Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 18.05.2024


Главная » Файлы » Полезно знать » Полезно знать

Поняття, завдання та загальні принципи дозвільних проваджень
[ Скачать с сервера (53.1 Kb) ] 14.01.2013, 22:25
У ст. Закону закріплено основні принципи державної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, а саме: захист прав, законних інтересів суспільства, територіальних громад та громадян, життя громадян, охорона навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави; розвиток конкуренції; прозорість процедури видачі дозвільних документів; додержання рівності прав суб'єктів господарювання під час видачі дозвільних документів; відповідальність посадових осіб дозвільних органів, адміністраторів та суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства з питань видачі дозвільних документів; зменшення рівня дер¬жавного регулювання господарської діяльнос¬ті; установлення єдиних вимог до порядку видачі дозвільних документів.

принцип мовчазної згоди - принцип, згідно з яким суб'єкт
господарювання набуває право на провадження певних дій щодо
здійснення господарської діяльності або видів господарської
діяльності без отримання відповідного документа дозвільного
характеру, за умови якщо суб'єктом господарювання або
уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та
документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк
документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його
видачі не видано або не направлено;
На підзаконному рівні, а саме Постановою КМУ від 27 січня 2010 р. N 77, застосування принципу мовчазної згоди дещо звужено. По перше, право здійснення господарської діяльності без отримання відповідного документа виникає не у строк, встановлений законом для видачі такого документа, а тільки через 10 днів зі спливом цього строку. По-друге, таке право виникає тільки за наявності у суб’єкта господарювання копії опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття.

принцип організаційної єдності - принцип, згідно з яким
видача документів дозвільного характеру (переоформлення, видача
дублікатів, анулювання) суб'єктам господарювання здійснюється у
встановленому законодавством порядку у дозвільному центрі
державним адміністратором шляхом взаємодії з представниками
місцевих дозвільних органів; { Абзац частини першої статті 1 в
редакції Закону N 3204-VI ( 3204-17 ) від 07.04.2011 }

Декларативний принцип
— принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Форма та порядок повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням дозвільного органу.
2. Види дозвільних проваджень
Метою дозвільного провадження є реалізація дозвільної політики, що відповідає конституційним положенням щодо напрямків державного будівництва. На досягнення цієї мети спрямовано окремі видами дозвільного провадження, які виділяються залежно від суб’єктно-об’єктного складу дозвільних відносин, а також кінцевої мети видачі дозволів. Відповідно до цього умовно можна виділити два види дозвільних проваджень.
1. У випадку здійснення дозвільного провадження з метою набуття легітимності певних видів господарської діяльності, суб’єктів господарювання, доцільно виділити такі види дозвільного провадження як реєстрація, ліцензування, сертифікація, видача торгового патенту. Такий вид провадження можна назвати реєстраційно-ліцензійним.
2. Якщо кінцевою метою є забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, доцільно виділити установчо-дозвільне провадження, яке здійснюється органами внутрішніх справ, іншими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Відповідно до суб’єктно-об’єктного складу дозвільних відносин в цьому виді провадження можна виділити кілька його підвидів (залежно від виду суб’єкта – орган виконавчої влади (зокрема, провадження в органах внутрішніх справ) чи орган місцевого самоврядування; виду об’єкта – підприємство, громадська організація, окремий громадянин тощо). Наприклад, провадження з реєстрації юридичних осіб, з реєстрації нормативних актів і т.ін.

Категория: Полезно знать | Добавил: everyone | Теги: скачать Поняття, реферат Поняття, поняття, завдання та загальні принципи дозві
Просмотров: 1525 | Загрузок: 137 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно