Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 26.04.2024


Главная » Файлы » Курсовые работы » Курсовые проекты

Методологічні основи побудови управлінського обліку на підприємствах харчової промисловості
[ Скачать с сервера (484.5 Kb) ] 18.10.2012, 22:54
Вступ

Потреба в науці про управлінський облік виникла не так давно і пов'язана з глобальними змінами у технології виробництва та системи управління. Постають  проблеми  планування  їх  діяльності,  організування робочих  місць,  створення  ефективної  системи  формування   зацікавленості працівників  в  результатах   роботи,   розробки   технологічних   процесів, проведення точного обліку з метою забезпечення контролю тощо.
Дана тема є актуальною практично для кожного підприємства. За умов адміністративно-командної економіки проблема відповідності організаційної структури управління цілям і задачам підприємства, а також внутрішнім і зовнішнім факторам, які впливають на неї не вивчалась. Існували оргструктури бюрократичного типу з жорсткими ієрархічними зв'язками, високим рівнем формалізації, централізованим прийняттям рішень. Дана структура вважалася ефективною для будь-яких умов і форм. В той же час, зовсім не зверталася увага на те, що оргструктура і управління нею не можуть бути стабільними, вони постійно змінюються і удосконалюються в залежності від умов. В умовах ринкової економіки підприємствам необхідно швидко реагувати на зміни зовнішнього середовища й адаптувати оргструктури відповідно до змін.
Для дослідження і виконання курсової роботи було обрано ДП ПАТ «Київхліб» Хлібокомбінаті № 12, з метою аналізу впливу зовнішнього середовища на підприємстві і визначення внутрішнього розвитку підприємства для удосконалення його організаційної структури.
У курсовій роботі ставляться наступні задачі: розглянути теоретичні аспекти підвищення ефективності управлінської діяльності в умовах ринкової економіки; проаналізувати і дати оцінку управлінської діяльності ДП ПАТ «Київхліб» Хлібокомбінаті № 12, визначити недоліки цієї діяльності; розробити науково-методичні рекомендації, що сприятимуть підвищенню ефективності системи управління на підприємстві.    


Розділ І. Теоретичні основи методології побудови управлінського обліку на підприємствах харчової промисловості.
1.1.    Нормативна база побудови управлінського обліку на підприємствах харчової промисловості.
Закон України № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначив бухгалтерський облік як процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Саме з прийняттям цього Закону відбулося розмежування фінансового й управлінського обліку в Україні. За визначенням, яке наводиться у вищезгаданому Законі, під внутрішньогосподарським (управлінським) обліком розуміється система обробки та підготовки інформації про діяльність підприємства для внутрішніх користувачів у процесі управління підприємством.
Це означає, що управлінський облік застосовується насамперед при внутрішніх господарських операціях підприємства, і головною його метою є забезпечення інформацією керівників різних рівнів управління підприємством, які несуть відповідальність за досягнення статутної мети підприємства. Тобто управлінський облік є інструментом оперативного управління підприємством, функцією якого є обрахування витрат на виробництво і собівартість будь-якого виробу, будь-якого підрозділу і підприємства в цілому на різних стадіях виробництва і збуту та підсумовування результатів та прибутків з виробів, підрозділів та підприємства в цілому.
 До прийняття "Програми реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів" (Постанова № 1706) та Закону № 996 було розроблено державний стандарт України ДСТУ 2962 - 94. Цей чинний стандарт сьогодні визначає бухгалтерський облік як систему цілеспрямованого безперервного взаємопов’язаного документального спостереження і контролю за господарюванням підприємства в грошовому виразі. У відповідності до стандарту найважливішими об’єктами бухгалтерського обліку на підприємстві є основні фонди, обігові кошти, обсяг випуску продукції, витрати на виробництво, заробітна плата та фінансові результати.

Категория: Курсовые проекты | Добавил: everyone | Теги: скачать курсовую работу, Методологічні основи побудови управ, курсовые работы, тема курсовой
Просмотров: 1437 | Загрузок: 1377 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно