Приветствую Вас, Гость! Регистрация RSS
Пятница, 20.09.2024


Главная » Файлы » Рефераты » Рефераты

Поняття соціального захисту
[ Скачать с сервера (128.5 Kb) ] 12.02.2018, 22:33
Для регулювання соціально-трудових відносин держава створює сис-тему законодавчої і нормотворчої діяльності. Вона охоплює такі напрям-ки, як зайнятість, соціальна політика, умови й охорона праці, міграційна і демографічна політика і т. д.
Трудові правовідносини можуть регулюватися актами компетентних органів держави. До них відносяться: міжнародні договори за участю України, закони, укази Президента України, постанови Уряду України, Конституції (статути) суб'єктів України, їхні закони і постанови, накази й інструкції міністерств, комітетів, відомств, накази директорів підпри¬ємств, фірм і т. д., рішення органів місцевого самоврядування.
В Україні не повинні бути обмежені права трудящих, котрі не мають українського громадянства, на об'єднання в профспілки для спіль¬ного захисту своїх інтересів. При іншому підході будуть порушені наве¬дені положення міжнародних угод.
Створення ефективної системи соціального захисту на підпри¬ємствах є невід'ємною умовою розвитку всякого суспільства, особливо в умо¬вах ринку, виступає необхідною платою суспільства та бізнесу за соціальний мир, стабільність соціальної системи та можливість нормальної господарської діяльності. В умовах сучасного виробництва окремі приватні заходи щодо по¬ліпшення умов праці, дія попередження травматизму є неефективними. Тому здійснення їх повинно проходити комплексно, створюючи в загальній системі управління виробництвом підсистему керування безпекою праці, спрямова¬ної на збереження здоров'я та працездатності людини.

1. Поняття соціального захисту

Питання соціального захисту передбачено Конституцією України та розглядається різними галузями права. Проте, в науці трудового права поняття “соціального захисту працівників” як правова категорія не визначене.
Право виступає в якості вищої соціальної цінності, але лише тоді, коли його принципи і норми перетворюються в життя, реалізуються в діях суб’єктів соціального спілкування [6, с. 416].
Викладене вище зумовило необхідність звернутись до питання соціального захисту працівників в трудових правовідносинах.
Сучасне суспільство наполегливо вимагає повно¬цінного соціального захисту для того, щоб і населення в цілому, і окремі со¬ціальні групи отримували широку соціальну підтримку. Економічні перетво¬рення країни, спричинені розвитком ринкових відносин, обумовлюють відпо¬відні зміни в галузі соціальної політики, розробку механізмів соціального за¬хисту, заснованих на принципах саморегулювання та взаємопідтримки. Важ¬ливим компонентом у діяльності суб'єктів соціального захисту є соціальний захист працівників підприємств, реалізація ідей соціальної справедливості в рамках організації задоволення не тільки матеріальних, але й інших потреб персоналу..
Крім того, соціальний захист тісно пов’язаний з диференціацією норм трудового права за соціально-демографічними критеріями. Незважаючи на те, що ст. 2-1 КЗпП України забезпечує рівність трудових прав усіх громадян, держава одночасно встановлює додаткові гарантії працездатним громадянам у працездатному віці, що потребують соціального захисту. До таких громадян належать вагітні жінки, неповнолітні, особи, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, інваліди, діти війни, (вирішується питання щодо осіб, які постраждали внаслідок терористичного акту або диверсії) та інші особи. Яблоновська Г.Г. пропонує закріпити поняття “особи із сімейними обов’язками” [11, с. 156].
Категория: Рефераты | Добавил: opteuropa | Теги: дипломн, магістерська, курсова, скачати доповідь, курсовая работа, курсач, доповідь з права., скачать реферат, КОНТРОЛЬНА, лабораторна робота
Просмотров: 465 | Загрузок: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Украина онлайн

Рейтинг@Mail.ru

подать объявление бесплатно