Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Среда, 08.05.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Кермети
[ Скачать с сервера (106.7 Kb) ] 06.11.2012, 12:37
Кермети — штучний матеріал, що являє собою гетерогенну композицію металів або сплавів з однією або декількома керамічними фазами, з відносно малою взаємною розчинністю фаз.
Також використовують інші назви: металокераміка, кераміко-металічні матеріали, спечені антифрикційні матеріали.
Металокераміки поєднують важливі конструкційні та експлуатаційні властивості металів і неметалів. Від керамічних речовин вони присвоюють такі властивості: висока твердість і опір зносу, тугоплавкість, жароміцність, низький коефіцієнт тертя,а від металів – теплопровідність і пластичність.

Склад

Металева фаза металокерамічних матеріалів може містити Cr, Ni, Al, Fe, Со, Ti, Zr та їх сплави. До керамічної фази відносятьоксиди (Al2O3, Cr2O3, SiO, SiO2, ZrO2), карбіди (SiC, Cr3C2, TiC), бориди (Cr2B2, TiB 2, ZrB2 ), силіциди (MoSi), нітриди (TiN) івуглець (алмаз, графіт). Частина керамічної складової в металокераміці в залежності від її типу змінюється в широких межах від 15 до 85% (за об'ємом).

Зараз найбільш підходящим керамічною складовою керметів є карбід титану TiC завдяки його жаростійкості, окалиностійкості та властивості протистояти тепловому удару, тобто не руйнуватися при раптових та сильних температурних перемінах.
Зв’язуючим металом для таких керметів беруть жаростійкий сплав із порошків нікелю, кобальту, хрому, також деколи з невеликим додаванням молібдену. Введенння хрому підвищує опір повзучості та окалиностійкість керметів.
Мікроструктура описаних вище керметів складається із світлих областей металічної зв’язки, сірих областей карбіду титану та чорних участків карбіду хрому.
До цих пір ще не створено керметів з достатньою в'язкістю і теплостійкістю. Можливо, що створення порошкових сплавів, які б задовольняли всі вимоги конструкторів газових турбін і реактивних двигунів, в значній мірі буде пов'язано з удосконаленням мікроструктури сплавів.

Отримання

1. Метод порошкової металургії

Послідовне здійснення в єдиному циклі операцій одержання порошку і перетворення його у виріб становить суть порошкової металургії.

Схема виробництва
Типова технологічна схема виробництва заготовок і виробів методом порошкової металургії включає чотири основні операції:
- одержання порошку вихідного матеріалу;
- формування заготовки з нього;
- спікання;
- остаточну обробку (регулювання структури, калібрування, механічну і хіміко-термічну обробки).

Виробництво порошку — перша технологічна операція методу порошкової металургії. Способи одержання порошків досить різноманітні, що дозволяє широко варіювати їхні властивості.
Способи одержання порошків діляться на механічні та фізико-хімічні
Основними механічними методам одержання порошків є:

Механічні методи забезпечують перетворення вихідного матеріалу в порошок без помітної зміни його хімічного складу. Найчастіше використовують подрібнення твердих матеріалів у млинах різних конструкцій і диспергування розплавів.
- Подрібнення і розмелення твердих матеріалів. Здрібнювання стружки, обрізків і компактних матеріалів проводять у кульових, вихрових, молоткових та інших млинах, к. к. д. яких порівняно невеликий. Одержують порошки заліза, міді, марганцю,латуні, бронзи, хрому, алюмінію, сталей.
- Диспергування розплаву. Струмінь розплавленого металу диспергують механічним способом (впливом відцентрових сил та ін.) або діючи на нього потоком енергоносія (газу або рідини). Одержують порошки алюмінію, свинцю, цинку, бронзи, латуні,заліза, чавуну, сталі.
- Грануляція розплаву. Порошок утвориться при зливанні розплавленого металу в рідину (наприклад, у воду). Одержують великі порошки заліза, міді, свинцю, олова, цинку.
- Обробка твердих (компактних) металів різанням. При верстатній обробці литих металів або сплавів підбирають такий режим різання, що забезпечує утворення часток, а не стружки. Одержують порошки сталі, латуні, бронзи, магнію.
Механічне здрібнювання компактних металів широко поширено в порошковій металургії. Здрібнювання може бути дробленням, розмелом, стиранням. Найдоцільніше застосовувати механічне здрібнювання при виробництві порошків крихких металів і сплавів, таких як Si, Be, Cr, Mn, сплави Al з Mg та ін. Розмелення в'язких пластичних металів (Zn, Al, Cu) ускладнений, тому що вони в основному розплющуються, а не руйнуються.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: Кермети, реферат Кермети, Кермети штучній материал, где берут Кермети, скачать бесплатно реферат, реферат на тему Кермети, что такое ти
Просмотров: 2278 | Загрузок: 300 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно