Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Среда, 15.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Характеристика стану довкілля та його складових. Вплив стану довкілля на здоров’я населення України.
[ Скачать с сервера (44.6 Kb) ] 21.09.2017, 08:29
1.Стан навколишнього природного середовищаУкраїни
2.Природні фактори навколишнього середовища, які негативно впливають на здоров’я людини
3.Антропогенні фактори, які негативно впливають на здоров’я людини
4.Вплив атмосферного тиску на стан здоров’я людини
5.Шум. Характеристика. Види шум. Негативний вплив на стан зжоров’я людини. 6.Профілактика
7.Вібрація. Негативний вплив на стан здоров’я людини
8.Електромагнітні випромінювання. Негативний вплив на стан здоров’я людини
Висновок
Список використаноїлітератури.

Вступ
Стан здоров'я населення відбиває вплив різноманітних чинників, в т. ч. життєвого рівня населення, забруднення навколишнього середовища, погіршення якості питної води, забруднення повітря, землі, відкритих водойм.
Стан здоров'я населення України погіршується. У 1994 році порівняно з 1993 збільшилась кількість зареєстрованих хворих в розрахунку на 100000 населення за такими класами хвороб, як:
• хвороби крові та кровотворних органів - з 827 до 901 (тобто на 9%);
• інфекційні і паразитарні хвороби - з 4074 до 4372 (на 7,3%);
• хвороби системи кровообігу - з 22499 до 23556 (на 4,7%);
• хвороби шкіри і підшкірної клітковини - з 4721 до 4944 (на 4,7%);
• вроджені аномалії (вади розвитку) - з 401 до 410 (на 2,2%) тощо.
Загальна ж кількість хворих у розрахунку на 100000 населення за той же період дещо зменшилась - з 122727 до 120301. Це зменшення не перевищує двох відсотків і свідчить, швидше за все, про те, що населення рідше звертається до лікарів по хворобах, які можна перенести "на ногах". Це хвороби органів дихання, поширеність яких в 1994 році була на 10,7% меншою, ніж у 1993 році.

Стан навколишнього природного середовищаУкраїни
Україна - одна з найбільших за територією, чисельністю населення та економічним потенціалом держав Європи. На її території зосереджено величезні природні багатства, але надмірна концентрація промисловості і сільського господарства зумовила катастрофічне забруднення повітря, води та ґрунту.
За рівнем використання найважливіших природних ресурсівУкраїна належить до тих країн світу, які характеризуються широко масштабним й екологічно невиваженим їх залученням до народногосподарського обороту. Вона має найвищі в Європі показники сільськогосподарської освоєності та розораності земельної території, використання прісних поверхневих водних ресурсів і лісовихмасивів. Щодо залучення до виробництвамінерально-сировиннихресурсів, то слідсказати, щоУкраїна, площаякої в загальносвітовійплощі суходолу становить лише 0,4%, видобуває, переробляє й використовує в технологічнихпроцесахмайже 4% світовогообсягузалучених до народногосподарського обороту мінерально-сировиннихресурсів.
Україна серед європейських держав має найвищий інтегральний показник негативних техногенних навантажень на навколишнє природне середовище практично на всій її території. Причому в двох третинах областей екологічна ситуація та якість довкілля характеризуються як гострокритичні і несприятливі для здоров'я людини.
Офіційно визнаний міжнародний статус нашої держави як зони "екологічного лиха" з врахуванням понад 10% від загальної території України, її екологічного стану, рівнів забруднення довкілля та стану використання основних природних ресурсів. Такий статус вона одержала післяаварії на ЧАЕС, коли до всіх інших забруднень і екологічних катаклізмів додалось ще й радіоактивне зараження значної частини її території (у більшості регіонівУкраїни було забруднено понад 10%). Внаслідок цього значно посилився кумулятивний негативний вплив на людину та природне середовище різноманітних хімічних забруднень і радіації, деградаційних процесів та погіршення якості навколишньогосередовища.
За "ступенемзабрудненняУкраїнуможнарозподілити на такітериторії: (табл. 2.5.2):
Тип території Площа, % Приклади
Відносночистітериторії 7 Природоохороннітериторії (заповідники та національні парки)
Умовночисті та мало-забруднені 22 ОкремірайониЗакарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської, Житомирської, Сумської, АР Крим
Забруднені 40 Основначастинастепової та лісостеповоїзони (Вінницька, Кіровоградська, частковоМиколаївська, Одеська, Запорізькаобласті)
Дужезабруднені 30 Чернігівська, Дніпропетровська, Луганська, Київська, Донецькаобласті, Полісся
Зона
Екологічноїкатастрофи 1 30-км зона ЧАЕС, Причорноморськірайониінтенсивногозрошення
1) відносночисті (до них належать заповідники й національні парки);
2) умовночисті та малозабруднені;
3) забруднені;
4) дужезабруднені;
5) екологічноїкатастрофи.
Таблиця 2.5.2 Схема еколого-географічногорайонуванняУкраїни
Частка відносно чистих територій нині становить лише 7% загальної земельної площі держави, умовночистих та малозабрудненихтериторій, якіхарактеризуютьсябільш-менш нормальними природними умовами проживання людини, - приблизно 22%. Це окремі райониЗакарпатської, Івано-Франківської областей (насампередгірські та передгірські), а такожТернопільської, Рівненської, Житомирської, Полтавської, Сумської, Чернігівської областей і АР Крим.
Забруднені та дуже забруднені території, де значнопогіршені й напружен іекологічніумови життєдіяльності населення, становлять відповідно приблизно 40 і 30%. Територіїекологічноїкатастрофи (майже 1% всієїтериторіїУкраїни) - це насамперед зона відчуженняпісляаварії на ЧАЕС та райони, прилеглі до неї, а такожокремімісцевості в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Львівській і деякихінших областях.
До речі, регіони з найбільшнапруженою та гострокризовоюекологічноюситуацієюмаютьнайвищу густоту населення. Такими регіонами є: Донбас, Кривбас, Харківська, Запорізька і Дніпропетровськапромисловіагломерації. Тут ниніпроживаєпонадчвертьусьогонаселенняУкраїни, і вонозазнає великого негативного впливу та інтоксикації з боку надмірнозабрудненогодовкілля, особливо повітря, води і ґрунтів.
До основнихгалузей-забруднювачівдовкіллянині належать:
- промисловість, зокрема, їїбазовігалузі - паливно-енергетична, металургія, важкемашинобудування, хімічна та нафтохімічна;
- агропромисловий комплекс, насампередсільськегосподарство, великітваринницькі ферми, підприємствахарчово-переробноїсфери;
- комунальнегосподарство;
- транспорт, передусімавтомобільний.
Так, на одну з найбільшихзабруднюючихгалузейпромисловості - металургію, яка споживає 1/5 загальнодержавногообсягувикористаного газу та 1/3 вугілля, в останні роки припадало в середньому 35% викидівзабруднювачів в атмосфернеповітря. Ця галузь є також великим водоспоживачем, а відтак - і забруднювачемводнихресурсів. Хімічніпідприємства, наприклад, скидаютьщорічно 70 млн м3 неочищенихабонедостатньоочищенихстоків. Часткаметалургійноїпромисловості становить 38% загальноїкількостівикидів (скидів) забруднюючихречовин.
Внесокнаціонального агропромислового комплексу в забрудненнянавколишнього природного середовища та погіршенняякості його природнихресурсів, особливо водних, нині становить пересічно 35-40%, у т. ч. земельнихресурсів - понад 50%, а поверхневихводойм - від 45 до 50%. Великоїшкодидовкіллю, а отже, й людині, завдаютьзабрудненнянавколишньогосередовищаагрохімікатами та відходамитваринницькихкомплексів, підприємствхарчової й переробноїпромисловості.
Джереламизабрудненнядовкілля є й підприємстважитлово-комунальногогосподарства України (підприємства з виробництвашляхових, будівельнихматеріалів, котельні теплового господарства, промисловіпідприємствакомунальногомашинобудування). Вони викидають в атмосферу значнукількість золи, оксидів карбону, сульфуру, нітрогену, а такожскидають у каналізаційнімережіхімічнісполуки, якіутворилисьвнаслідокреагентноїобробки води, щовикористовується в системах теплопостачання.
В Українізначноускладнений радіологічний стан. Це зумовлено як наслідкамиЧорнобильськоїкатастрофи, так і наявністювеликоїкількостіштучних і природнихджереліонізуючоговипромінювання. Так, майже половина всієїелектроенергії в Українівиробляється на атомнихстанціях, на якихпрацює 15 автономнихблоківзагальноюпотужністю 13,618 тис. мВт. За кількістюреакторів та їхньоюпотужністюУкраїназаймаєвосьмемісце у світі та п'яте в Європі. У шести областях УкраїнирозташованорегіональніпідприємстваУкрДО "Радон" з переробки та зберіганнярадіоактивнихвідходів, якіприймають на зберіганнярадіоактивнівідходивідусіхгалузей народного господарства.
У Дніпропетровській, Миколаївській та Кіровоградській областях знаходятьсяпідприємства з видобування та переробкиуранових руд, що є джереламирадіаційногозабрудненнядовкілля.
Ядерна енергія в Українівикористовується в усіхгалузях народного господарства. Сьогоднііснуєблизько 8 тисячпідприємств та організацій (тільки в Києвіїхблизько 400), яківикористовуютьпонад 100 тис. джерелвипромінювання.
Як потенційніджерелатехногеннихаварій і катастроф в Українірозглядаються: енергетика, паливний комплекс, металургія, хімічна, нафтохімічнапромисловість, мікробіологія та ін. Особливо небезпечними є теплові, атомні, гідроелектростанції, а такожпідприємства, де виробляють і переробляютьядернепаливо, металургійні, хімічні, біологічнікомбінатитощо. М'ясокомбінати, бойні, консервні заводи, молокозаводи, якімаютьхолодильніагрегати, де використовується для охолодженняаміак, такожнебезпечні для навколишньогосередовища. Підприємстваборошномельно-круп'яноїпромисловостівибухонебезпечні.
Основними факторами антропогенного впливу на навколишнєсередовище є скидизабрудненихстічних вод у природніповерхневіводніоб'єкти, викидишкідливихречовин в атмосферу, забрудненняґрунтів та твердівідходипромисловихпідприємств.

Природні фактори навколишнього середовища, які негативно впливають на здоров’я людини

Здоров’я людини залежить від багатьох факторів. Вважається, що приблизно на 50% здоров’я визначає спосіб життя – умови праці, звички, харчування, моральне і психологічне навантаження, матеріально-побутові умови, взаємовідносини в сім’ї тощо. На 20% здоров’я залежить від генотипу і на 20% – від стану природного середовища. І лише на 10% здоров’я обумовлене системою охорони здоров’я.
Серед різноманітних факторів навколишнього середовища, які впливають на здоров’я населення, найбільш очевидним є мікробний, котрий має величезне значення у виникненні інфекційних захворювань. Наявність специфічного збуджувача в навколишньому середовищі, елементами якого є не тільки повітря, вода, ґрунт, харчові продукти, а й рослини і тварини, являється обов’язковою умовою розповсюдження захворювання.
У процесі життя і виробничої діяльності людина неминуче вносить у середовище, що її оточує, певні зміни, які стосуються як хімічного і біологічного стану середовища, так і умов існування людини. Ці зміни впливають на параметри клімату, особливо в районах з високою концентрацією населення та виробництва, і ведуть до зміни складу атмосфери.
В останнє десятиріччя збільшилася кількість алергічних захворювань, гострих респіраторних вірусних інфекцій, захворювань на грип. Головна причина – забруднення атмосфери.
Сучасне промислове виробництво забруднює навколишнє середовище газоподібними, твердими відходами, тепловими викидами, електромагнітними полями, ультрафіолетовими, інфрачервоними, світловими, віброакустичними та іонізуючими випромінюваннями, радіоактивними речовинами та іншими фізичними і хімічними факторами небезпек.
Негативний вплив факторів навколишнього середовища на організм людини може проявлятись у вигляді запалення, дистрофічних змін, алергічного стану, порушення у розвитку плоду і пошкодження спадкового апарату клітини. 70-80% усіх випадків раку викликані дією хімічних канцерогенів. Вже тепер близько 4% новонароджених відрізняється генетичними дефектами, які ведуть далі до виражених спадкових захворювань.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: Вплив стану довкілля, Медицина, скачати доповідь, реферат з медицини, терапія, шпори з медицини, Характеристика стану довкілля та йо
Просмотров: 595 | Загрузок: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно