Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 26.04.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Криминология
[ Скачать с сервера (43.7 Kb) ] 06.11.2012, 12:24
Кримінологія вивчає соціально-демографічні, соціально-рольові та морально-психологічні характеристики особистості злочинця. Крім того, ключовим для даної теми і для кримінології в цілому є питання про те, яку природу має злочинна поведінка людини: біологічну чи соціальну.
Окремі характеристики особистості злочинця (в першу чергу вік і стан психіки, що визначає осудність) одночасно є ознаками суб'єкта злочину, без встановлення яких особу не можна притягти до кримінальної відповідальності. Крім того, характеристики особи злочинця повинні оцінюватися судом при призначенні кримінального покарання. Тим не менш, зазначається, що зміст поняття "особа злочинця" значно ширше, воно далеко не вичерпується ознаками, специфічними для кримінального права. Особистість злочинця є предметом комплексного вивчення і розгляду фахівцями різних галузей знань ( кримінології, соціології,психології, психіатрії і т.д.).

Релігійні погляди на природу особистості злочинця
Ще до початку систематичного вивчення злочинів і злочинності юристами та соціологами, малися теорії, що пояснювали антисоціальну поведінку; в основному вони носили релігійний характер.
Карма
Східні релігії, такі як індуїзм і буддизм і брахманізм, вводять поняття " карма ". Згідно уявленням даних релігій, сутність, "душа" людини проходить через безліч втілень, причому дії, чинені людиною в одному втіленні, за допомогою карми впливають на його особистість та умови життєдіяльності у всіх наступних. Наявність благих намірів і вчинення благородних вчинків приносить хорошу карму, виношування порочних задумів і усвідомлене вчинення злих справ, у тому числі злочинів - погану. Це пояснюється через умовність поділу людей на окремі особистості і поділу на суб'єкт і об'єкт: нерозуміння злочинцем карми (в даному випадку того, що всі люди пов'язані законом причини і слідства), веде до того, що відплата може затягнутися в часі, але воно неодмінно наступає.
Злочинне поведінка в цій моделі пояснюється успадкованими від попередніх інкарнацій негативними особистісними характеристиками. Погана карма також визначає схильність людини бути жертвою злочину. Так, людина, в якийсь момент намір скоїти вбивство, створює в своїй кармі можливість несподіваної смерті для самого себе.
Тим не менш, за індивідом в рамках цієї концепції визнається певна свобода волі і здатність не слідувати по шляху, пройденому в попередніх інкарнацій. Погана карма може бути виправлена вчиненням шляхетних вчинків або використанням спеціальних практик очищення, точно так само як хороша - зіпсована злиднями.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: реферат Криминология, Криминология, закачати реферат, Криминология скачать, реферат на тему Кримінологія, Криминология скачать беспл, Банк Рефератов
Просмотров: 690 | Загрузок: 118 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно