Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Понедельник, 13.05.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Конечність, спрощеність та наближеність моделей
[ Скачать с сервера (21.2 Kb) ] 19.05.2017, 23:05
Модель – деякий засіб, об’єкт, який при дослідженні замінює первинний об’єкт. В енциклопедичному значенні під поняттям моделі розуміється образ або прообраз якого-небудь об’єкту або системи об’єктів, які використовуються при визначених умовах в якості «замісника» або «представника». Моделями можуть буди не лише реальні об’єкти, але й абстрактні побудови. У їх числі стали створюватися та розвиватися математичні моделі. Цей напрямок переріс в наукову дисципліну – теорію моделей.
Світогляд людства збудований на нескінченній множині моделей, які ієрархічно упорядковані. Ієрархічно упорядкована безліч моделей стає моделлю подання знань, а модель – способом існування знань.
Моделювання є обов’язковою дією у цільовій діяльності, в якій модель не просто «замінювач», а цільове відображення оригіналу. В залежності від контексту, моделі діляться на пізнавальні і прагматичні; статичні та динамічні, абстрактні та матеріальні; структури об’єкту та поведінки. Один і той же об’єкт може бути безліччю моделей.
Розглянемо такі відмінності між моделлю і реальністю як конечність, спрощеність та наближеність.

1 . Конечність моделі (те, що залишається в моделі)
Світ у цілому і будь-який об'єкт зокрема нескінченні не тільки в просторі та часі, а й у своїх зв'язках з іншими об'єктами, а також у тому, що до будь-якого числа зв’язків, в якому ми розглядаємо даний об'єкт, завжди можна додати ще один. І ми самі, як всі природні об'єкти, також нескінченні. Однак, якщо мати на увазі не будь-які наші якості, а лише ті, які відрізняють нас від інших об'єктів, в тому числі і живих (мислення і праця), то, на жаль, тут можливості ПРИРОДИ обмежені, кінцеві. Обмеженими є як наші власні ресурси, так і зовнішні, які ми можемо залучити до конкретного процесу практичної чи теоретичної діяльності. В результаті виникає явне протиріччя - необхідно пізнавати нескінченний світ кінцевими засобами. Людська практика показує, що це можливо за допомогою побудови моделей і досить ефективно. З неозорої безлічі властивостей об'єкта-моделі вибираються і використовуються тільки деякі властивості, подібні властивостям об'єкта-оригіналу, які цікавлять нас. Модель кінцева, так як:
1. вона відображає оригінал лише в конечному числі відносин у відповідності з поставленою метою;
2. ресурси моделювання конечні, тому що передбачені конечні правила та угоди при побудові моделі .
Таким чином, при побудові моделі вибираються ті властивості об'єкта-оригіналу, які вважаються головними ( « параметрами порядку »).
2 . Спрощеність моделі (те, що виключається з моделі)
Конечність моделей робить їх спрощеність неминучою, але це обмеження не настільки важливим, як цього можна було очікувати. Набагато важливішим є те, що в людській практиці спрощеність моделей є не тільки допустимою, але і для конкретних цілей таке спрощення є навіть необхідним ( наприклад, ієрархічність моделей має потенційну невизначеність) . Що саме з властивостей конкретного об'єкта включати в його модель, а що - ні, залежить від цілей моделювання.
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: спрощеність та наближеність моделей, реферат, скачать безплатно, Конечність
Просмотров: 438 | Загрузок: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно