Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 03.05.2024


Главная » Файлы » Магистерские работы » Магистерские работы

Різноманітність визначення поняття «Інформація»
[ Скачать с сервера (41.6 Kb) ] 06.04.2017, 16:09
Інформація (від лат. Informatio, роз'яснення, виклад, обізнаність) - відомості про що-небудь, незалежно від форми їх подання.
Інформація - це соціальне явище, тобто певний феномен, пов'язаний з діяльністю тих чи інших суб'єктів соціальних спільнот (наприклад, груп) чи соціальних інститутів (наприклад, установ і організацій, які функціонують у суспільстві)"1.
Інформація - це відбиток розмаїття, яке дозволяє розглядати у рамках загальної концепції і інформацію в неживій природі, пов'язану з поняттям впорядкованості, структури, організації, і інформацію в усіх кібернетичних системах (біологічних, механічних, насамкінець, соціальних), перш за все пов'язану з поняттям управління"2.
Інформація — це знання, але не все знання, яке має людство, а тільки та його частина, яка використовується для орієнтації, для активної дії, для управління"3.
Систематизація поняття інформація Ф. Махлупа:
1) інформація — процес передачі знань, сигналу чи повідомлення;
2) інформацією є поточні дані про перемінні величини в деякій галузі діяльності, систематизовані відомості щодо основних причиних зв'язків, котрі містяться у знанні як понятті більш загального класу, по відношенню до якого інформація є підлеглою;
3) інформація є знання, які передані кимось іншим чи набуті шляхом власного дослідження чи вивчення;
4) інформація є знання про якусь особу подію, випадок чи щось подібне 4.
Інформація - це відображення заміни дискретного значення енергетичного процесу в контурі керування пристрою керування іншим дискретним значенням, зокрема — тим самим (В. П. Камша).
Інформація - розпізнаний кібернетичною системою сигнал або комплекс сигналів (образ), який зменшує кількість варіантів вибору нею чергової дії (команди);
Інформація - відомості або повідомлення про щось (побутове);
Інформація - роз'яснення, виклад;
Інформація - оригінальність, новизна;
Інформація - комунікація та зв'язок, в процесі якого усувається невизначеність (інформаційна ентропія) (теорія зв'язку, американський вчений Клод Шеннон);
Інформація - міра неоднорідності розподілу матерії та енергії у просторі та у часі, міра змін, якими супроводжуються всі процеси, що протікають у світі (український вчений Віктор Михайлович Глушков);
Інформація - позначення змісту, отриманого з зовнішнього світу в процесі нашого пристосування до нього і пристосування до нього наших почуттів (американський вчений Норберт Вінер);
Інформація - заперечення ентропії, міра хаосу в системі (термодинаміка, французький вчений Леон Бріллюен);
Інформація - передача різноманітності (англійській філософ Вільям Росс Ешбі);
Інформація - міра складності структур (французький вчений Абраам Моль);
Інформація - ймовірність вибору (радянські вчені Аківа та Ісаак Яглом);
Інформація - відображена різноманітність (радянський вчений Аркадій Дмитрович Урсул);
Інформація - властивості матеріальних об'єктів породжувати та зберігати певний стан, який в різних матеріально-енергетичних формах може передаватись між об'єктами;
Інформація - фундаментальний генералізаційно-єдиний безпочатково-нескінченний законопроцес автоосциляційного, резонансно-сотового, частотно-квантового та хвильового відношення, взаємодії, взаємоперетворення та взаємозбереження (у просторі та часі) енергії, руху, маси та антимаси на основі матеріалізації та дематеріалізації в мікро- та макроструктурах Всесвіту (інформаціологія, російський вчений Іван Йосипович Юзвішин);
Інформація - результат інтелектуальної (аналітико-синтетичної чи еврістичної) діяльності певної людини щодо подання відомостей, повідомлень, сигналів, кодів, образів тощо (Цимбалюк Віталій Степанович)
Інформація - універсальна субстанція, що пронизує усі сфери людської діяльності, слугує провідником знань та думок, інструментом спілкування, взаєморозуміння та співробітництва, утвердження стереотипів мислення та поведінки (ЮНЕСКО);

Законодавче визначення інформації
Законодавче поняття категорії „інформація” наводиться у ст. 1 Закону України „Про інформацію” № 2657-ХІІ від 2 жовтня 1992 р. (надалі – Закон „Про інформацію”): документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому середовищі.
Закон України „Про захист економічної конкуренції” № 2210-ІІІ від 11 січня 2001 року визначає інформацію як відомості в будь-якій формі й вигляді та збережені на будь-яких носіях (у тому числі листування, книги, помітки, ілюстрації (карти, діаграми, органіграми, малюнки, схеми тощо), фотографії, голограми, кіно-, відео-, мікрофільми, звукові записи, бази даних комп'ютерних систем або повне чи часткове відтворення їх елементів), пояснення осіб та будь-які інші публічно оголошені чи документовані відомості.
Поняття інформації в якості відомостей, поданих у вигляді сигналів, знаків, звуків, рухомих або нерухомих зображень чи в інший спосіб закріплене в Законі України „Про телекомунікації” № 1280-IV від 18 листопада 2003 року.
Визначення категорії „інформація” містить і Цивільний кодекс України № 435-ІV від 16 січня 2003 року (надалі – ЦК України). Зокрема, ч. 1 ст. 200 ЦК України визначає інформацію як документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що мали або мають місце у суспільстві, державі та навколишньому середовищі. Як бачимо, базовий акт цивільного права визначає інформацію аналогічно Закону „Про інформацію”, з тією лише різницею, що включає до інформації події та явища, які відбувалися або відбуваються, залишаючи, тим не менш, відомості про майбутнє поза своєю увагою.
Правове визначення поняття «інформація» дано у федеральному законі від 27 липня 2006 року № 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації» (Стаття 2): «інформація - відомості (повідомлення, дані) незалежно від форми їх подання» .
Федеральний закон № 149-ФЗ визначає і закріплює права на захист інформації та інформаційну безпеку громадян і організацій в ЕОМ і в інформаційних системах, а також питання інформаційної безпеки громадян, організацій, суспільства і держави.

Підходи до визначення поняття інформації в залежності від сфери використання

Історія поняття
Слово «інформація» походить від лат. informatio, що в перекладі означає зведення, роз'яснення, ознайомлення. Поняття інформації розглядалося античними філософами.
До початку промислової революції, визначення суті інформації залишалося прерогативою переважно філософів. У XX столітті питаннями теорії інформації стали займатися кібернетика та інформатика.

Філософія
Інформація стоїть у ряду: матерія, простір, час, системність, функція, та ін що є основоположні поняття формалізованого відображення об'єктивної реальності в її поширенні та мінливості, різноманітності і виявлену. Інформація - властивість матерії і відображає її властивості (стан або здатність взаємодії) і кількість (міра) шляхом взаємодії.
З матеріальної точки зору інформація - це порядок проходження об'єктів матеріального світу. Наприклад, порядок проходження букв на листі паперу за певними правилами є письмовою інформацією. Порядок проходження різнокольорових точок на аркуші паперу за певними правилами є графічною інформацією. Порядок проходження музичних нот є музичною інформацією. Порядок проходження генів в ДНК є спадковою інформацією. Порядок проходження бітів в ЕОМ є комп'ютерною інформацією і т. д. і т. п.

У фізиці
Сигнал або послідовність сигналів утворюють повідомлення, яке може бути сприйняте одержувачем в тому чи іншому вигляді, а також у тому чи іншому обсязі. Інформація в фізиці є термін, якісно узагальнюючий поняття «сигнал» і «повідомлення». Якщо сигнали і повідомлення можна обчислювати кількісно, то можна сказати, що сигнали і повідомлення є одиницями вимірювання об'єму інформації.
Одне і те ж повідомлення (сигнал) різними системами інтерпретується по-своєму. Наприклад, послідовно довгий і два коротких звукових (а тим більше всімвольном кодуванні - ..) сигналу в термінології азбуки Морзе - це літера Д (або D), в термінології БІОС від фірми AWARD - несправність відеокарти.

У математиці
В математиці теорія інформації (математична теорія зв'язку) - розділ прикладної математики, який визначає поняття інформації, її властивості та встановлює граничні співвідношення для систем передачі даних. Основні розділи теорії інформації - кодування джерела (стискаючий кодування) і канальне (завадостійке) кодування. Математика є більше ніж науковою дисципліною. Вона створює єдиний мову всієї Науки.
Предметом досліджень математики є абстрактні об'єкти: число, функція, вектор, безліч, та інші. При цьому більшість з них вводиться акcіоматіческі (аксіома), тобто без усякого зв'язку з іншими поняттями і без будь-якого визначення.
Категория: Магистерские работы | Добавил: opteuropa | Теги: магістерська робота, класифікація інформації скачати, Різноманітність визначення поняття
Просмотров: 867 | Загрузок: 15 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно