Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Среда, 15.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Задачі з МПП
[ Скачать с сервера (17.4 Kb) ] 15.11.2017, 01:06
Задача 3.
1.Між французькою фірмою та українською юридичною особою виникли договірні відносини щодо постави товару.
Відповідно до ст.25 Закону особистим законом юридичної особи вважається право держави місцезнаходження юридичної особи.
Для цілей цього Закону місцезнаходженням юридичної особи є держава, у якій юридична особа зареєстрована або іншим чином створена згідно з правом цієї держави.
За відсутності таких умов або якщо їх неможливо встановити, застосовується право держави, у якій знаходиться виконавчий орган управління юридичної особи.
Особистим законом французької фірми є право Франції, української фірми – право України.
Гражданский кодекс Франции
Отделение II. Об обязательстве дать [что-либо]
Статья 1136. Обязательство дать [что-либо] включает в себя обязательство предоставить вещь и сохранять ее до предоставления, под страхом ответственности за убытки перед кредитором.
Отделение IV. Об убытках, возникающих вследствие неисполнения обязательства
Статья 1146. Убытки подлежат возмещению лишь в том случае, если должник допустил просрочку в отношении выполнения им его обязанности, за исключением случаев, когда то, что должник обязался дать или сделать, могло быть дано или сделано лишь в определенное время, которое он пропустил.
Статья 1147. Должник присуждается, при наличии оснований, к уплате убытков, возникших как вследствие неисполнения обязательства, так и вследствие опоздания в исполнении, во всех случаях, когда он не удостоверит, что неисполнение происходит в силу посторонней причины, которая не может быть поставлена ему в вину, и если, кроме того, с его стороны не было никакой недобросовестности.
Статья 1148. Нет основания для взыскания каких-либо убытков, если вследствие непреодолимой силы или случайного собы¬тия должник встретил препятствия к тому, чтобы дать или сделать то, к чему он был обязан, или сделал то, что ему было воспрещено.
Статья 1149. Убытки, которые должны быть уплачены кредитору, являются, по общему правилу, потерей, которую кредитор понес, или выгодой, которой он лишился, исключения из этого общего правила и ограничения его указаны ниже.
Статья 1150. Должник отвечает лишь за убытки, которые были предвидены или могли быть предвидены во время заключения договора, кроме тех случаев, когда обязательство не было исполнено вследствие умысла должника.
Статья 1151. Даже в том случае, когда невыполнение согла¬шения явилось следствием умысла должника, убытки должны включать в себя, в отношении потери, понесенной кредитором, и выгоды, которой он лишился, лишь то, что является непосредственным и прямым следствием невыполнения соглашения.
Отделение V. О толковании соглашений
Статья 1156. При рассмотрении соглашений нужно исследовать в первую очередь, каково было обоюдное намерение договаривающихся сторон, а не останавливаться на буквальном смысле выражений.

2. Дані правовідносини характеризуються тим, що це відносини з іноземним правовим елементом, яким в даному випадку є французька фірма, оскільки саме вона подала позов до МКАС при ТПП України.
Відповідно до ст. 43 Закону сторони договору згідно із статтями 5 та 10 цього Закону можуть обрати право, що застосовується до договору, крім випадків, коли вибір права прямо заборонено законами України.
В умовах задачі не вказано, яке право обрали сторони, тому застосуванню підлягає ст. 44 Закону: уразі відсутності згоди сторін договору про вибір права, що підлягає застосуванню до цього договору, застосовується право відповідно до частин другої і третьої статті 32 цього Закону, при цьому стороною, що повинна здійснити виконання, яке має вирішальне значення для змісту договору, є продавець - за договором купівлі-продажу.
В даному випадку продавцем є українська юридична особа, тому для регулювання даних договірних відносин застосовується право України.
3. Відповідно до ст. 73 Закону іноземці, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, іноземні держави (їх органи та посадові особи) та міжнародні організації (далі - іноземні особи) мають право звертатися до судів України для захисту своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст. 75 Закону загальні правила підсудності судам України справ з іноземним елементом
Підсудність судам України справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження у справі, незважаючи на те, що в ході провадження у справі підстави для такої підсудності відпали або змінилися, крім випадків, передбачених у статті 76 цього Закону.
Стаття 76 Закону встановлює підстави визначення підсудності справ судам України:
1. Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках:
1) якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону;
2) якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача;
І т.д.
Відповідно до ст.1 Регламенту МКАС за угодою сторін можуть передаватися:
- спори з договірних та інших цивільно-правових відносин, що виникають при здійсненні зовнішньоторговельних та інших видів міжнародних економічних зв'язків, якщо комерційне підприємство хоча б однієї із сторін знаходиться за кордоном;
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: дипломна, доповідь з права, скачать реферат, курсовая работа, курсач, магістерська, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, лабораторна робота, курсова
Просмотров: 657 | Загрузок: 26 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно