Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 18.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

АТ «Сокіл» та АТ « ЕМЦ-2»
[ Скачать с сервера (80.5 Kb) ] 14.04.2017, 11:38
Мешканці Київського району м. Донецька та члени садового товариства «Факел» звернулись до суду з позовом до АТ «Союз» з вимогою компенсувати їм шкоду, заподіяну здоров’ю та майну внаслідок вибуху на складі піротехнічної техніки, який належить фірмі на праві приватної власності. Внаслідок вибуху у декого повилітали шибки з вікон, виявились знищеними 2 садові ділянки, які належали на праві власності громадянам Іщенку В. та Крамаренку С., було пошкоджено частину рибогосподарського ставка, а на площі 5 га було спотворено увесь трав’яний покрив.
Проте представники АТ «Сокіл» проти позову заперечували, мотивуючи це тим, що ангари здані в оренду АТ «ЕМЦ-2» та прокуратура вже порушила кримінальну справу за статтею Кримінального Кодексу «Порушення правил поводження з вибуховими матеріалами».
За захистом порушених екологічних прав громадяни звернулись також до Державної екологічної інспекції Донецької області.

1. Визначте види правовідносин, які виникли.
2. Дайте правову оцінку можливості використання зазначених природних ресурсів садовим товариством «Факел».
3.Які екологічні права громадян порушені ?
4. Чи можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності АТ «Сокіл» та АТ « ЕМЦ-2» ?
5.Як має відреагувати Державна екологічна інспекція на звернення громадян ?
6. Вирішіть справу?

Вирішення задачі

1. Визначте види правовідносин, які виникли?

В даній ситуації виникли екологічні, цивільні, господарські, цивільні процесуальні, кримінальні правовідносини, екологічні правовідносини - завдання шкоди природним ресурсам, а саме земельним ділянкам, рибогосподарському ставку та трав’яному покриву, а також звернення громадян за захистом порушених екологічних прав до Державної екологічної інспекції Донецької області.

2. Дайте правову оцінку можливості використання зазначених природних ресурсів садовим товариством «Факел»?

На сьогоднішній день садові товариства функціонують як ОК, ОГ (зокрема як ГО), садові товариства діяльність яких регулюється законодавством України та статутами цих товариств.
У нашому випадку садове товариство ми можемо розглядати або як обслуговуючий кооператив, або ж як об’єднання громадян.

Обслуговуючий кооператив:
Відповідно до роз’яснень Держпідприємництва садові (садівничі, садівницькі) товариства є обслуговуючими кооперативами (Листи № 6978 від 11 жовтня 2004 року, № 1339 від 21 лютого 2006 року). Також про це зазначається у Листі Міністерства Юстиції України від 30.12.2009 № 1079-0-2-09-19 щодо надання роз'яснення деяких норм законодавства стосовно садівницьких товариств.
Відповідно до листа Міністерства юстиціїУкраїни від 01.02.2008 № 23-34-1506: якщо садівницьке товариство утворюється як кооператив, слід керуватися нормами Цивільного кодексу України, відповідними законодавчими актами, що регулюють відносини у сфері кооперації, та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Згідно з ст. 2 ЗУ «Про кооперацію» обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.
Щодо двох садових ділянок:
Відповідно до ч.1, 2 ст 22 ЗУ «Про кооперацію» Земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у власність із земель державної або комунальної власності відповідно до закону. Кооперативи придбавають земельні ділянки відповідно до Земельного кодексу.
Згідно з ч. 4 ст. 35 Земельного кодексу України до земель загального користування садівницького товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування. Землі загального користування садівницького товариства безоплатно передаються йому у власність за клопотанням вищого органу управління товариства до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку.
Відповідно до п. а ч.1 ст.80 Земельного Кодексу України: суб'єктами права власності на землю є громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам (ч.2 ст.93 ЗК України).
Щодо рибогосподарського ставка:
Що стосується рибогосподарського ставка, то його правовий статус визначено ВКУ, ЗУ Про тваринний світ.
Так усі водні обєкти на території України є виключною власністю Українського народу і можуть надаватися лише у користування (ч. 1 ст. 6 ВК), а тому не можуть перебувати у власності жодних субєктів. Народ України здійснює право власності на води (водні об'єкти) через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві Ради (ч. 2 ст. 6 ВК).
Ставок - штучно створена водойма місткістю не більше 1 млн. кубічних метрів (ст. 1 ВК).
Ставок є одним із видів водних обєктів (ст. 1 ВК), зокрема поверхневих вод місцевого значення (ч. 2 ст. 5 ВК).
Водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства (ч. 1 ст. 42 ВК). Одним із основних прав водокористувачів є здійснення загального та спеціального водокористування (п. 1 ч. 1 ст. 43 ВК).
ВК передбачає два титули користування водними обєктами: загальне та спеціальне водокористуваття та оренда.
З умови задачі не зрозуміло, чи здійснювало садове товариство користування, оренду ставка. Зробимо припущення що садове товариство здійснювало таке користування. Далі розглянемо детальніше спеціальне водокористування та оренду.
У ст. 46 ВК визначено 2 види водокористування: загальне та спеціальне. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб (ч. 2 ст. 48 ВК).
Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, який у нашому випадку мав бути виданий Донецькою обласною радою за погодженням з державними органами охорони навколишнього природного середовища (ч. 1, 2 ст. 49 ВК).
Крім того у ВК визначено можливість оренди водних обєктів та їх частин. Так водні об'єкти (їх частини) місцевого значення та ставки, що знаходиться в басейнах річок загальнодержавного значення можуть надаватися водокористувачам у користування лише для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, а також у лікувальних і оздоровчих цілях (ч. 1 ст. 51 ВК). Орендодавцем у цьому випадку буде Донецька обласна рада (ч. 3 ст. 51 ВК), яка укладає договір оренди, який погоджується з державними органами охорони навколишнього природного середовища та водного господарства (ч. 6 ст. 51 ВК). Умови, строки і збір за оренду водних об'єктів (їх частин) визначаються в договорі оренди за згодою сторін (ч. 7 ст. 51 ВК).

Щодо трав’яного покриву:
Відповідно до ст.8 ЗУ «Про рослинний світ»:використання природних рослинних ресурсів здійснюється в порядку загального або спеціального використання.

Об’єднання громадян:

Відповідно до ч. 2 ст. 14 ЗУ «Про об’єднання громадян» разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи
Звідси випливає, що відносини власності чи користування землею регулюються ЗУ «Про об’єднання громадян» та відповідно природоресурсними кодексами.
Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про об’єднання громадян»
ч. 1 ЗУ об'єднання громадян може мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення його статутної діяльності.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: види правовідносин, Іщенку В. та Крамаренку С, АТ «Сокіл» та АТ « ЕМЦ-2» скачать б
Просмотров: 365 | Загрузок: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно