Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Вторник, 14.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Учасники цивільного процесу, порівняльний аналіз правового статусу учасників справи у редакціях Цивільного процесуального кодексу
[ Скачать с сервера (25.3 Kb) ] 10.11.2017, 18:38
Стаття 26. Склад осіб, які беруть участь у справі
1. У справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
2. У справах наказного та окремого провадження особами, які беруть участь у справі, є заявники, інші заінтересовані особи, їхні представники.
3. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
4. У справах про оскарження рішення третейського суду та про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду особами, які беруть участь у справі, є учасники третейського розгляду, особи, які не брали участі у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про їх права і обов'язки, треті особи, а також представники цих осіб.
Стаття 43. Склад учасників справи
1. У справах позовного позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
2. У справах наказного та окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи, їхні представники.
3. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатись до суду в інтересах інших осіб. 4. У справах про оскарження рішення третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу та про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу учасниками справи є учасники третейського (чи арбітражного) розгляду, а також особи, які не брали участь у третейському (чи арбітражному) розгляді, якщо третейський суд чи міжнародний комер
Стаття 27. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень, ухвал, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, а також свідкам, експертам, спеціалістам, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення судові, подавати свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися правовою допомогою, знайомитися з журналом судового засідання, знімати з нього копії та подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, прослуховувати запис фіксування судового засідання технічними засобами, робити з нього копії, подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, оскаржувати рішення і ухвали суду, користуватися іншими процесуальними правами, встановленими законом.
2. Особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов'язані подати усі наявні у них докази до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться - до початку розгляду справи по суті.
3. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.
Стаття 44. Права та обов’язки учасників справи
1. Учасники справи мають право: 1) знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати усні та письмові пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) знайомитися з журналом судового засідання, робити з нього копії та подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, ознайомлюватись із записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з нього копії, подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у випадках, передбачених законом; 6) користуватися іншими процесуальними правами, встановленими законом.

2. Учасники справи зобов'язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників справи; 2) вживати заходів до своєчасного, всебічного, повного та об'єктивного встановлення всіх обставин справи; 3) з’являтися в судове засідання за викликом суду; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повну і достовірну інформацію на виконання вимог цього Кодексу та суду, щодо підстав заяв і клопотань, питань, які ставляться судом; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов'язки, покладені на них законом або судом.

3. У випадку невиконання учасником справи його обов’язків, суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
5. Процесуальні та інші документи, письмові докази можуть подаватись до суду, а процесуальні дії вчинятись учасниками справи з використанням Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи в електронній формі, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
6. Якщо цим Кодексом передбачено обов'язок учасника справи надсилати копії процесуальних та інших документів, письмових доказів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятись вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не зареєстрований в цій системі.
7. Процесуальні та інші документи, письмові докази подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, з використанням електронного цифрового підпису учасника судового процесу (його представника), прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про ЕЦП”

Подібна стаття у редакції ЦПК 2005 року відсутня. Стаття 45. Неприпустимість зловживання процесуальними правами
1. Учасники справи та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається. 2. З урахуванням конкретних обставин справи суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, які суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема: 1) подання скарги на судове рішення, яке не підлягає оскарженню, не є чинним або дія якого закінчилася (вичерпана), подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, заявлення очевидно безпідставного відводу або вчинення інших аналогічних дій, які спрямовані на безпідставне затягування розгляду справи; 2) подання декількох позовів до одного й того ж відповідача (відповідачів) з одним предметом та з однакових підстав, або подання декількох позовів з аналогічним предметом і з аналогічних підстав, або вчинення інших дій, метою яких є маніпуляція автоматизованою системою розподілу справ між суддями; 3) подання очевидно безпідставного позову, позову за відсутності предмету спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; 4) необґрунтоване або штучне об’єднання позовних вимог 43 з метою зміни підсудності справи, або безпідставне залучення особи в якості відповідача (співвідповідача) з тією ж метою; 5) укладення мирової угоди, спрямованої на шкоду правам третіх осіб, умисне неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо. 3. Суд зобов’язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальним правами.

Висновок:
У новій редакції ЦПК законодавцем значно повніше та змістовніше регламентовано правовий статус учасників справи.
По-перше, замінено дефініцію з «Особи, які беруть участь у справі» на «Учасники справи».
По-друге, окрім прав учасників, детально регламентовані їх процесуальні обов’язки (ч. 2 ст. 44 ЦПК 2017 року).
І нарешті найсуттєвіша, на мій погляд, новела нової редакції ЦПК в частині правового статусу учасників- запровадження відповідальності учасників за зловживання процесуальними правами та надання визначення таким зловживанням.
На мій погляд, на сьогодні зарано давати оцінку наведеним змінам процесуального законодавства. Їх ефективність або навпаки— негативний зміст повинна підтвердити практика застосування положень нової редакції ЦПК у вітчизняних судах.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: дипломна, курсовая работа, скачать реферат, доповідь з права, курсач, магістерська, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, лабораторна робота, курсова
Просмотров: 451 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно