Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 28.03.2024


Главная » Файлы » Лабораторные работы » Лабораторные работы

Лабораторна робота № 5 Порівняльна характеристика систем управління проектами
[ Скачать с сервера (29.2 Kb) ] 03.05.2017, 17:01
Сучасний менеджмент не можливий без планування і контролю за виконанням великих проектів , тому тут представлені програми, покликані допомогти в розробці проектів і моніторингу реалізації великих справ . Зовсім недавно ПО такого роду коштувало дуже дорого , часом ціна деяких продуктів перевищувала кілька тисяч доларів. А тепер з'явилися відкриті і безкоштовні програми управління проектами , які по функціональності впритул наблизилися до комерційних аналогів. Вони дозволяють встановити залежність між роботами , розбити задачу на кілька підзадач і з'ясувати , які з них можуть виконуватися паралельно , а також здатні здійснювати контроль за витрачанням ресурсів . Причому деякі з цих програм підтримують режим колективної роботи .

OpenProj
Serena Software пропонує два варіанти продукту: платний POD (Projects On Demand) і безкоштовний OpenProj, призначений для персонального використання і є аналогом однокористувацького MS Project Standard. Обидва використовують одну і ту ж кодову базу, тому основні можливості та принципи роботи їх в основному збігаються, також можливий обмін збереженими проектами. Написаний OpenProj на Java і може бути запущений на будь-якій платформі, для якої є JRE (Java Runtime Environment).
Інтерфейс OpenProj локалізований і зовні нагадує MS Project, хоча дизайн виглядає дещо застарілим. Зате можливості досить великі. У OpenProj доступні діаграми Ганта, гексаграми і таблиці, що відображають ресурси, задіяні в проекті, вільні ресурси, мережеві графіки, діаграми освоєних обсягів робіт та використаних ресурсів, задач-попередників і завдань-послідовників, також фактичних витрат. Доступний ряд звітів по проекту, ресурсам, завданням і виконавцям.
Важливо, що OpenProj підтримує імпорт файлів Microsoft Project аж до 2007 та інших продуктів, в яких можливе збереження проектів в. Mpp,. Xml і. Mрх, в тому числі і Gnome Planner. Експорт можливий в XML, сумісний з MS Project 2003, і власний формат (. Pod). Експорт у формат PDF реалізований тільки в комерційному POD.

OpenWorkbench
Позиціонується як відкрита альтернатива Microsoft Project для використання на персональному комп'ютері. За додаткову плату доступний додатковий модуль Clarity Schedule Connect, який дозволяє зберігати проекти на централізованій базі з можливістю спільної роботи. Написаний на Java, але поширюється тільки для Windows 2000, ХР, 2003 і Vista. Інтерфейс перекладено на англійську, французьку та німецьку мови.
У OW за основу проекту беруться можливості ресурсу , помножені на кількість годин , необхідні для вирішення завдання . У цьому його відмінність від MS Project і деяких інших рішень , в яких розрахунок ведеться від необхідного часу виконання , а не потенційних можливостей організації . Тому області застосування цих продуктів можуть відрізнятися. Якщо, наприклад , необхідно розрахувати , за скільки часу 2 людини виконають певну роботу , тут зручніше OW . А якщо стоїть завдання до певного дня налаштувати мережу і розрахувати , скільки буде потрібно людей , то МР краще оптимізований для цього. Хоча в налаштуваннях проекту OW можна вказати фіксований термін виконання . Враховуючи , що в більшості випадків обмежені саме ресурси , OW підходить для більшості організацій малого та середнього бізнесу. Можливі створення залежностей між завданнями проекту та між проектами , субпроекти , автоматичне створення розкладу , WBS , діаграми Ганта , PERT і СРМ , кілька методів відстеження ходу процесу , розрахунок вартості . Висновок даних можна змінити в залежності від характеру проекту .
Можливий імпорт і експорт як в файл власного формату ( . Rmp ) , так і в XML- файл , який можна відкрити в інших програмах, що підтримують такий тип даних.

DotProject
Дуже потужне рішення, призначене для управління проектами, написане із застосуванням веб-технологій. Можливості досить великі і дозволяють керівникові управляти проектами , завданнями і ресурсами в декількох компаніях. У список програми можна ввести дані про клієнтів , виробників, постачальників , консультантах та інших учасниках і ресурсах проекту . Примітно , що адреса будь-якого можна вказати аж до точки на Google Maps. Меню дозволяє швидко відібрати завдання і проекти , що задовольняють певним умовам. Доступні діаграми Ганта . Реалізована багаторівнева схема доступу , кожен користувач у своєму робочому просторі також отримує інформацію по всіх завданнях та проектах , в яких він бере участь , у вигляді списку То Do і календаря ( подій і завдань ) . Підтримуються форуми , обмін файлами через веб -інтерфейс ( програма вимагає , щоб у php.ini була дозволена завантаження файлів до 32 Мб). Система заявок ( тікетів ) дозволяє учаснику відправити повідомлення адміністрації.
Написаний dotProject на РНР, інформація записується в базу даних. Рекомендованої платформою для роботи є Linux або інша UNIX-подібна операційна система з Apache 1.3.27, РНР 4.2 +

Redmine
Одна з кращих програм для управління проектами та контролю завдань , побудована з використанням веб -технологій. Підтримується одночасно кілька проектів , кожен з яких має свої налаштування . При створенні проекту вибираються доступні модулі - «Завдання» , «Файли» , «Облік часу» , «Документи» , Wiki , «Форум» і так далі. На сайті проекту доступні ще два десятки додаткових модулів , що дозволяють розрахувати бюджет , блог , діаграми , графіки , чат і багато іншого. У Standard реалізована гнучка система відстеження завдань з діаграмами Ганта і календарем . Діаграми можна експортувати в PDF або PNG , але російські символи відображаються некоректно ( необхідна правка rfpdf ) . Всі поля в таблицях завдань , проектів , користувачів настроюються , при необхідності можна прибрати або додати додаткові поля. Зовнішній вигляд легко змінюється за допомогою тих чи редагуванням CSS. Реалізовано стрічки новин та оповіщення поштою. Реалізовано управління завданнями через поштові повідомлення. У налаштуваннях можна вказати кілька SMTP- серверів для різних груп. Користувачі можуть реєструватися самостійно , з автоматичною активацією , активацією поштою або вручну адміністратором . Реалізована підтримка LDAP. У різних проектах користувач може мати різні рівні доступу . Проекти мають публічний статус , тобто можуть бути видимі для всіх або бути закритими.
Інтерфейс перекладено на кілька мов, у списку є російська. Написаний Redmine на Ruby і може бути запущений на будь-якій системі (UNIX / Linux, MacOSX, Windows), для яких доступні - Apache, Subversion, Ruby, Rails і деякі інші опціональні компоненти. Як СУБД може бути використаний MySQL, PostgreSQL і SQLite. Проект пропонує вихідні тексти тільки через svn.
Категория: Лабораторные работы | Добавил: opteuropa | Теги: Лабораторна робота № 5 Порівняльна , ІТ, скачать лабораторную, лабораторна робота, інформаційні системи
Просмотров: 572 | Загрузок: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно