Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 19.04.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Етнополітологія. Етнополітика
[ Скачать с сервера (81.0 Kb) ] 03.05.2012, 16:31
Вступ
Етнополітика та етнополітологія являють собою специфічну сферу.
Якщо політика - це участь у справах держави, визначення форм, завдань, типів, видів і напрямків політичної діяльності, а так само способи і методи, технології та механізми її здійснення, то етнополітика - це участь етносів та етнічних груп в справах держави, і, в свою чергу, участь держави в справах етносів, створення державної гарантії їх стабільності існування і успішного розвитку, дотримання їхніх інтересів і прав. Звідси, етнополітологія - є та предметна галузь політології, яка пов'язана з вивченням державної політики в сфері забезпечення інтересів і прав етносів та етнічних груп, що складають населення країни, а так само з вивченням ролі етнічності в політичних процесах на регіональному, федеральному їм міжнародному рівнях, що виражається в етнополітичних орієнтаціях населення, діяльності національних організацій і рухів, політичних партій і окремих політиків.
Предметом етнополітології є джерела, спонукальні мотиви і закономірності формування національної політики, форми і механізми її реалізації, ідеологія і практика національних рухів, етнополітичні орієнтації населення та форми їх практичних виразів.

1. Сутність та поняття етнополітології

Етнополітологія - це наука про місце і роль етнонаціональних спільнот (етносів, націй, етнічних та національних груп) в історії людської цивілізації та політичному житті суспільства, про їх взаємовідносини між собою, а також: з державою та її органів, про закономірності етнополітичних процесів, про рушійні сили етнічних і національних рухів та їх ідеології (етніцизм і націоналізм).
Етнополітологія як нова наука виникла на початку 70-х років ХХ ст. і веде свій родовід від робіт американських вчених М. Паренти, Дж. Ротшильда, які були опубліковані в кінці 60-х років минулого сторіччя. Її становлення було наукової реакцією на загострення національного питання у всесвітньому масштабі.
Основні функції етнополітології:
Важливе місце у становленні й розвитку будь - якої науки, особливо нової, займають проблеми визначення її функцій. Виходячи з аналізу предмета етнополітології, автор визначає її функції наступним чином:
1. Теоретико- пізнавальна функція, під якою мається на увазі вивчення, аналіз, систематизація, узагальнення й роз'яснення основних закономірностей і тенденцій розвитку й функціонування етнополітич-ного життя та різних теорій і концепцій етнополітичних процесів.
2. Методологічна функція, котра передбачає визначення засобів, методів і принципів пізнання та впливу на етнополітичні процеси, розробку й уточнення понятійно- категоріального апарату етнополітології як науки та за їх допомогою формулювання закономірностей і тенденцій етнополітичного життя.
3. Критична функція, суть якої полягає у критичному аналізі тео-ретичніх положень і практики етнонаціональної політики. Ця функція є надзвичайно важливою і конструктивною бо, як зазначав К.Поппер, "критика, якщо вона і не особливо переконлива може мати велику цінність, оскільки вона здатна викликати у захисників теорії, яка піддається критиці, сумніви у загальноприйнятих поглядах, що в свою чергу, може призвести до важливих відкрить".
4. Світоглядна функція, що полягає у тому; щоб впливати на формування етнополітичної свідомості й культури, а також етнополітичну орієнтацію та поведінку окремих осіб, партій, спільнот, їх еліт тощо.
   
Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: Етнополітологія, реферат с Етнополітики, скачать реферат, закачати реферат, реферат с Етнополітологіі, Етнополітика
Просмотров: 2651 | Загрузок: 237 | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно