Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 02.05.2024


Главная » Файлы » Магистерские работы » Магистерские работы

ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВ ПРО ПОРУШЕННЯ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ В СУДОВОМУ ПРОЦЕСІ
[ Скачать с сервера (783.8 Kb) ] 03.04.2017, 23:08
Актуальність дослідження. Порушення кримінальної справи є етапом кримінального процесу, порядок його здійснення чітко прописаний у законодавстві, оформляється такий етап шляхом винесення постанови про порушення кримінальної справи. При цьому, часом при порушенні кримінальних справ правоохоронними органами допускаються порушення законодавства. Таким чином, стадія порушення кримінальної справи - це перша самостійна стадія кримінального процесу, що виражається у встановленні компетентним органом держави (органом дізнання, слідства, прокуратури, судом) умов, необхідних для порушення кримінальної справи, і в прийнятті рішення про порушення кримінальної справи, або, при відсутності таких умов, про відмову в цьому.
Питання про можливість оскарження до суду постанови про порушення кримінальної справи довгий час дискутувалося. Цьому присвячені роботи Ю.П. Аленіна, В.Д. Бринцева, В.І. Галагана, В.Н. Галузо, І.В. Гловюк, Ю.М. Грошевого, А.П. Гуськової, О.М. Дроздова, О.В. Ізотової, В.С. Зеленецького, О.В. Капліної, Т.В. Каткової, Н.Н. Ковтуна, О.В. Кондратьєва, Л.М. Лобойка, Н.А. Лопаткіної, В.Т. Маляренка, Н.Г. Муратової, М.Є. Пучковської, Н.А. Рябкова, О.В. Стовби, І.Ю. Таричко, О.І. Цоколова, Л.В. Черечукіної, В.І. Чорнобука, М.Є. Шумила тощо.
Нарешті, після Рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 р. № 3-рп/2003 були внесені відповідні зміни до КПК України (щоправда, майже через чотири роки). Порядок оскарження до суду постанови про порушення справи і розгляду судом цієї скарги регламентовано відповідно статтями 236-7 та 236-8 КПК України. Відповідно до ст. 236-7 Кримінально-процесуального кодексу України постанова органу про порушення кримінальної справи щодо конкретної особи чи за фактом вчинення злочину може бути оскаржена до місцевого суду за місцем розташування органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, з дотриманням правил підсудності. Скарга на постанову про порушення кримінальної справи може бути подана до суду особою, щодо якої було порушено кримінальну справу, особою, інтересів якої стосується порушена кримінальна справа, їхнім захисником чи законним представником з достатнім обґрунтуванням порушення прав та законних інтересів відповідної особи.
Таким чином, законодавством передбачається відповідне право на оскарження постанов про порушення кримінальних справ, яким просто необхідно користуватися при захисті в кримінальних справах у сфері підприємництва, оскільки часто такі справи порушуються з явними порушеннями законодавства. Навіть якщо в судовому порядку відповідна постанова не буде скасована, превентивний ефект буде мати своє значення на правоохоронні органи, яким стане зрозуміло, що незаконні дії не будуть залишатися без належної уваги.
При порушенні компетентними органами кримінальних справ правоохоронним органам надаються значні повноваження щодо їхнього розслідування та збору відповідних доказів, що іноді може проявлятися в додатковому тиску на підозрюваних або осіб, які "тимчасово будуть свідками" по справі. Натомість всі можливості правового захисту повинні використовуватися, всі порушення правоохоронних органів повинні оскаржуватися та не залишатися поза увагою, чим обумовлюється актуальність роботи.
Категория: Магистерские работы | Добавил: opteuropa | Теги: юридичний факультетбезплатно, магістерська, ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВ ПРО ПОРУШЕННЯ К
Просмотров: 370 | Загрузок: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно