Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 17.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Визначте види правовідносин, які виникли
[ Скачать с сервера (41.0 Kb) ] 05.04.2017, 00:47
Мешканці Київського району м. Донецька та члени садового товариства «Факел» звернулись до суду з позовом до АТ «Союз» з вимогою компенсувати їм шкоду, заподіяну здоров’ю та майну внаслідок вибуху на складі піротехнічної техніки, який належить фірмі на праві приватної власності. Внаслідок вибуху у декого повилітали шибки з вікон, виявились знищеними 2 садові ділянки, які належали на праві власності громадянам Іщенку В. та Крамаренку С., було пошкоджено частину рибогосподарського ставка, а на площі 5 га було спотворено увесь трав’яний покрив.
Проте представники АТ «Сокіл» проти позову заперечували, мотивуючи це тим, що ангари здані в оренду АТ « ЕМЦ-2» та прокуратура вже порушила кримінальну справу за статтею Кримінального Кодексу «Порушення правил поводження з вибуховими матеріалами».
За захистом порушених екологічних прав громадяни звернулись також до Державної екологічної інспекції Донецької області.

1. Визначте види правовідносин, які виникли.
Нанесення шкоди здоров’ю та майну – цивільні, знищеними садових ділянок, пошкоджено рибогосподарського ставка, спотворення трав’яного покриву – екологічно-правові, адміністративні, кримінальної справи – кримінальні.

2. Дайте правову оцінку можливості використання зазначених природних ресурсів садовим товариством «Факел».
Відповідно листа Мінюсту вiд 30.12.2009 № 1079-0-2-09-19, правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації, а відповідно і садових товариств в Україні, визначає Закон України “Про кооперацію”.
ЗУ «Про кооперацію»
Стаття 19. Майно кооперативу та джерела його формування
Ч. 3 Кооператив є власником будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, виготовленої продукції, доходів, одержаних від її реалізації та провадження іншої передбаченої статутом діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.
ЗУ «Про кооперацію»
Стаття 22. Земля кооперативу
Земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у власність із земель державної або комунальної власності відповідно до закону.
Водний кодекс України
Стаття 6. Власність на води (водні об'єкти)
Води (водні об'єкти) є виключно власністю Українського народу і надаються тільки у користування.

Таким чином, використання зазначенх природних ресурсів є правомірним.

3.Які екологічні права громадян порушені ?
ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»
Стаття 9. Екологічні права громадян України
Кожний громадянин України має право на:
а) безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище;

4. Чи можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності АТ «Сокіл» та АТ « ЕМЦ-2» ?
ЦКУ
Стаття 780
1. Шкода, завдана третім особам у зв'язку з користуванням річчю, переданою у найм, відшкодовується наймачем на загальних підставах.
2. Шкода, завдана у зв'язку з користуванням річчю, відшкодовується наймодавцем, якщо буде встановлено, що це сталося внаслідок особливих властивостей або недоліків речі, про наявність яких наймач не був попереджений наймодавцем і про які він не знав і не міг знати.
Умова договору найму про звільнення наймодавця від відповідальності за шкоду, завдану внаслідок особливих властивостей чи недоліків речі, про наявність яких наймач не був попереджений наймодавцем і про які він не знав і не міг знати, є нікчемною.
ЦКУ
Стаття 1187. Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки
1. Джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.
2. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Таким чином, відповідати буде АТ « ЕМЦ-2», як орендар і власник джерела підвищеної небезпеки .

5.Як має відреагувати Державна екологічна інспекція на звернення громадян ?
В межах своєї компетенції, передбаченої п. 4 Положення про Держану екологічну інспекцію України, розглянути звернення громадян, провести відповідну перевірку, розрахувати нанесену державі збитки, притягнути до адміністративної відповідальності або передати розгляд справи до органів внутрішніх справ у випадку кримінальної.

6. Вирішіть справу.
ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»
Стаття 68. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища
Порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.
Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні у:
а) порушенні прав громадян на екологічно безпечне навколишнє природне середовище;
Стаття 69. Особливості застосування цивільної відповідальності
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
Особи, яким завдано такої шкоди, мають право на відшкодування неодержаних прибутків за час, необхідний для відновлення здоров'я, якості навколишнього природного середовища, відтворення природних ресурсів до стану, придатного для використання за цільовим призначенням.
Особи, що володіють джерелами підвищеної екологічної небезпеки, зобов'язані компенсувати заподіяну шкоду громадянам та юридичним особам, якщо не доведуть, що шкода виникла внаслідок стихійних природних явищ чи навмисних дій потерпілих.
ЗКУ
Стаття 22. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання
3. Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:
а) громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: Стаття 19. Водний кодекс України, Визначте види правовідносин, які виникли скачать безплатно
Просмотров: 369 | Загрузок: 8 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно