Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Среда, 15.05.2024


Главная » Файлы » Курсовые работы » Курсовые проекты

Організація відділу реалізації готової продукції на цукровому підприємстві
[ Скачать с сервера (1.09 Mb) ] 01.04.2017, 14:22
На сьогоднішній день комп’ютерна техніка досягла таких висот, що для будь-якого підприємства, навіть малого, технічне забезпечення функціонування систем обчислення, обліку та збереження даних не є вагомою проблемою. Більш важливим та принциповим питанням для підприємств залишається розробка та вибір оптимального програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем. Чи не найголовнішим критерієм вибору програмного забезпечення є зручність та функціональність інтерфейсу користувача.
Інтерфе́йс користувача́ (дружній інтерфейс) — засіб зручної взаємодії користувача з інформаційною системою, сукупність засобів для обробки та відображення інформації, максимально пристосованих для користувача.
Інформаційно-управляючі системи відносяться до класу людино-машинних систем і формування інтерфейсу користувача відіграє важливу роль при реалізації функціонування системи. Людино-машинний діалог потребує встановлення низки правил для забезпечення їх взаємодії:
а) Взаємодія комп'ютера з користувачем;
б) Взаємодія користувача з комп'ютером;
в) Представлення інтерфейсу користувача.
Спосіб спілкування комп'ютера з користувачем (мова представлення) визначається прикладною програмною системою – додатком, який керує доступом і обробкою інформації, представленням її у зрозумілому для користувача вигляді.
Відповідь користувача реалізована через інтерактивну технологію складає другу частину інтерфейсу – мову дій.
Ефективність інтерфейсу обумовлена швидким розвитком у користувача простої концептуальної моделі взаємодії з комп'ютером, досягається через узгодженість – системою очікування однакових реакцій на однакові дії.
Існує три аспекти узгодженості:
а) Фізична узгодженість – відноситься до технічних засобів;
б) Синтаксична узгодженість має відношення до послідовності та порядку знаходження елементів на екрані (мова представлення), а також послідовності запитів (мова дій).
в) Семантична узгодженість відноситься до значення елементів, що створюють інтерфейс.

Фірма Microsoft запропонувала специфікації для розробки програмного забезпечення Windows, в яких акцент освоєння нюансів інтерфейсу користувача переміщений на більш швидке опанування правил виконання додатків. Щоб програма могла працювати в середовищі Windows необхідно щоб вона задовольняла критеріям GUI (Graphical User Interface) – графічного інтерфейсу користувача. GUI – тип екранного представлення, при якому користувач може
вибирати команди, запускати задачі і проглядати списки файлів, вказуючи на візуальні позначки (піктограми), або пункти в списках меню, що виведені на екран.
Сучасні мови програмування в своєму розвитку повинні були адаптуватися до вимог створення інтерфейсу за стандартами Microsoft, для того, щоб користувач відчував себе впевнено у розроблюваній системі управління і його звичайні очікування, вироблені стандартами Windows, здійснювались. Найбільш придатними для формування інтерфейсу користувача, як з точки зору стандартизації, так і з точки зору автоматизації проектування, є мови об'єктно-орієнтованого програмування. Вони оперують поняттями об'єкт, властивості об'єкту, методи об'єкту. Кожен об'єкт представлено піктограмою в палітрі компонентів – процедур, написаних на алгоритмічній мові, до яких можна звернутися, використовуючи кнопку з зображенням компоненти.

2. ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ
Метою даної роботи є створення інформаційної підсистеми документообігу відділу збуту, що має на меті полегшити роботу відділу збуту готової продукції на всіх цукрових підприємствах України. Головною задачею системи є полегшення роботи не лише голови відділу, а й всіх співробітників відділу збуту за рахунок автоматизованого введення та редагування даних.
Особливістю реалізації функцій, які покладені на систему є необхідність зручного введення даних в таблиці за рахунок зручного інтерфейсу з кнопками.
Обов’язками працівників відділу збуту є облік та складення документації пов’язаної зі збутом продукції. Система повинна зберігати дані в зручному для користувача вигляді, мати зручний інтерфейс, повинна бути включена можливість редагування та вилучення даних. В якості СУБД використовується MS SQL Server 2005 , що дає змогу адміністратору робити архівну копію даних на випадок аварійної ситуації
Користувачами можуть виступати як голова відділу так і працівники.
Обов’язками робітників відділу є приймання вхідних замовлень, формування звітності, складення документації.

Відділ збуту виконує такі функції :
• Збереження всіх даних, що стосуються замовлень
• Формування вихідної звітності.
• Складення документації
• Здійснення пошуку, фільтрації, вибірки з підсистеми.

3. МЕТОДИ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ

Спочатку необхідно побудувати логічно-фізичну модель даних за допомогою CASE-засобу ERWin. Далі, на основі створеної моделі генеруємо базу даних в MS SQL Server (Tools/Forward Engineer/Schema Generation), перед цим створивши порожню базу даних. Генерація структури БД на основі створеного SQL коду відбувається після натиснення кнопки Generate. Діалог зв’язку з БД і виконання SQL коду відбувається в результаті натиснення кнопки Connect. Отримуємо генеровану базу даних в MS SQL Server.

При використанні Visual C #, експрес-випуск підключення до джерела даних не становить труднощів. Для переходу до бази даних і додавання локальної копії в проект можна скористатися візуальними інструментами.

Порядок дій для підлючення до БД у середовищі Visual Studio 2008:

1. У меню Файл виберіть команду Створити проект.
2. У діалоговому вікні Створення проекту виберіть Додаток Windows Forms, а потім натисніть кнопку ОК.
3. Відкриється новий проект Windows Forms.
4. У меню Дані виберіть команду Додати нове джерело даних.
5. Відкриється майстер настройки джерела даних.
6. Клацніть База даних і натисніть кнопку Далі
7. Виберіть Нове підключення.
8. Відкриється діалогове вікно Додавання підключення.
9. Якщо в діалоговому вікні Додавання подключенія джерело даних має значення, відмінне від Microsoft SQL Server Compact 3.5 (постачальник даних. NET Framework для Microsoft SQL Server Compact 3.5), натисніть кнопку Змінити і в діалоговому вікні Зміна джерела даних виберіть Microsoft SQL Server Compact 3.5. Натисніть кнопку ОК.
10. Натисніть кнопку Огляд і знайдіть базу даннях.
11. Натисніть кнопку Перевірити підключення, щоб переконатися в успішному виконанні підключення, а потім натисніть кнопку ОК, щоб закрити діалогове вікно.

12. Натисніть кнопку ОК, щоб закрити діалогове вікно, а потім у майстрі настройки джерел даних натисніть кнопку Далі. При виведенні запиту на копіювання файлу даних в проект натисніть кнопку Так.
13. На наступній сторінці майстра встановіть прапорець Так, зберегти підключення як, після чого натисніть кнопку Далі.
14. На сторінці Вибір об'єктів бази даних розгорніть вузол Таблиці.
15. Встановіть прапорці для таблиць, а потім натисніть кнопку Готово.
16. Файл локальної бази даних доданий в проект. Зверніть увагу, що об'єкти відображається у вікні Джерела даних.
Visual C #, експрес-випуск спрощує відображення даних у фрмі Windows Forms. Можна підключитися до бази даних в SQL Server Compact 3.5 з використанням вікна Джерела даних і потім перетягнути елементи управління з прив'язкою до даних на форму Windows Forms.

Відображення даних у формі

1. У меню Файл виберіть команду Створити проект.
2. У діалоговому вікні Створення проекту виберіть Додаток Windows, а потім натисніть кнопку ОК.
3. Відкриється новий проект Windows Forms.
4. Додайте підключення до бази даних, як описано в раніше.
5. У меню Дані виберіть команду Показати джерела даних.
6. Відкриється вікно Джерела даних.
7.У вікні Джерела даних розгорніть БД, потім виберіть таблицю.
8. Клацніть стрілку розкривного списку поруч із таблицею і виберіть Детальніше.
9. Перетягніть таблицю в форму Form1.

4. ІНСТРУКЦІЯ КОРИСТУВАЧА
Після запуску програми відкриється головне меню оформлення замовлення:

Функціонал цієї форми дозволяє додавати, редагувати та видаляти замовлення, також додавати і видаляти товар певного замовлення.

Головне меню дозволяє перейти до редагування маршрутного листа.



Форма додання/редагування товару:


Форма додання товару у певне замовлення:



Форма для роботи з клієнтами.


Форма додання нової продукції.


Форма друку маршрутного листа.



Форма для приписання ордеру якості новому товару.



Форма для припису ТТН для товару.



Пункт головного меню «Співробітник»



5. Вимоги до програмно-технічного забезпечення

Мінімальні:
Процесор - 1000 Мгц,
Оперативна память - 128 Mb,
Відеопам’ять – 32 Mb,
Операціна система Windows 98 - Windows XP.
Налаштований MS SQL сервер 2005.

Оптимальні:
Процесор - 2000 Мгц,
Оперативна память - 276 Mb,
Відеопам’ять - 128 Mb,
Операціна система Windows 98 - Windows 7.
Налаштований MS SQL сервер 2005 – 2010.
Категория: Курсовые проекты | Добавил: opteuropa | Теги: ВІДДІЛ ЗБУТУ, ІНТЕРФЕЙС КОРИСТУВАЧА, MSSQL SERVER 2005, VISUAL STUDIO 2008, C#., скачать курсач з інформаційних сист, база даних, ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА
Просмотров: 423 | Загрузок: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно