. Який діагноз ви запідозрили? Які методи обстеження необхідно провести для підтвердження або виключення діагнозу?

Задача
Дівчина 16 років, яка нещодавно почала статеве життя, боїться, що в неї якась венерична хвороба. Які методи обстеження ви запропонує те дівчині,, щоб заспокоїти її?

Задача
У жінки 24 років затримка менструації на два місяці. Якими меті дами можна підтвердити вагітність? Які допоміжні методи можна використати для підтвердження вагітності? Які методи діагностики проти¬показані вагітним? Які методи обстеження обов’язкові для вагітних?

Задача
Жінка 45років звернулась до вас за порадою: 5 років тому їй поставили діагноз: фіброміома матки. Які методи обстеження ви запропонуєте їй для підтвердження діагнозу? За допомогою яких методів обстеження можна виключити малегнізацію пухлини? Які мето¬ди допоможуть нам слідкувати за динамікою розвитку фіброміоми ?

Задача
Ви працюєте на ФАПі. До вас звернулась жінка, що вважає себе вагітною. За допомогою яких методів обстеження ви зможете підтверди¬ти вагітність в умовах ФАПу при вагітності до двох місяців? При вагіт¬ності більше шести місяців?

Задача
Ви акушерка ФАПу. До вас звернулась жінка зі скаргами на затримку менструації на 2 тижні, нудоту. Зранку – блювання, дратівливість, сонливість.
Ваш попередній діагноз, як його можна підтвердити?

Задача
Ви акушерка ФАПу. При вагінальному огляді вагітної ви встановили – шийка матки ціанотична, матка розм‘якшена, дно її на рівні лона.
Ваш діагноз?
Як його підтвердити?

Задача
Ви акушерка ФАПу. У вас на черговому прийомі вагітна. ВДМ – 32 см. ОЖ – 96 см. Матка в нормотонусі. Ворушіння відчувається добре.
Яка на вашу думку вага плода в даному випадку?

Задача
Ви акушерка ФАПу. Обстежуєте вагітну. Матка в підвищеному тонусі. ВДМ – 28 см. Серцебиття плода ритмічне, 160 уд. в 1 хв. Над лоном пальпуються сідниці.
Ваш попередній діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка ФАПу. У вас на прийомі вагітна. При обстеженні: ВДМ – 30 см. Спинка плода зліва, голівка над лоном,
Ваш повний розгорнутий діагноз?

Задача
Ви акушерка ФАПу. При обстеженні вагітної ви встановили: голівка плода зліва зверху, передлеглої частини немає. Серцебиття плода прослуховується в ділянці пупка, 130 уд. в 1 хв.
Ваш попередній діагноз?
Ваші дії.
Який прогноз для пологів?

Задача
Ви акушерка ФАПу. До вас звернулась вагітна, у якої термін пологів через 7 днів. Зараз вона скаржиться на періодичні, нерегулярні перейми, безсоння, відчуття страху, появу густих слизових виділень з піхви.
Ваш попередній діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка ФАПу. До вас звернулась першовагітна з проханням розрахувати, коли їй чекати ворушіння плода, коли вона отримає декретну відпустку, та коли в неї термін пологів. Остання менструація була 5.05-10.05 2005 року.

Задача
Ви акушерка ФАПу. У вас на прийомі вагітна зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота. Об‘єктивно: матка в підвищеному тонусі. Перейми регулярні з 10-15 хв по 10-15 сек. ВДМ – 38 см.
Ваш попередній діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка ФАПу. До вас звернулась вагітна в терміні 12 тижнів з проханням взяти її на облік.
Направлення на які параклінічні обстеження ви випишете?
Яким чином будете встановлювати діагноз?

Задача
Ви акушерка пологового блоку. У роділлі перейми по 20 сек. через 8-10 хв. Шийка матки зглажена, відкриття 4 см. Плодового міхура немає. Передлежить голівка.
Ваш діагноз?
Про яке відходження вод йдеться мова?

Задача
Ви акушерка пологового блоку. У роділлі нерегулярні, короткі перейми.
Серцебиття плода 180 уд. в 1 хв. Шийка матки припускає 1 палець передлежань голівки. Щойно відійшли навколоплідні води.
Ваш діагноз?
Про яке відходження вод йде мова? (жінка в терміні пологів).

Задача
Ви акушерка пологового блоку. У роділлі перейми по 50 сек. через 1 хв. Відкриття шийки матки повне, передлежить голівка. Стріловидний шов в прямому розмірі площини виходу з шару. Щойно відійшли води.
Ваш діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка пологового блоку. Вагітна в терміні пологів, скаржиться на почуття тиснення на пряму кишку, перейми по 60 сек. активні, голівка врізується.
Ваш діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка пологового блоку. У вагітної кінець першого періоду пологів та внутрішньоутробна гіпоксія плода.
Опишіть пологову діяльність та параметри серцебиття плода.
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка пологової зали. Приймаєте пологи. Голівка плода прорізується.
Який момент біомеханізму пологів вона зараз виконує?
Яку акушерську допомогу ви будете надавати?
Ваш діагноз?

Задача
Ви акушерка пологової зали. Щойно народилась дитина. Крововтрата 150 мл., з‘явились ознаки відділення плаценти.
Які це ознаки?
Ваш діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка пологової зали. 10 хв. тому народилась дитина. З‘явились всі ознаки відділення посліду, жінка тужиться, але послід не виділяється. Крововтрата 200 мл.
Ваш діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка пологової зали. Щойно народилась дитина, квола, не кричить, шкіра ціанотична, рефлекси відсутні, тонус м‘язів знижений, дихання судомне, серцебиття 100 уд. в 1 хв.
Оцініть стан її за шкалою Апгар.
Ваш діагноз?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка пологової зали. У роділлі кінець першого періоду пологів. Перейми по 40-50 сек. через 1-2 хв. Жінка дуже збуджена, боїться пологів, скаржиться на сильні больові відчуття.
Ваші дії?
Які медикаменти вам необхідні?

Задача
Ви акушерка пологової зали. Закінчився третій період пологів. Послід щойно виділився, цілий. Матка щільна. Кровотеча продовжується.
Що може бути її причиною?
Ваші дії?

Задача
Ви акушерка післяпологового відділення. У жінки кров‘яні лохії, матка на 2 пальці нижче пупка. З молочних залоз виділяється молозиво.
Ваш діагноз?

Задача
Ви акушерка післяпологового відділення. У породіллі дно матки над лоном, лохії середньо-кров‘яні, лактація достатня, молоко зріле.
Ваш діагноз?

Задача
На черговому огляді у вагітної в 35 тижнів вагітності ви виявили значні набряки та підвищення АТ до 150/90 мм рт.ст. Скарг хвора не пред‘являє.
Ваш діагноз?
Ваша тактика?

Задача
Ви приймаєте пологи на дому. І та ІІ періоди протікали без ускладнень. Через 15 хвилин після народження плода з‘явилась значна кровотеча. Ознак відшарування посліду немає.
Ваш діагноз?
Ваші дії?
Категория: Библиотека книг | Добавил: opteuropa | Теги: скачати доповідь з медицини, «Акушерство» та Гінекологія, ЗБІРНИК СИТУАЦІЙНИХ ЗАДАЧ, Медицина, шпори з медицини
Просмотров: 855 | Загрузок: 31 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно