Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 03.05.2024


Главная » Файлы » Магистерские работы » Магистерские работы

СПАДКУВАННЯ З ІНОЗЕМНИМ ЕЛЕМЕНТОМ В НОТАРІАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
[ Скачать с сервера (559.0 Kb) ] 31.05.2017, 14:44
МАГІСТЕРСЬКЕ ЗАВДАННЯ

Погосян Олена Олександрівна, студентка 2-го року ОКР «Магістр», денної форми навчання за спеціальністю «Нотаріат».

1. Тема роботи: Спадкування з іноземним елементом в нотаріальному процесі.
2. Термін здачі роботи керівнику для підготовки відгуку: 2.04.2014
3. Робота виконувалася на базі: Приватні нотаріуси Київського міського нотаріального округу.
4. Теоритичне завдання: розкриття правової природи спадкування з іноземним елементом, аналіз спеціальної юридичної наукової літератури та законодавства України.
5. Практичне застосування: виявлення проблем та пошук шляхів їх вирішення в нотаріальному процесі при спадкування з іноземним елементом.
6. Сфери застосування результатів роботи: наукова діяльність, практична діяльність та навчальний процес.
7. Завдання вручене студенту: 20.10.2013 року


ЗАТВЕРДЖЕНО:
Науковий керівник:
к.ю.н., доц. Кармаза О. О.
_______________________
___ __________2013 року

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН
Погосян Олена Олександрівна, студентка 2-го року ОКР «Магістр», денної форми навчання за спеціальністю «Нотаріат».

Тема роботи: «Спадкування з іноземним елементом в нотаріальному процесі»

№ Види робіт План Фактично
1. Підбір наукової літератури та законодавства за темою дослідження. жовтень 2013 року листопад 2013 року
2. Підготовка першого розділу роботи та подання науковому керівнику для перевірки. листопад 2013 року грудень 2013 року
3. Підготовка другого розділу роботи та подання науковому керівнику для перевірки. грудень 2013 року лютий 2014 року
4. Доопрацювання першого та другого розділу. Підготовка третього розділу роботи та подання науковому керівнику для перевірки. січень – лютий 2014 року лютий 2014 року
5. Підготовка остаточного варіанту. та її оформлення. березень 2014 року квітень 2014 року
6. Підготовка реферату, анотацій та доповіді. квітень 2014 року квітень 2014 року
7. Оформлення та подання магістерської роботи на каферу. квітень 2014 року травень 2014 року

Студентка Погосян О.О.


РЕФЕРАТ
Магістерська робота, 97 с., використано джерел 84.
КЛЮЧОВІ СЛОВА – спадкування , заповіт, спадкування за законом, іноземний елемент, нотаріальний процес.
ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ – суспільні відносини, що виникають у нотаріальному процесі з питань спадкування з іноземним елементом.
ПРЕДМЕТ ДОСЛІДЖЕННЯ – засади правового регулювання спадкування з іноземним елементом; визначення законодавчих основ спадкування з іноземним елементом; проведення порівняльного аналізу із нотаріальним процесом спадкування з іноземним елементом в правових системах світу.
МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ – правова характеристика нотаріального процесу і спадкування з іноземним елементом, які б були спрямовані на вдосконалення чинного законодавства та сприяли захисту прав учасників даних відносин.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ: - у магістерській роботі здійснено комплексне дослідження відносин щодо спадкування з іноземним елементом, виявлені ознаки таких відносин, види договорів, які можуть укладатися в межах досліджуваних правовідносин. Результати даного дослідження можуть бути використані для подальшого дослідження проблемних аспектів правового регулювання правовідносин у цій сфері.
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ:
- Законодавча практика;
- Наукова діяльність та навчальний процес.


АНОТАЦІЯ
Погосян О.О. Спадкування з іноземним елементом. Робота магістра. Кафедра нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
В роботі розглянуті правові основи регулювання спадкування з іноземним елементом в українському законодавстві; проаналізовано особливості формування інституту спадкування з іноземним елементом; проведено порівняльний аналіз спадкування з іноземним елементом у розрізі законодавства інших держав, що належать до романо-германської та англо-саксонської правових систем.

The summary
Pogosyan О. The inheritance with foreign element. The master’s paper work. The department of notary and executive process and advocacy of law faculty of Kyiv National University of Taras Shevchenko.
In this project is analysed legislative basis of inheritance with foreing element in Ukrainian legislation; secondly, are analysed peculiarities of formation of inheritance institute with foreign element; thirdly, is conducted comparative analyse of inheritance process with states, belonging to anglo-saxon and german legal systems.

ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………………..7
Роздiл 1. Законодавчi основи спадкування з iноземним елементом за українським законодавством ......................................................................12
1.1.Виникнення i становлення iнституту спадкування………………... 12
1.2. Поняття спадкування та його види………………………….……... 16
1.3. Законодавчi обмеження у спадкуваннi з iноземним елементом (земельний та аграрно-приватизацiйний аспект)………..………………….... 31
Роздiл 2. Особливостi формування iнституту спадкування з iноземним елементом......................................................................................... 39
2.1.Доктринальне дослiдження iнституту спадкування з iноземним елементом…………………………………………………………...…………... 39
2.2.Порядок оформлення спадщини у нотарiальному процесi iз iноземним елементом…………………………………………………………... 48
Роздiл 3. Порiвняльна характеристика сучасного iнституту спадкування з iноземним елементом прогресивних держав романо-германської та англо-саксонської правової сiм’ї ...................................... 69
3.1 Інститут спадкування з iноземним елементом в країнах романського-германського типу……..……………………………………….. 71
3.2 Інститут спадкування з iноземним елементом в країнах англо-саксонського типу………………………………………………………………. 74
Висновок…………………………………………………………...…… 79
Список використаних джерел ..………………………………………. 87


Вступ

Соцiально-економiчнi перетворення українського суспiльства значною мiрою грунтуються на реформуваннi цивiльно-правових вiдносин. Цей надзвичайно складний процес пов'язаний у першу чергу з кардинальними змiнами у вiдносинах власностi, якi тягнуть за собою i змiни у спадковому правi.
Зворотний зв'язок цього процесу проявляється у використаннi регулятивного потенцiалу спадкування для досягнення бажаного економiчного ефекту в суспiльствi - заповiдальна автономiя як право особи розпоряджатися об'єктами приватної власностi є значним стимулом накопичення майнових благ. Використання iнституту спадкування як суттєвого регулятивного чинника, на користь загальних суспiльних iнтересiв можна вважати одним iз завдань спадкового права.
У зв'язку з об'єктивною необхiднiстю законодавчого визначення основоутворюючих понять i категорiй спадкового права особливої гостроти набуває проблема їх теоретичної розробки та концептуального пiдходу до iнституту спадкування.
У магістерській роботi, присвяченiй дослiдженню iнституту спадкування, я визначила, що характерною ознакою iсторичного перiоду, який нинi переживає Україна, є «наступ» приватної власностi, i ця обставина неминуче обумовлює зростання ролi спадкування як засобу набуття права приватної власностi.
Спадкування — це перехiд майнових прав та обов'язкiв померлого громадянина (спадкодавця) до iнших осiб (спадкоємцiв). Зародки спадкування були ще в докласовому суспiльствi. Але спадкове право — подiбно до того, як власнiсть (в економiчному розумiннi) iснувала ще до утворення класiв, держави i права, але право власностi виникло тiльки в класовому суспiльствi — з'явилося лише з виникненням держави, яка захищала iнтереси власникiв.
Тому невипадково, що право спадкування тiсно пов'язане саме з правом власностi. Спадкування є одним iз найпоширенiших засобiв набуття права власностi i служить охоронi цього права.
Спадкування становить унiверсальну правонаступнiсть. Саме в спадкуваннi яскраво виявляється така особливiсть унiверсального правонаступництва, як одночаснiсть переходу до правонаступника всiх прав та обов'язкiв, якi належали спадкоємцю.
Майно спадкодавця переходить до спадкоємцiв як єдине цiле, включаючи майновi права та обов'язки спадкодавця, а також пов'язанi з ними особистi (немайновi) права.
Тематика спадкування з iноземним елементом є вiдносно новою для української правової системи. Це пов’язано у першу чергу iз тим, що пiсля розпаду Радянського Союзу, на територiї колишнiх республiк було вiдкрито доступ для в’їзду громадян iноземних держав. Це у корнi змiнило економiчнi пiдвалини господарських вiдносин, iнститут власностi, а також вплинуло на особистi вiдносини та сiмейнi. Спадкування iз iноземним елементом є iнститутом нотарiального процесу, i з огляду на це його можна розумiти як суто комплекс процесуальних норм, що мають регламентувати порядок прийняття спадщини iноземцем, оформлення такої спадщини та iншi супутнi питання.
Разом iз цим, зазначений спрощений пiдхiд не є виправданим, оскiльки це iнститут є багатоаспектним, а також знаходиться у площинi декiлькох галузей права. Звичайно, процесуальний характери спадкування iз iноземним елементом, варто доповнити низкою матерiальних норм права, що мiстять у таких галузях як мiжнародне приватне право, аграрне право, земельне право, екологiчне право та сконцентрованi у рiзноманiтних законодавчих актах, мiжнародних договорах про правову допомогу та мiжнародних конвенцiях.
Неоднозначнiсть трактування, а також самого процесу спадкування iз iноземним елементом зумовлено тим, що iснує велика кiлькiсть судових справ у спорах пов’язаних iз спадкуванням з iноземним елементом, а також iнформацiйних листiв Вищого спецiалiзованого суду з розгляду цивiльних та кримiнальних справ.
На пiдставi зазначеного, виникає нагальна необхiднiсть проведення детального аналiзу заданої тематики дано роботи, з метою з’ясування мiсця iнституту спадкування у нотарiальному процесi, а також найосновнiших колiзiйних питаннях спадкування.
Окрему увагу у роботi придiлено податковим аспектам спадкування iноземцями в Українi, оскiльки з огляду на практичнiсть даного питання та великої кiлькостi судових справ, iснує багато моментiв, що потребують конкретизацiї та уточнень.
Предметом дослiдженням даної роботи стало також дослiдження iноземного спадкового законодавства провiдних європейський країн романо-германської (Нiмеччина та Францiя ) та англо-саксонської правової сiм’ї (Великобританiя) з метою дослiдження найбiльш принципових моментiв у спадкуваннi iноземцями. Окрiм цього, проаналiзовано ряд двостороннiх та багатостороннiх мiжнародних договорiв про правову допомогу мiж рiзними державами у спадкових справах.
Дослiдження у данiй роботi також зосереджено на доктринальних пiдходах щодо розумiння iнституту спадкування iз iноземним елементом, а також проаналiзовано працi багатьох видатних фахiвцiв у галузi нотарiату та нотарiального процесу, серед яких: Фурса С.Я. Дослiдження колiзiйних норм щодо спадкування цiкавило таких науковцiв, як М. Богуславський, В. Буткевич, Г. Дмитрiєва, Е. Ейдiнова, Л. Лунц, А. Рубанов, І. Лукашук, Р. Мюллерсон, С. Фурса i Є. Фурса.
Бiльшiсть дослiдникiв, у тому числi представникiв росiйської школи права, вважають, що спадкування з iноземним елементом слiд вiдносити до iнституту мiжнародного приватного права. Дослiдженню проблематики спадкування у мiжнародному приватному правi присвяченi працi вiтчизняних та зарубiжних вчених-правознавцiв, зокрема А.А. Рубанова, Б.С. Антiмонова, Л.П. Ануфрiєвої, В.Г. Буткевича, В.В. Васильченка, Г.В. Галущенка, М.В.Гордона, К.О. Граве, А.С. Довгерта, В.К.Дронiкова, Г.К. Дмитрiєвої, Ю.О. Заїки, О.С. Іоффе, В.І. Кисiля, О.Р. Кибенко, В.М. Корецького, X. Коха, О.О, Красавчикова, Л.А. Лунца, О.Л.Маковського, А.І. Муранова, Матвеева Г.К. А.Я. Сивоконя, В.І. Серебровського, Г.С. Фединяк, Л.С. Фединяк, А.Г. Хачатуряна, Я.М.Шевченко, Л.В. Шевчук, iнших та наших власних. Останнiм часом проблематика дослiджуваного iнституту привертає увагу широкого кола дисертацiйних дослiдникiв. Безпосередньо теми статтi торкались, та були предметом нашого аналiзу роботи О.Л. Зайцева «Розвиток права спадкування землi в Українi», Кармази О.О., «Спадкування у сучасному мiжнародному приватному правi», Галущенка Г.В. «Мiжнароднi договори України про правову допомогу в цивiльних справах i внутрiшнє законодавство», Степанюк А.А. «Застосування колiзiйних норм щодо спадкування в мiжнародному приватному правi».
З огляду на вище викладене, предметом даного дослiдження є:
По-перше, проведення ґрунтовного дослiдження iнституту спадкування з iноземним елементом, його особливостей та засад функцiонування. У зв’язку iз цим у роботi проаналiзовано доктринальнi працi вчених на даний предмет дослiдження, також, проведено аналiз законодавства зарубiжних країн щодо мiсця та освноповоложних засад iнституту спадкування iз iноземним елементом в iноземному законодавствi.
По-друге, у роботi наявний практичний аспект дослiдження зазначеної проблематики, що полягає у проведеннi аналiзу низки судових рiшень у спорах пов’язаними iз спадкуванням з iноземним елементом.
По-третє, проведено детальний аналiз матерiального законодавства України з метою виявлення можливих заборон у спадкуваннi окремих видiв майна та майнових прав iноземними громадянами.
Актуальнiсть даної тематики роботи зумовлена у першу чергу тим, що разом iз процесами глобалiзацiї виникає все бiльша кiлькiсть громадян, якi можуть собi дозволити подорожувати та заводити новi родини i знайомства. Також важливим є вiдмiтити ту обставину, що сьогоднi бiзнес стає транснацiональним, тому досить часто багато активiв приватних пiдприємств залишаються закордоном, i пiсля смертi їх власникiв стають об’єктом мiжнародного спадкування.
Тому постала необхiднiсть обрати саме цю тему для магістерськоЇ роботи з огляду на наступнi обставини:
- По-перше, нечiтка правова регламентацiя спадкування окремих об’єктiв, що є предметом спадщини iноземним елементом. Вiдсутнiсть суворо регламентованих державних процедур та механiзмiв, якi не допускають подвiйного трактування тiєї чи iншої норми нотарiусами.
- По-друге, особливостi нотарiального процесу у контекстi проблематики обраної роботи зумовлено необхiдностi детально встановити основнi фази (етапи) оформлення спадщини iноземцям.
- По-третє, важливим є провести ґрунтовний аналiз iноземного досвiду щодо оподаткування спадщини iз iноземним елементом, а також роль нотарiуса у даному аспектi.

Роздiл 1. Законодавчi основи спадкування з iноземним елементом за українським законодавством

1.1. Виникнення i становлення iнституту спадкування

Усе в життi має свiй початок та кiнець, усi життєвi процеси є не вiдворотними - як тривiально б це не звучало. Питання "спадщини", "спадкового права" завжди було, iснує i залишатиметься актуальним як для громадянина, суспiльства, так i держави в цiлому, оскiльки воно, так чи iнакше зачiпає iнтереси кожного [16].
Вперше виразно виявилися переваги професiї нотарiуса у Вавiлонi (1760 до н.е.). Цар Хаммурапi видав кодекс (правила поведiнки), який зробив його знаменитим. На думку царя Хаммурапi, цi правила були неупередженими сентенцiями, що закликають в його країнi дотримуватися твердої дисциплiни.
Цар Хаммурапi був першим, хто сприяв розвитку методiв сучасного маркетингу. Будучи талановитим i далекоглядним фахiвцем рекламної справи, вiн встановив обелiски з мiцних каменiв на головних площах бiльшостi населених пунктiв країни. Те, що ми сьогоднi називаємо “нотарiальним правом”: акти цивiльного стану, засновницькi договори, оформлення спадку, реєстрацiя шлюбу, порядок продажу дружин. Все це було вибито на пам'ятниках архiтектури Царя Хаммурапi.
У одному iз старих мiст Тiгро-Ефратського Нижньорiччя - Вавiлонi, який висувався на головне полiтичне мiсце при знаменитому царi Хаммурапi-законодавцевi, писарi-нотарiуси редагували рiзнi акти на глиняних дошках, що вимагають спецiальної обробки. Потiм висушенi дошки вони занурювали на двоколiснi вози i розвозили їх або додому клiєнтам, або магiстровi, а iнколи i канцлеровi царя.
Такi “глинянi” акти зберiгалися, як правило, в храмах. Треба сказати, що нотарiусами були найбiльш гiднi люди. До них прислухалися, їх поважали i їм вiрили. При здiйсненнi деяких операцiй, що вимагають нотарiального оформлення, необхiдна була присутнiсть окремих осiб, якi деколи свiдчили про досить курйознi випадки. Наприклад, як повернення боргу боржник закладав в рабство на три роки дружину.
Слiд зазначити, що вже тодi, в далекий “вавiлонський” час, нотарiуси виконували i роль банкiрiв, здiйснюючи договори застави майна. Надалi, при царюваннi фараонiв, глинянi дошки перетворилися на коштовнi папери, оскiльки вони оформлялися на папiрусi. Робота писаря (нинiшнього нотарiуса) визнана безсмертною, вона увiчнена, як ми бачимо i полiтично, i художньо, про що нагадує знаменита скульптура писаря в Луврi в Парижi.
Якщо на деякий час зупинитися на стародавньому свiтi, то вельми цiкавою здається робота єгипетського писаря (нотарiуса). Писар використовував в своїй роботi гострий кремнiєвий камiнь, прикрiплений до очеретяної палички, як до ручки перо. Як чорнило використовувалися натуральнi продукти. Для зберiгання фiнансових i iнших документiв використовувалися крихкi глинянi глечики.
Із розвитком людської думки розвивалося i нотарiальне мистецтво. Наступний етап пов'язаний з Грецiєю, де Арiстотель, Плутарх, Дiоген Лаєрс визначали велич країни. І саме в цей перiод нотарiуси почали оформляти i реєструвати договори, грунтуючись як на приватне, так i на державне право.
У Римськiй Імперiї вперше про нотарiуса згадується в записах секретаря великого iмператора Цицерона.
Передвiсниками нотарiусiв в Древньому Римi були писарi. Недаремно в перекладi з латинського «нотарiус» - писар. В їх обов'язки входило не лише складання рiзного роду послань i прохань, але i складання рiзних операцiй. Були двi категорiї писарiв: що перебували на державнiй службi (scribae) i на утриманнi приватних осiб (exceptores et notarii).
«Руська Правда» присвячує кiлька статей спадковому праву, але ще до появи письмових правових актiв на територiї майбутньої української держави, коли вона перебувала у перехiдному станi вiд племiнного суспiльства до держави, дiяли народнi звичаї щодо розподiлу майна серед членiв свого роду (родини) [24, c.512].
Перехiд майна небiжчика здiйснювався з урахуванням звичаїв, що склалися впродовж вiкiв, зберiгаючи етнiчнi традицiї народу, який заселяв територiю України. Майно померлого переходило до членiв
Категория: Магистерские работы | Добавил: opteuropa | Теги: СПАДКУВАННЯ З ІНОЗЕМНИМ ЕЛЕМЕНТОМ В, Юридичний факультет, магістерська, скачать безплатно
Просмотров: 590 | Загрузок: 20 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно