Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Четверг, 30.11.2023


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Японська цивілізація та Україна
[ Скачать с сервера (28.5 Kb) ] 06.03.2018, 21:25
Ми живемо у цікавий час ХХІ століття, час, що супроводжується значними, постійними змінами в усіх сферах людської та природної діяльності. Мова йде як про глобалізацію, так і про зміни клімату. Здається, що все це чинить саме людина, в своєму цивілізаційному розвитку ми зайшли так далеко, що стерли уже майже всі рамки, не залишили у цьому світі не зачепленого куточка.
Особливу увагу привертають саме випадки, де культури, що завжди визначалися своєю закритістю та особливою консервативністю, виходять на «світову арену» та стають активними гравцями у політичних, економічних та культурних сферах.
У даній роботі я ставлю за мету висвітлити феномен японської цивілізації та її проникнення в життєсвіт України. Актуальність теми є важливою як конкретному так і у світовому контексті, зважаючи на популяризацію та кількісне зростання японської техніки та культури.
Різні за культурою та традиціями Японія і Україна вже не перший рік підтримують плідні відносини між собою. Вони базуються на різних освітніх, економічних, технологічних, екологічних домовленостях та міжнародних програмах. Здобуття незалежності відкрило для України можливість підтримувати на офіційному рівні міжнародні відносини з різними країнами світу, в тому числі і з Японією.
Відкриття "кордонів" дозволяє обмінюватись безцінним досвідом, підтримувати мирні відносини і сприяти глобалізації у її повній силі. Та щоб оцінити весь фундаментальний стан відносин, треба добре розуміти певні незмінні аспекти. З чого розпочався цей союз? Який шлях вже пройдений? Наскільки міцні стосунки цих двох країн? Та яке майбутнє можна спрогнозувати зберігаючи і надалі цей незвичайний тандем? Раціонально розпочати розгляд даного питання, з аналізу основних соціокультурних, політичних, регіональних та історичних особливостей Японської цивілізації.

Характеристика японської цивілізації.
Японія тривалий час була закритою, ізольованою країною, що не відчиняла свої кордони для міжнародної співпраці. Це пов'язано з багатьма історичними та геополітичними факторами. Японія розташована на багатьох островах, яких налічується більше трьох тисяч, серед яких вирізняються чотири основних Хоккайдо, Хонсю, Сікоку та Кюсю. Омиває ці острова Тихий океан. Таке положення, робить країну замкненою та відрізаною від світу. Тому історичний розвиток відбувався по своїм певним правилам. В першу чергу це вплинуло на розвиток релігійної та філософської думки.
Японія — остання країна у світі, яка формально зберегла статус Імперії. Нинішній імператор Акіхіто є прямим 125-м нащадком першого імператора Дзімму, який заснував Японію 2726 років тому — у 711 році до н. е. Територія Японії майже вдвічі менша від території України — 366 845 кв. км, з яких лише 45000 кв. км — сільгоспугіддя. 70 % території країни займають вкриті лісами гори. Японія складається приблизно з 6800 островів. Чотири головні острови — Хонсю, Кюсю, Сікоку і Хоккайдо — становлять 97 % від загальної площі земель Японії. У Японії більше 200 вулканів, а найвищим діючим вулканом є гора Фудзі. У Японії щороку реєструють понад 1500 землетрусів. Японія володіє досить незначними мінеральними ресурсами.
Синтоїзм - як найдавніша релігійна форма вірування збереглась і до наших часів, впускаючи та модернізуючи у собі інші світові релігії такі як Буддизм чи Християнство. Більше релігійні течії вплинули на традиції та культуру японської держави, впроваджуючи такі особливі форми містично-світських обрядів як: чайна церемонія, ікебана, орігамі, театр Кабукі. Населення Японії складають майже повністю лише японці (99%), решта зосереджена на представниках азіатської групи.
Японія — конституційна монархія. В адміністративному відношенні Японія поділяється на префектури. Геологічною основою кістяків японського архіпелагу є гірські хребти, що тягнуться дугою уздовж східного узбережжя Азії. Територія островів знаходиться в сейсмічно активному регіоні, тому тут часто відбуваються землетруси. Три четверті території островів займають гори і місцевості з пересіченим рельєфом. Господарська діяльність зосереджена на порівняно невеликих по площі рівнинах, серед яких такі. Вся територія країни є під впливом мусонів. Територія Японських островів одна з найбільше густо населених у світі. Велика частина населення розміщається на узбережжі.
Державною мовою є японська. Поширене також знання англійської і китайської. Писемність являє собою близько 5000 ієрогліфів кандзі, є дві складові абетки — катакана і хіракана. Грошова одиниця — йена. Експортними є такі галузі: електромашинобудування, автомобілебудування, верстатобудування, радіоелектроніка, промислове устаткування і верстати.
У міжнародному поділі праці спеціалізацією Японії є виготовлення наукомісткої і високотехнологічної продукції. Вона по праву вважається одним з лідерів у галузі цифрових технологій, а концерн SAMSUNG сьогодні складає серйозну конкуренцію США. Внутрішній ринок Японії ефективно закритий для іноземних товарів, що не заважає японцям бути світовими лідерами. Крім всього іншого, на долю Японії приходиться 6% імпорту і 10% експорту прямих закордонних інвестицій світу.
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: курсач, магістерська, скачати доповідь, доповідь з права., курсовая работа, дипломн, лабораторна робота, КОНТРОЛЬНА, реферат з біології, курсова
Просмотров: 550 | Загрузок: 20 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно