Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 17.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Стаття 8. Встановлення змісту норм права іноземної держави
[ Скачать с сервера (47.5 Kb) ] 05.04.2017, 00:49
Виконала студентка 4 курсу 1 групи Геєць Ольга
ЗАДАЧА 1
За правом якої держави суд повинен кваліфікувати спірні відносини?
Варто зазначити, що договір мудраба, який був укладений між сторонами, не має правового закріплення і регулювання за законодавством України. Ми можемо його прирівняти до договору управління майном, який регулюється ЦК, але між даними правочинами є різниця адже, ч. 1 ст. 1029 ЦК встановлює, що за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача), коли за договором мудраба, мудраб не отримує винагороду за свою працю. Отже, ми можемо зробити висновок, що доні договори, хоч і мають спільні риси, але їх однакове правове регулювання неможливе, у зв’язку з їхніми істотними розбіжностями.
При вирішенні питання, за правом якої держави суд повинен кваліфікувати спірні відносини, варто проаналізувати норми ЗУ «Про МПП»:
ч. 1 ст.7 ЗУ При визначенні права, що підлягає застосуванню, суд чи інший орган керується тлумаченням норм і понять відповідно до права України, якщо інше не передбачено законом.
ч.1 ст.. 44 У разі відсутності згоди сторін договору про вибір права, що підлягає застосуванню до цього договору, застосовується право відповідно до частин другої і третьої статті 32 цього Закону, при цьому стороною, що повинна здійснити виконання, яке має вирішальне значення для змісту договору, є: управитель - за договором управління майном;
Ч. 2 ст. 44 Правом, з яким договір найбільш тісно пов'язаний, вважається: щодо договорів про спільну діяльність або виконання робіт - право держави, у якій провадиться така діяльність або створюються передбачені договором результати;
При вирішенні спору суд має два варіанти вибору право держави, яке буде застосовуватися до даного спору:
1) оскільки договір мудраба невідомий законодавству України і не має його правового регулювання – ч. 2 ст.4 ЗУ «Про МПП» Якщо неможливо визначити право, що підлягає застосуванню, застосовується право, яке має більш тісний зв'язок із приватноправовими відносинами, відповідно право Саудівської Аравії.
2) Якщо застосовувати такі колізійні прив’язки як закон суду, закон місця вчинення угоди, закон місця виконання роботи – суд повинен розглядати спірні відносини за правом України. Оскільки в даному випадку існує договір, який не має правового регулювання в Україні потрібно враховувати – що якщо норми і поняття, що потребують правової кваліфікації, не відомі праву України або відомі під іншою назвою або з іншим змістом і не можуть бути визначені шляхом тлумачення правом України, то при їх правовій кваліфікації також враховується право іноземної держави (ч.2 ст.7 ЗУ «Про МПП»), а також ст.. 8 ЗУ «Про МПП»:
Стаття 8. Встановлення змісту норм права іноземної держави
1. При застосуванні права іноземної держави суд чи інший орган встановлює зміст його норм згідно з їх офіційним тлумаченням, практикою застосування і доктриною у відповідній іноземній державі.
2. З метою встановлення змісту норм права іноземної держави суд чи інший орган може звернутися в установленому законом порядку до Міністерства юстиції України чи інших компетентних органів та установ в Україні чи за кордоном або залучити експертів.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право подавати документи, що підтверджують зміст норм права іноземної держави, на які вони посилаються в обґрунтуванні своїх вимог або заперечень, іншим чином сприяти суду чи іншому органу у встановленні змісту цих норм.
4. Якщо зміст норм права іноземної держави в розумні строки не встановлений, незважаючи на вжиті згідно з цією статтею заходи, застосовується право України.
Як визначити право, що застосовується до договору?
За умовами даної задачі, оскільки сторони самостійно не визначили право, яким регулюється даний правочин, можна визначити право, що застосовується до договору, за такими способами кваліфікації як за законом суду та за системою права тієї держави, до якого відсилає колізійна норма.
Висновок: Проаналізувавши умови задачі та чинне законодавство, можна зробити висновок, що дані спірні відносини повинні розглядатися судом України використовуючи право України, але, оскільки наявний договір, який не має правового регулювання національним законодавством, при кваліфікації відповідних норм, повинне бути враховане і право іноземної держави.

Задача 1 тема 5
З умови задачі відомо, що два підданих Саудівської Аравії, які протягом 2 останніх років проживають на території Украни уклали договір мудраба, за яким одна сторона надала свій капітал у розпорядження іншої сторони, що управляє уим капіталом. Однак у мудріб (особа, яка управляє) не отримує винагороду за свою працю). У зв’язку з чим особи звернулися до українського суду.
Капітал – це сукупність майна, що використовується для отримання прибутку. Таким чином капітал це не лише гроші.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ «Про міжнародне приватне право» право, що підлягає застосуванню до приватноправових відносин з іноземним елементом, визначається згідно з колізійними нормами та іншими положеннями колізійного права цього Закону, іших законів, міжнародних договорів України.
Відповідно до ст.7 Закону при визначенні права, що підлягає застосуванню, суд чи інший орган керується тлумаченням норм і понять відповідно до права України, якщо інше не передбачено законом.
Якщо норми і поняття, що потребують правової кваліфікації, не відомі праву України або відомі під іншою назвою або з іншим змістом і не можуть бути визначені шляхом тлумачення правом України, то при їх правовій кваліфікації також враховується право іноземної держави.
Проаналізувавши правовідносини, які виникли між даними суб’єктами, можна зробити висновок, що вони уклали угоду, яка відповідає договору «утримання майна» передаченого Цивільним кодексом України. Не зважаючи на те, що в даному випадку є терміни, які не відомі праву України під іншою назвою, вважаю, що їх можна розтлумачити, а отже не можна застосовувати ч.2 ст.7 Закону.
Таким чином здійснюється кваліфікація за місцем суду, тобто суд застосовуючи колізійну норму, кваліфікує її поняття відповідно до змісту, який вони мають у цивільному законодавстві правової системи місцезнаходження суду.

За правом якої держави суд повинен кваліфікувати спірні відносини? Як визначити право, що застосовується до договору?
Відповідно до українського законодавства (Закону України "Про міжнародне приватне право") у разі відсутності згоди сторін договору про вибір права, що підлягає застосуванню до цього договору, застосовується право відповідно до частин другої і третьої статті 32 цього Закону, при цьому стороною, що повинна здійснити виконання, яке має вирішальне значення для змісту договору, є:
15) управитель - за договором управління майном;
Стаття 32. Зміст правочину
2. У разі відсутності вибору права до змісту правочину
застосовується право, яке має найбільш тісний зв'язок із
правочином.

3. Якщо інше не передбачено або не випливає з умов, суті
правочину або сукупності обставин справи, то правочин більш тісно
пов'язаний з правом держави, у якій сторона, що повинна здійснити
виконання, яке має вирішальне значення для змісту правочину, має
своє місце проживання або місцезнаходження.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: Стаття 8. Встановлення змісту норм , норми ЗУ «Про МПП»
Просмотров: 1417 | Загрузок: 45 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно