Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 03.05.2024


Главная » Файлы » Полезно знать » Полезно знать

Корисні властивості та недоліки замінників цукру
[ Скачать с сервера (27.0 Kb) ] 07.10.2012, 00:28
 Повідомлення про те, що вживання замінників цукру викликає серйозні побічні ефекти і навіть стає причиною онкологічних захворювань, не відповідає дійсності. Підсолоджувачі можна вживати без будь-яких побоювань, особливо вони рекомендуються повним пацієнтам. Всесвітня організація охорони здоров'я встановила безпечні граничні норми добового споживання замінників цукру дорослим, щоб виключити найменший ризик.
 На 1 кг маси тіла:
 Сахарин - від 0 до 2,5 мг
 Цикламат натрію - від 0 до 12,34 мг
 Аспартам - від 0 до 4 мг
 Ацесульфат калію - від 0 до 9 мг
 Дози цукрозамінників (ксиліту, сорбіту, фруктози) не повинні перевищувати 30 мг на добу, а для осіб похилого віку - 15 - 20 г на добу. При застосуванні цих речовин необхідно виконувати наступні правила:
 при використанні ксиліту і сорбіту слід починати з невеликих доз         (10-15 г на добу) для визначення індивідуальної переносимості, у тому числі і послаблюючого ефекту;
 застосування цукрозамінників рекомендується на тлі компенсації або субкомпенсації цукрового діабету;
 потрібно враховувати калорійність цукрозамінників;
 при появі нудоти, здуття живота, печії доза цукрозамінника повинна бути зменшена до 10-15 г або його потрібно скасувати.



 Корисні властивості замінників цукру:
 • Покращують смак деяких продуктів;
 • Забезпечують оперативне постачання організму енергією;
 • Цукрові спирти, застосовувані в деяких солодощах, фактично допомагають запобігти карієс;
 • Деякі штучні підсолоджувачі містять дуже мало калорій.
 Недоліки:
 • Надмірне споживання цукру веде до руйнування зубів;
 • Можлива непереносимість молочного цукру - лактози;
 • Солодкі батончики і печиво можуть витіснити з раціону більш поживні продукти.
 Для більшості людей слово "цукор" означає столовий цукор - сахарозу. А взагалі існує багато різновидів цукрів різного ступеня солодощі. Найсолодший з цукрів - фруктоза (у фруктах і меді), потім йде сахароза (основний компонент цукрової тростини і цукрових буряків), глюкоза (в меді, фруктах і овочах), мальтоза (у пророщених зернах) і лактоза (молочний цукор).
 Дієтологи розрізняють два типи цукрів: внутрішні цукру, що містяться у стінках клітин рослин, і зовнішні цукру, в них не містяться. Внутрішні цукру присутні у фруктах і овочах - у моркві і буряку. Крім вітамінів і мінеральних речовин ці продукти містять клітковину, що дає відчуття ситості.
 До зовнішніх сахарам відносяться столовий цукор, глюкоза, мед, світла патока, чорна патока і молочний цукор.  Цукор, присутній у фруктових соках, також відноситься до зовнішнього типу, оскільки в процесі видавлювання соку клітини фруктів руйнуються. Зовнішні цукру негативно впливають на зуби, і тому рекомендується обмежити їх зміст 10% щодня споживаних калорій.
 Разом з крохмалем цукру є одним з основних типів вуглеводів, що забезпечують організм енергією. У процесі травлення цукру розщеплюються, виділяють глюкозу, яка через кров потрапляє в організм і служить паливом для м'язів, органів і клітин.
 Вміст глюкози в крові контролюється гормонами - інсуліном (скорочують рівень глюкози) і глюкагоном (що підвищує його). Якщо організм не справляється з регулюванням вмісту цукру в крові, як це відбувається у хворих на діабет, це може викликати або гіперглікемію - надмірне підвищення вмісту цукру, або гіпоглікемію, коли рівень цукру в крові надмірно низький.
 Більшість цукрів перетравлюються швидко, будучи вельми оперативним джерелом енергії. Проте, чим швидше росте рівень цукру в крові, тим швидше він і падає, ось чому енергетичний ефект від солодких напоїв або продуктів настільки швидкоплинний і залишає після себе відчуття занепаду сил і сонливість.

Категория: Полезно знать | Добавил: everyone | Теги: закачати Корисні властивості та нед, скачать Корисні властивості та недо, Корисні властивості та недоліки зам
Просмотров: 791 | Загрузок: 174 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно