Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 29.03.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Медичний характер
[ Скачать с сервера (73.5 Kb) ] 06.11.2012, 12:13
Розділ І. Правові основи призначення заходів медичного характеру і організації проведення примусового лікування

Згідно із ч. 1 ст. 19 Кримінального кодексу України (далі КК України) осудність – це психічний стан людини, за якого вона під час вчинення злочину могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними. Осудність – це юридична передумова вини і кримінальної відповідальності, обов’язкова ознака суб’єкта злочину. Лише психічно здорова людина свідомо обирає варіанти поведінки, здатна розуміти те, що чинить, і тому може бути відповідальною за свої суспільно небезпечні діяння. Здатність керувати своїми діями свідчить про можливість ставити перед собою певні завдання, мету і, відповідно, розв’язувати їх і досягати бажаного результату, проявляти свою волю у цьому напрямі чи, навпаки, утримуватися від необдуманих вчинків і спокус.
Осудність характеризується двома критеріями – медичним або його ще називають біологічним і юридичним або психологічним. Медичний критерій визначає здоровий стан психіки особи, відсутність певних психічних захворювань, недоліків розумового розвитку. Юридичний критерій полягає у здатності особи усвідомлювати характер своїх суспільно небезпечних дій (бездіяльності) та керувати ними.
Стан осудності протилежний за змістом стану неосудності, який виключає відповідальність особи, а також відрізняється від обмеженої осудності – стану, який характеризується нездатністю особи повною мірою усвідомлювати свої діяння та/або керувати ними, що однак, не виключає її кримінальної відповідальності.
Якщо ж звернутись до терміну «неосудність» - це психологічний стан людини, за якого вона під час вчинення суспільно небезпечного діяння не могла усвідомити свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки. Неосудність включає можливість притягнення особи до кримінальної відповідальності ( ч. 2 ст. 19 КК України).
Неосудність теж має два критерії, сукупність яких дає підстави для визнання особи неосудною. Як і при визнанні особи осудною ними є медичний (біологічний) і юридичний (психологічний) критерії.
Медичний критерій неосудності характеризується наявністю в особи одного із чотирьох видів психічного захворювань, зазначених у ч. 2 ст. 19 КК України.
Юридичний критерій неосудності включає в себе інтелектуальну і вольову ознаки. Для визнання наявності юридичного критерію достатньо встановити одну із названих його ознак.
Неосудність, так само, як і осудність, - юридичне поняття. У зв’язку з цим висновок про осудність чи неосудність особи по конкретній справі робить суд, спираючись на результати судово-психіатричної експертизи. Згідно з кримінально-процесуальним законодавством, для визначення психічного стану підозрюваного чи обвинуваченого, за наявності у справі діяння, що викликало сумніви стосовно їх осудності,обов’язково призначається експертиза. Однак цей висновок, як і будь-який висновок експерта взагалі, є не обов’язковим для органів досудового розслідування, прокурора, суду, а підлягає оцінці. Вони можуть не погодитись з висновком судово-психіатричної експертизи, але така незгода має бути вмотивована у відповідному процесуальному документі.
Стан неосудності особи визначається лише на момент вчинення нею суспільно небезпечного діяння. Оскільки неосудний не може бути суб’єктом злочину, він не підлягає кримінальній відповідальності, але згідно з ч.2 ст. 19 КК України до такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру, які не є покаранням. Закон передбачає такі види примусових заходів медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним, посиленим чи суворим наглядом (ст.. 94 КК України).
Якщо особа визначає злочин у стані осудності, але до постановлення вироку або під час відбування покарання захворіла на психічну хворобу, що позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними, вона не підлягає покаранню. До такої особи суд може застосувати примусові заходи медичного характеру ( ч. 3 ст. 19, 93 КК України). Після одуження ця особа може підлягати покаранню, якщо не закінчився строк давності притягнення її до відповідальності або не з’явилися інші підстави звільнення її від кримінальної відповідальності чи підстави звільнення від покарання.

Категория: Рефераты | Добавил: everyone | Теги: Медичний характер, тема Медичний характер, скачать реферат на тему Медичний ха, реферат на тему Медичний характер, рефеарты закачати
Просмотров: 683 | Загрузок: 118 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно