Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Среда, 15.05.2024


Главная » Файлы » Контрольные работы » Контрольные работы

Задачі з МПП
[ Скачать с сервера (12.8 Kb) ] 15.11.2017, 01:11
Завдання № 6.
Український громадянин М. помер 25.05.2008 р. в м. Фюссене (Німеччина), де до самої смерті він проживав зі своєю дружиною.
Свого часу, а саме 08.08.1987 р. подружжя М. уклали договір про спадкування, який було завірено нотаріусом м. Фюссене. У цьому договорі подружжя призначили один одного єдиними спадкоємцями, а свою доньку Т. – спадкоємницею пережившого з подружжя.
Спадщина складалась з грошових коштів на банківських рахунках та нерухомості у м. Фюссене.
Дружина М. звернулася до органу по спадковим справам з клопотанням видати їй свідоцтво про право спадкування як єдиної спадкоємниці.
Вирішіть ситуацію. Надайте їй юридичну оцінку.

За діючими зараз нормами міжнародного приватного права Німеччини, а саме ст. 21 Регламенту (ЕС) Європейського парламенту и Ради від 4 квітня 2012 року, N: 650/2012 «Про юрисдикцію, право, яке застосовується, визнання та виконання рішень, про прийняття та виконання автентичних документів в питаннях спадкування» до спадкових відносин застосовується право держави, в якому спадкодавець мав постійне проживання в момент своєї смерті.
Міжнародне приватне право ФРН (ст. 25 Вступного Закону до Німецького цивільного уложення (Einfuerungsgesetz zum BGB) та ст.ст. 21-23 Регламенту) надають українцю можливість обрати право, яке буде застосовуватись у випадку його смерті, вказавши про це в заповіті. (не обрав)

Вводный закон 1896 г. к Германскому гражданскому уложению
Четвертый раздел. Наследственное право
Статья 25. Правопреемство по случаю смерти. (1) Правопреемство по случаю смерти подчиняется праву того государства, гражданином которого являлся наследодатель на момент своей смерти.
(2) В отношении недвижимого имущества, расположенного внутри страны [в Германии], наследодатель может по форме распоряжения на случай смерти избрать германское право

Згідно ст. 70 Закону України «Про міжнародне приватне право» спадкові відносини регулюються правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був.
Тобто, у випадку смерті українця, який постійно проживає в Німеччині, спадкоємці будуть набувати спадщину відповідно до законів ФРН, за виключенням випадку, якщо такий спадкодавець у своєму заповіті визначив, що спадкування відбувається на підставі норм права України. (один варіант)
Таким чином, існує можливість підпорядкувати порядок спадкування майна після смерті українця в ФРН матеріальному праву (законодавству) України, якою спадкодавець може скористатись.
Як вказувалося вище, розбіжності в спадковому праві є істотними, наприклад, у визначенні черг спадкоємців, які запрошуються до спадкування відповідно до BGB та Цивільного кодексу України.

Закон про МПП
Розділ X. КОЛІЗІЙНІ НОРМИ ЩОДО СПАДКУВАННЯ
Стаття 70. Спадкові відносини
1. З урахуванням положень статей 71, 72 цього Закону спадкові відносини регулюються правом держави, у якій спадкодавець мав останнє місце проживання, якщо спадкодавцем не обрано в заповіті право держави, громадянином якої він був. Вибір права спадкодавцем буде недійсним, якщо після складання заповіту його громадянство змінилося.
Стаття 71. Спадкування нерухомого майна і майна, що підлягає державній реєстрації
1. Спадкування нерухомого майна регулюється правом держави, на території якої знаходиться це майно, а майна, яке підлягає державній реєстрації в Україні, - правом України.
Стаття 72. Здатність осіб на складання і скасування заповіту. Форма заповіту і акта його скасування
Здатність особи на складання і скасування заповіту, а також форма заповіту і акта його скасування визначаються правом держави, у якій спадкодавець мав постійне місце проживання в момент складання акта або в момент смерті. Заповіт або акт його скасування не можуть бути визнані недійсними внаслідок недодержання форми, якщо остання відповідає вимогам права місця складання заповіту або права громадянства, або права звичайного місця перебування спадкодавця у момент складання акта чи в момент смерті, а також права держави, у якій знаходиться нерухоме майно.




Німецьке цивільне уложення:

ст.2280Если супруги или гражданские партнеры предоставили в договоре о наследовании, посредством которого они взаимно назначают друг друга наследниками, что имение обоих должно переходить к третьей стороне после смерти оставшегося в живых или сделать наследство, которое должно быть выполнено после смерть оставшегося в живых, положение в соответствии с разделом 2269 применяется с необходимыми изменениями.
Категория: Контрольные работы | Добавил: opteuropa | Теги: дипломна, доповідь з права, скачать реферат, курсовая работа, курсач, магістерська, КОНТРОЛЬНА, скачати доповідь, лабораторна робота, курсова
Просмотров: 954 | Загрузок: 50 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно