Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Суббота, 20.04.2024


Главная » Файлы » Расчетная работа » Расчетная работа

Пельменний автомат СУБ-3
[ Скачать с сервера (490.6 Kb) ] 06.07.2017, 14:23
Зміст

1. Вступ ………………………………………………………………………3
2. Будова і принцип дії………………………………………………………4
3. Монтаж …………………………………………………………………….6
4. Наладка …………………………………………………………………….7
5. Експлуатація ……………………………………………………………….8
6. Технічне обслуговування та ремонт ……………………………………10
6.1 Розрахунок основних параметрів ремонту ……………………………11
6.2 Можливі несправності та способи їх усунення………………………...17
7. Техніка безпеки …………………………………………………………..18

Вступ

М`ясна галузь промислового комплексу має задачу в постачанні населенню наступними продуктами харчування: ковбасними виробами, напівфабрикатами, готовими швидкозамороженими блюдами, консервами та ін. Для збільшення випуску цих виробів проводиться часткова реконструкція діючих підприємств, а також ведеться робота по технологічному переозброєнню виробництва, упровадженню нових видів техніки і комплексних систем управління (СУ) виробництва, вдосконаленням технологічних процесів, організації виробництва і праці, комплексним і, національному використовуванню праці, збільшення виробництва якісної продукції, збільшенню показників ефективності виробництва, упровадженню різних видів обчислювальної техніки. Паралельно ведеться модернізація устаткування.
Напівфабрикати мають великий попит, тому займають значне місце на соживчому ринку. Серед них значний відсоток займають пельмені – заморожені вироби із прісного тіста з начинкою з м`ясного фаршу із сіллю і спеціями. Вони призначені для тривалого зберігання, що передбачає доситі жорсткі вимоги до санітарії і якості сировини, яка використовується.
Для дозування та формування пельменем слугують пельменні автомати різної продуктивності (СУБ – 2Н – 260 – 400 кг/год; СУБ – 2 – 67 – 400 кг/год; СУБ – 3М та П6 – ФПВ – 400 – 600 кг/год; СУБ – 6 – 780 – 1200 кг/год). Конструкція автоматів відрізняються тільки кількістю штампуючих барабанів.

2 . Будова і принцип дії

Автомат пельменний СУБ-3 є неперервно працюючим агрегатом, в якому при ручному завантаженні в бункер тіста та фаршу відбувається неперервна автоматична безвідходна штамповка пельменів.
Автомат складається з наступних основних частин: станина, здвоєного бункера для тіста та фаршу, формуючих пристроїв, штампуючи пристроїв, ротаційного насоса, стрічкового конвеєра, вентилятора обдува тістових трубок та обладнання смазки, клинопасових та шестерних передач.
Швидкість обертання штампуючих барабанів дорівнює швидкості обертання конвеєрної стрічки.
Перед штампуючими барабанами встановлено вентилятор для підсушки тістової оболонки фаршированих трубок.
За штампуючими барабанами встановлено пристрій для смазування поверхні штампов підсоленим маслом – запобігають прилипання пельменів к штампам.
Включення, виключення автомата та вентилятора, а також аварійна остановка проводиться кнопками управління на пульту управління, установленого на передній стінці конвеєра.
Технічні характеристики .
Показники – СУБ-3
Продуктивність , кг/год – 600 кг/год
Маса одного пельменя , г – 12±1,2 г
Товщина тістової заготовки , мм – 2 мм
Товщина тіста в містах закладання , мм – 2,5 мм
Встановлена потужність на стрічковому конвеєрі , кВт – 3 кВт
Габаритні розміри , мм – 4430х1270х1315
Маса машини , кг – 1120 кг



1 Станина ; 2 Насос ротаційний ; 3 Формуючий пристрій ; 4 Вентилятор ;
5 Штампуючий пристрій ; 6 Пристрій для смазки ; 7 Конвеер; 8 Натяжний ролик ;
9 Підтримуючий ролик 10 Ящик для інструментів ; 11 Тістовий живильник ;
12 Фаршевий живильник ; 13 Пульт управління ; 14 Приводний барабан ;
15 Муфта відключення фаршу ; 16 Електро шкаф ; 17 Бункер ; 18 двигун .

3 .Монтаж
Пельменний автомат повинен бути встановлені в приміщенні, який відповідає санітарним вимогам та технологічному процесу. Після регулювання штампуючих барабанів виконується натягнення стрічки за допомогою двох натяжних гвинтів. Електрообладнання автомата підключається до мережі у відповідності з електричною схемою, що додається. Силові токопровідники рекомендується прокласти в трубах.
Перед першим пуском автомата потрібно перевірити механізми вручну та ведучий шків, переконавшись в правильності монтажу, змазати деталі насоса та шнеків технічним вазеліном. Увімкнути електродвигун та обкатати машину на протязі 8-ми годин без зупинки. В процесі обкатати перевірити роботу всіх механізмів, відрегулювати ремені, ланцюги та натягнути стрічку конвеєра.
Для прямолінійності руху конвеєрної стрічки, що впливає на якість продукції, необхідно: відрегулювати положення натяжного ролика конвеєра, якщо при піднятих штампах стрічка сповзає убік, переміщують його вісь в направляючих опорних вузлах, якщо стрічка переміщується убік при опущених на неї штампах, відрегулювати розміщення середнього ролика.


Наладка
Налагодження автомата полягає в установці шнеків, складанню ротаційного насоса ,формуючих пристроїв і трубок для підведення тіста і фаршу.При цьому фаршевих шнек, що складається з двох частин, встановлюють на місце через бункер до установки ротаційного насоса, а при установці насоса шнек провертають вручну до збігу вирізів.
Між корпусом і кришкою насоса повинна бути встановлена м'яка гумова прокладка. Збірка ротаційного насоса проводиться згідно зі схемою збірки.Перш ніж приступитися до формування пельменів, автомат потрібно прокрутити вхолосту з піднятими штампами.
Автомат налаштовується таким чином: заповнити тістом бункер для тіста, відрегулювати подачу тесту гвинтами встановленими на формуючих пристроях, потім завантажити в фаршевих бункер фарш і відрегулювати оберти фаршевих шнека для отримання пельменів необхідної маси і з правильним співвідношенням тіста і фаршу.
Відрегульований процес формування та штампування пельменів стійкий і за умови подачі тіста і фаршу однаковою консистенції не вимагає додаткового регулювання під час роботи автомата.

4. Експлуатаця
Перед першим пуском автомата в експлуатацію необхідно:
• видалити змазку, яка запобігає корозії деталей, промити гарячою водою з содою усі контактуючі деталі с тістом та фаршем;
• змазати усі частини автомата, які труться, у відповідності схеми;
• прослідкувати, щоб не було зайвих предметів в загрузочному бункері.
Підготовка автомата до роботи заключається в монтажі шнеків, ротаційного насоса, формуючих пристроїв та трубок для подачі тіста і фаршу. При цьому фаршевий шнек, який складається з двох частин, збирають наступним чином: через бункер встановлюють вал зі спіраллю і приварними пластинами квадратним кінцем в підшипниковий вузол, потім другу частину шнека (спіраль) без пластинок одягають на вільний кінець шнекового валу через циліндр насоса. Монтаж ротаційного насоса виконують відповідно схемі.
Перш ніж приступити до формування пельменів, автомат потрібно прокрутити вхолосту з піднятими штампами.
Автомат налагоджується наступним чином: відключити фаршевий насос, заповнити тістом та маслом відповідні бункера, відрегулювати подачу тіста та змазки штампов, потім загрузити фарш, включити фаршевий насос і відрегулювати отримання пельменів потрібної маси та процентне відношення тіста та фаршу.
Надходження фаршу регулюється гвинтами на фланці фаршепровода, а подача тіста – гвинтами на трубках, що підводять тісто.
Пельмені штампуються на лотках, які повинні неперервно вкладуватися на стрічку конвеєра. Відрегульований процес штамповки пельменів є стійким і при умові подачі тіста і фаршу однакової консистенції, не потребує додаткового регулювання при роботі автомата.
Автомат обслуговує дві людини, які підготовлюють та налагоджують машину, спостерігають за роботою, загружають бункери, вкладають на конвеєр чисті лотки і знімають їх з готовими пельменями, вкладають на етажерки та направляють в холодильну камеру. Після роботи розбирають, чистять та миють робочі частини автомата.
Лотки повинні бути ретельно очищеними та мати рівну поверхню, в іншому випадку пельмені будуть налипати на штампи та погано склеюватися. Готові пельмені потрібно негайно відвозити в холодильну камеру.
Температура приміщення, в якому працює автомат, повинна бути не нище 180С, тому що при роботі в холодному приміщенні знижується пластичність тіста.
Для якісного виготовлення пельменів визначальне значення відіграють вхідні продукти та правильна технологія приготування тіста та фаршу.
Для виготовлення пельменів приймають муку з клейковиною 26 – 28%.
Готове тісто до загрузки в бункер повинно постоять 20 – 30 хв накрите вологою салфеткою. За цей час мука вбирає вологу, тісто стає пластичним, гладким, не прилипає к рукам і поверхням. Заборонено допускати простоювання тіста більш однієї години, тому що це призводе до його розрідження та погіршення якості пельменів. Якщо тісто перебувало більше однієї години, то потрібно його перемішати, додаючи борошна та видалив корочку.
Після закінчення роботи штампи підняти в непрацююче положення та помити автомат. Для цього потрібно розібрати трубки формуючого пристрою, вийняти тістовий шнек, зняти кришку ротаційного насосу, виштовхнути деталі насоса, б’ючи по фаршевому шнеку; розібрати шнек на дві частини та вийняти, частину шнеку без приварних пластин через циліндр насоса, а другу частину – через бункер.
Розібрані деталі, а також тістовий та фаршевий бункери з направляючими циліндрами очистити від залишків тіста і фаршу, вимити теплою водою та простерилізувати кип`ятком або паром. При очистці та мийці застосовують прочистки.
Конвеєр, конвеєрна стрічка та штампи очищаються та миються теплою водою.
Якщо автомат працює дві або три зміни, мийку та стерилізацію виконують один раз на добу.

6. Технічне обслуговування та ремонт

Система ППР включає в себе:
 технічне обслуговування під час експлуатації;
 періодичне технічне обслуговування (О);
 поточний ремонт (Т);
 середній ремонт (С);
 капітальний ремонт (К).
Періодичне технічне обслуговування, поточний, середній і капітальний ремонти повинні включатися в графік планово – попереджальних ремонтів підприємства споживача.
Структура циклу.
Категория: Расчетная работа | Добавил: opteuropa | Теги: Пельменний автомат СУБ-3, ремонт, монтаж, Розрахункова графічна робота, скачать безплатно
Просмотров: 603 | Загрузок: 18 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно