Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 29.03.2024


Главная » Файлы » Лабораторные работы » Лабораторные работы

Розкрити порядок проведення перевірок митними органами
[ Скачать с сервера (113.5 Kb) ] 12.04.2017, 10:47
1. Розкрити порядок проведення перевірок митними органами
Діяльність державної митної служби регламентується Митним кодексом України від 13.03.2012 № 4495-VI.
Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI вказує, що контролюючими органами та органами стягнення є: органи державної податкової служби та митні органи - стосовно акцизного податку, мита, податку на додану вартість, а також інших податків, які, згідно податкового законодавства, справляються при ввезенні або пересилання предметів та товарів з митної території України.
Порядок проведення перевірок та їх види визначені главою 8 Податкового кодексу України. Також Кабінетом Міністрів було розроблено постанову «про затвердження порядку проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України» від 23.12.2004 № 1730. Ця постанова регулює порядок проведення перевірок за ст.ст. 41, 60, 69 Митного кодексу України, а саме: контроль з перевірки документів та відомостей, обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, перевірка системи звітності та обліку, а також контроль після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Митні перевірки проводяться згідно плану розробленого митними органами на кожний квартал. При позаплановій перевірці детермінантним фактором є:
- Прийняття відповідного рішення Кабінету Міністрів України;
- Виявлення фактів які свідчать про порушення митного законодавства;
- Неподання підприємством документів обов'язкової звітності в строк;
- Подача скарги на дії митної служби про порушення прав при проведенні перевірок;
- Необхідність у перевірці відомостей поданих підприємством, у разі не подачі письмових пояснення протягом 3 днів, з дня подачі звернення митною службою.
Такі перевірки проводиться як в плановому, так і позаплановому порядку, можуть бути як виїзними, так і невиїзними. Кожен квартал органами митної служби складається план проведення таких перевірок. Позапланові перевірки проводяться при виявленні фактів порушення митного законодавства, неподання звітності у встановлені терміни, скарга підприємства на порушення законодавства митними органами під час проведення планових та позапланових перевірок.
Перевірки можуть проводиться без участі представників податкових органів. Для проведення перевірок посадовій особі митної служби видається посвідчення, при цьому підприємство сповіщається про проведення планової перевірки за 10 днів. Перевірки можуть проводиться як і при везінні товарів на територію України так і за місцем знаходження підприємства де знаходяться товари ввезені на митну територію України.
Невиїздна перевірка проводиться після пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Перевірка проводиться у разі:
- виявлення ознак, що свідчать про можливе порушення податкового законодавства за результатами аналізу електронних копій митних декларацій, інформації, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриманої від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з Інтернету, наукової літератури, висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів тощо;
- надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтвердженої інформації про непідтвердження автентичності поданих митному органові документів щодо товарів, митне оформлення яких завершено, недостовірність відомостей, що в них містяться, а також запитів стосовно надання інформації про зовнішньоекономічні операції, які здійснювалися за участю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - резидентів України.
Перевірка проводиться на підставі письмового розпорядження керівника митного органу або особи, яка його заміщує.
Перевірка проводиться посадовими особами митного органу в приміщенні такого органу за умови надіслання платникові податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особистого вручення йому чи його уповноваженому представникові під розписку письмового повідомлення про дату початку та місце проведення перевірки.
Присутність платника податків під час проведення перевірки необов'язкова.
Тривалість проведення перевірки визначається у відповідному наказі митного органу та може продовжуватися з урахуванням обставин, що виникають в ході її проведення.
Під час проведення перевірки посадові особи митного органу:
1) вивчають, аналізують та порівнюють:
- відомості, зазначені у митних деклараціях та/або їх електронних копіях, що містяться в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби, а також належних до таких декларацій комплектах товаросупровідних документів;
- дані, що містяться в документах, отриманих від уповноважених органів іноземних держав, та інформацію, що стосується товарів, митне оформлення яких завершено, отриману від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та виробників таких товарів, з Інтернету, наукової літератури, висновків акредитованих відповідно до законодавства експертів тощо;
2) приймають рішення щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ), їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування тощо;
3) роблять висновок щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних та інших платежів.

Посадові особи митного органу під час проведення перевірки зобов'язані:
1) додержуватися принципів законності, об'єктивності, достовірності та доказовості результатів перевірки;
2) приймати від платника податків додаткові документи (інформацію), письмові заяви, зауваження та пояснення з питань, що стосуються перевірки та можуть свідчити на користь платника податків, і долучати їх до матеріалів перевірки;
3) надавати платникові податків примірник акта про проведення перевірки.
Посадові особи митного органу під час проведення перевірки не мають права:
1) перевіряти дані, які не є предметом перевірки;
2) вимагати від платника податків надання документів або будь-якої іншої інформації;
3) розголошувати відомості про платника податків, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання такими особами службових обов'язків.
Платник податків, що перевіряється, має право:
1) подавати посадовим особам митного органу, які проводять перевірку, додаткові документи (інформацію), письмові заяви, зауваження, пояснення з питань, що стосуються перевірки та можуть свідчити на користь платника податків, і вимагати їх розгляду по суті та долучення до матеріалів перевірки;
2) у разі наявності зауважень щодо змісту акта про проведення перевірки підписувати його із застереженням та подавати митному органові письмові заперечення;
3) вимагати від посадових осіб митного органу надання примірника акта про проведення перевірки;
4) оскаржувати в порядку, встановленому законодавством, рішення митного органу, прийняте за результатами перевірки.
Платник податків має також інші права, передбачені законодавством.
За результатами перевірки складається відповідний акт у двох примірниках, що підписується посадовими особами митного органу, які її проводили, та платником податків.
Порядок оформлення результатів перевірки встановлюється Держмитслужбою.
Право на проведення виїздної перевірки надається посадовим особам митного органу відповідно до законодавства України за наявності посвідчення на право проведення перевірки. Посвідчення на право проведення перевірки завіряється гербовою печаткою та підписом керівника митного органу.
Посвідчення на право проведення перевірки реєструється в журналі обліку видачі посвідчень на право проведення перевірки посадовими особами митного органу. Перевірка проводиться за місцезнаходженням підприємства.
Проведенню перевірки передують підготовка, вивчення матеріалів про діяльність підприємства, отриманих від правоохоронних, у тому числі податкових, та інших органів, а також інформації, отриманої від структурних підрозділів митного органу, а саме: даних про зовнішньоекономічну діяльність, претензійно-позовну роботу, застосовані санкції, наявність фактів порушення вимог законодавства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, у тому числі фактів порушення митних правил, тощо.
На основі вивчення цих матеріалів посадовою особою, уповноваженою на проведення перевірки, розробляється програма її проведення.
Програма проведення перевірки затверджується керівником митного органу.
Під час проведення перевірки в разі потреби до програми її проведення можуть уноситися зміни та доповнення. На основі затвердженої програми проведення перевірки складається робочий план проведення перевірки.
Якщо перевірку здійснює одна посадова особа митного органу, то робочий план її проведення не складається. Проведення перевірки призначається наказом митного органу.
Наказ про проведення перевірки повинен містити такі відомості:
- посади, прізвища, імена та по батькові посадових осіб, уповноважених на проведення перевірки, з обов'язковим визначенням керівника групи з проведення перевірки, у разі проведення перевірки більше ніж однією посадовою особою митного органу;
- найменування підприємства;
- ідентифікаційний код за ЄДРПОУ / ідентифікаційний номер за ДРФО;
- підставу для проведення перевірки;
- період, за який проводитиметься перевірка;
- строк проведення перевірки;
- строк, у який керівник групи з проведення перевірки повинен доповісти керівництву митного органу про результати перевірки.
Під час проведення перевірки посадові особи митного органу для отримання документів, пояснень, довідок, копій документів та іншої інформації, наявної на підприємстві, готують письмовий запит на ім'я керівника або головного бухгалтера, у разі їх відсутності - на ім'я особи, уповноваженої на підпис фінансових документів, із зазначенням інформації, необхідної для надання до перевірки, та строку, протягом якого необхідно надати запитувані документи (інформацію).
Запит складається в двох примірниках і вручається посадовій особі підприємства, якій його адресовано, в один із зазначених способів:
а) особисто під розписку із зазначенням на другому примірнику запиту прізвища, ім'я та по батькові, посади, підпису, дати;
Категория: Лабораторные работы | Добавил: opteuropa | Теги: Розкрити порядок проведення перевір, ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ 3
Просмотров: 465 | Загрузок: 13 | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно